Małe Licho i anioł z kamienia

Nominacja w plebiscycie 2019
Marta Kisiel Wydawnictwo: Wilga Cykl: Małe Licho (tom 2) literatura dziecięca
Wilga
anioł dziecko chłopiec dorastanie nauka ferie zima święta Boże Narodzenie anioły Bożek Licho Czart Piekło Demon
Małe Licho (tom 2)
literatura dziecięca
Inne

Kolejna wspaniała historia i najnajfantastyczniejszy wręcz Bazyl 👹😂😂😂 Mój syn ma trzy latka, ale już zaraz pozna tych bohaterów .

Książka na wskroś Kisielowa: trochę strasznie, bardzo zabawnie, ciepło, absurdalnie, ale i mądrze.

Przepraszam ale wydaje mi się, że książki Marty Kisiel nie trzeba zbyt mocno przedstawiać. Do tej pory książki tej autorki nigdy mnie nie zawiodły. Uwielbiam jej styl pisania i humor :)... Co tu dużo mówić warto przeczytać :)

Tęskniliście za Bożkiem i Lichem w uroczych bamboszkach? Bo ja bardzo! Mimo, że ledwo co skończyłam czytać pierwszy tom.
To niesamowite jak szybko pokochałam bohaterów i cały wykreowany świat. Marta Kisiel potrafi dotrzeć do serc swoich czytelników i sprawić, że opowiedziane przez nią historie zostaną z nimi na długi czas.
Niestety muszę was z przykrością poinformować, że...

Co prawda niewiele tu małego Licha, ale i tak książka światna

Bożek zaprasza kolegę do domu. Niespodziewanie po wizycie chłopca mieszkańców domu ogarnia ospa. Podczas kwarantanny reszty domowników Bożek wraz z kapryśnym aniołem Tsadkielem oraz Guciem zostają zmuszeni do spędzenia ferii u tajemniczej ciotki o imieniu Oda. Kobieta mieszka w środku lasu bez elektryczności i kanalizacji. Bożek, nie spodziewa się, że ferie spędzone na...

Po wyjątkowej lekturze pierwszego tomu serii Marty Kisiel od razu zdecydowałam się na kontynuację, którą na szczęście miałam pod ręką. Ponownie wkroczyłam do wspaniałego świata Niebożątka i pełna zachwytu śledziłam nowe przygody ulubionych bohaterów.

Bożek to chłopiec zwykle niezwykły. Jego opowieść jest jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa i ponadczasowa a przy tym...

Weź szczyptę Opowieści z Narnii, trochę Krainy Lodu, dodaj garść mitologii słowiańskiej oraz baśni, polej obficie poezją romantyczną i wszystko wywróć na lewą stronę. Co powstanie? Nie mam pojęcia. Książki Marty Kisiel są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Seria “Małe Licho” dostarcza radości i dzieciom i dorosłym. Nietuzinkowe postaci, zwariowane motywy, literackie...

Przez pomyłkę zaczęłam to czytać jako pierwszą książkę z serii, ale wcale to nie przeszkadzało Mało Licha, ale to co było pierwsza klasa. A koniec książki fragmenty o drugim aniele, którego imienia nie daję rady zapamiętać (wersja przezwiskowa "nieodpowienia" jakoś łatwiej wpada w pamięć) świetna.

Dyskusje

• 2019