Mitologia. Przygody słowiańskich bogów


35 ocen
11 opinii
literatura dziecięca
80 str.
- Data wydania:
- 2018-05-16
- Data 1. wyd. pol.:
- 2018-05-16
- Liczba stron:
- 80
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788328129597
- Wydawnictwo:
- Egmont Polska
- Kategoria:
- literatura dziecięca
- Tagi:
- mitologia słowiańska
- Data wydania:
- 2018-05-16
- Liczba stron:
- 80
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788328129597
- Wydawnictwo:
- Egmont Polska
- Kategoria:
- literatura dziecięca
- Tagi:
- mitologia słowiańska
Prastare dęby znają wiele historii. Może nawet pamiętają jak po ziemi biegali słowiańscy bogowie: Perun, dobry władca panujący na niebie, i Weles, mściwy i groźny bóg panujący w podziemiach. Losy słowiańskich bóstw i zwykłych śmiertelników często się splatały, gdy ludzie próbowali wykraść bogom ich tajemną wiedzę o świecie.
"Mitologia. Przygody słowiańskich bogów" przedstawia mało znany świat słowiańskich wierzeń. Opowieści o stworzeniu świata i ludzi oraz stare podania tłumaczące groźne zjawiska przyrody zachwycą czytelników w każdym wieku.
Dodaj książkę do biblioteczki
Kup książkę
Sortuj:
Polecane księgarnie
Pozostałe księgarnie
Informacja
Reklama
Książka na półkach
- 134
- 41
- 12
- 5
- 4
- 2
- 2
- 2
- 2
- 2
Reklama
Reklama
Reklama
Wypożycz z biblioteki
Reklama
Cytaty
Mogą Cię również zainteresować
Reklama
Opinie [11]
Magiczna ksiażka dla dzieci i dorosłych. Piękna szata graficzna, która urzeka i przenosi w swiat słowiańskiej mitologii. Interesujące, nieskomplikowane teksty dla młodszych i starszych dzieci, zafascynowanych światem NASZYCH, rodzimych słowiańskich bóstw. Powinna to być lektura obowiazkowa obok mitologii greckiej i rzymskiej, które niestety są bardziej znane niż bogowie i...
więcejKsiążka bardzo dobra, dzieci słuchały jej z zaciekawieniem i dwa razy do niej wracaliśmy... szkoda jedynie, że nie wyczerpuje tematu. Trochę jestem nienasycony, za mało.
Pokaż mimo toMitologia. Przygody słowiańskich bogów opisuje mało znany świat wierzeń naszych przodków. Znajdziemy w niej MITy:
więcej* o stworzeniu świata przez Welesa który był zachłanny i rządził w podziemiach i Peruna który natomiast był dobry i panował na niebie.
*o stworzeniu człowieka
*o boskim koniu z Arkony który był święty *o drzewie świata
Książka pełna magii, zjawisk które...
Ogromnie cieszy mnie fakt, że na rynku wydawniczym zaczyna pojawiać się coraz więcej publikacji o Słowianach dla dzieci. To nasza jedyna nadzieja, aby poznały one historię rodzimowierczą, ponieważ jak widać szkoły uznały, że jest to niepotrzebne a nasza historia zaczyna się od 966 r. Wcześniej była nicość czy tam parę chat na krzyż.
więcej„Mitologia: przygody słowiańskich...
Ilustracje. Przede wszystkim ilustracje. Przepiękne, magiczne, nasycone kolorem. Zdecydowanie oddają klimat książki.
Pokaż mimo toCieszę się, że powstała taka pozycja. Dużo wiemy o mitach greckich, czas poznać lepiej słowiańskie. Czytałam pięciolatkowi, ale troszkę go nudziło, chyba jeszcze za wcześnie.
Fantastyczna książka dla małych dzieci przybliżająca mity słowiańskie w bardzo przystępny sposób. Smutne jest to, że znamy mity rzymskie i greckie, a nawet nordyckie a słowiańskich nie. Do tego piękna grafika.
Pokaż mimo topolecam.
Bogato ilustrowany zbiór najważniejszych słowiańskich mitów/tekstów, które przybliżają świat wierzeń naszych przodków. Przeczytamy w nich o Świętowicie, Perunie, Welesie a także innych bóstwach, które dbały o ład i porządek na świecie. Dowiemy się jak według naszych przodków powstał i wyglądał świat, skąd wziął się człowiek, czym według nich były zjawiska atmosferyczne jak...
więcejMitologia dla dzieci.
więcejI to jaka! To chyba pierwsza książka przeznaczona dla dzieci, jaką mam w rękach, która poświęcona jest naszej rodzimej, słowiańskiej mitologii. Dawnym wierzeniem, bóstwom, słowiańskim mitom... super! :)
Nie chodzi wcale o jakieś propagowanie pogaństwa, czy czegoś takiego ;) , hahaha, nic z tych rzeczy ;) ... W dobie powrotu do łask, z tych czy...
„Granice naszego języka są granicami naszego świata” przekonywał Ludwig Wittgenstein. Znajomość związków frazeologicznych, językowych niuansów decyduje o tym czy jesteśmy świadomymi odbiorcami kultury. Z bardzo wielu powodów „Biblia” i grecka czy rzymska mitologia są bardzo popularnymi książkami, a kolejne opowieści z tych książek przerabiane są na lekcjach języka...
więcejCzy wiesz czego bogiem był słowiański Perun?
więcejDlaczego tak ważnym i świętym drzewem dla naszych przodków był dąb?
Jak wyobrażano sobie stworzenie świata i ludzi?
Jak tłumaczono sobie groźne zjawiska, tj. burze, silne wiatry?
Tego wszystkiego dowiedzieć się możesz z pięknie wydanej książki Melanii Kapelusz „Mitologia. Przygody słowiańskich bogów", krakowskiej autorki...