Świerszczyk. Wielka księga

Średnia ocen

7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Wierszyki na Boże Narodzenie Natalia Berlik, Dorota Gellner, Danuta Gellnerowa
Ocena 7,0
Wierszyki na B... Natalia Berlik, Dor...
Okładka książki Nieśmiała myszka Dorota Gellner, Marianna Oklejak
Ocena 8,1
Nieśmiała myszka Dorota Gellner, Mar...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
43 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
723
697

Na półkach: , , , , , , , , , , , , , ,

Książka w twardej oprawie , błyszczący kredowy papier.
Wielka księga czasopisma Świerszczyk została wydana na 70 lecie jego istnienia.
Pierwszy numer Świerszczyka został upowszechniony 1 maja 1945 roku.
Obecnie wychodzi jako magazyn raz w miesiącu.
Kiedyś był tygodnikiem. Wiele pokoleń wychowywało się na nim.
A teraz nasze maluchy też zapoznają się z jego treścią, jak im czytamy.

W książce zebrano najbardziej popularne teksty z lat współczesnych.
Po zbiorze oprowadza nas sam świerszczyk Bajetan Hops.

Słynna mowa Bajetana:
,,Czytanie dobrze działa na rozum i chroni od kataru’’.

Rozpoznawalnymi bohaterami jest Kotek Mamrotek i związane z nim czarno-białe komiksy.
Komiksem kolorowym może się pochwalić Zając Kicaj.

Teksty są bardzo różne od najprostszych wierszyków dla najmłodszych , poprzez bajki o królewnach, wróżkach , szczypta magii, trochę kosmosu i UFO, aż do tekstów współczesnych obyczajowych ,dotyczących szkoły, zabaw , wakacji, zwierząt, Mikołaja i świąt Bożego Narodzenia.

Są też pouczające pogadanki o ekologii, o przyrodzie, dotyczące zachowania w lesie, segregacji śmieci, zanieczyszczenia środowiska.

Jest też wspomnienie z powstania warszawskiego i ogólnikowa bajka o wojnie
/ bez daty/.
Książka wydana w 2015 roku. Jeszcze nikt nie podejrzewał wtedy, że czytając dziś to już nie bajka o Ukrainie.

Wszystko się zmienia ,zależnie , z której pozycji i w jakim czasie czytamy daną książkę.

Zacytuję pamiątkowy wiersz z okładki z pierwszego numeru z 1945 roku, który mnie zachwycił pięknem i swą prostotą.

,,Wróciła Polska na swój brzeg,
ku wiecznie swemu morzu
Szumi jej wiatr , od morza wiatr,
w fal pianie, jak we zbożu.

O mury Gdańska skrzydła swe
ociera on radośnie,
i wróży Polsce słony wiatr
potęgę co wciąż rośnie!’’
E. S.


Oby jak najdłużej pisemko było wydawane w wolnej Polsce, naszej Ojczyźnie.

Polecam!

Książka w twardej oprawie , błyszczący kredowy papier.
Wielka księga czasopisma Świerszczyk została wydana na 70 lecie jego istnienia.
Pierwszy numer Świerszczyka został upowszechniony 1 maja 1945 roku.
Obecnie wychodzi jako magazyn raz w miesiącu.
Kiedyś był tygodnikiem. Wiele pokoleń wychowywało się na nim.
A teraz nasze maluchy też zapoznają się z jego treścią, jak im...

więcej Pokaż mimo to

avatar
134
20

Na półkach: ,

Koniecznie muszę mieć swój egzemplarz :) Ciekawe opowiadania, wiersze i ilustracje.

Koniecznie muszę mieć swój egzemplarz :) Ciekawe opowiadania, wiersze i ilustracje.

Pokaż mimo to

avatar
384
178

Na półkach: ,

Najstarsze w Europie czasopismo dla dzieci “Świerszczyk” wydawane jest od 01.05.1945 roku. W 2015 roku obchodziliśmy 70 rocznicę jego istnienia. Z tej okazji, nakładem Wydawnictwa Egmont ukazała się książka "Świerszczyk. Wielka księga".

"Świerszczyk. Wielka księga" zawiera najpopularniejsze teksty oraz bohaterów: Kotka Mamrotka, Zająca Kicaja i oczywiście świerszcza Bajetana Hopsa. Jest to książka różnorodna pod względem stopnia trudności (teksty dla początkujących oraz zaawansowanych),formy (wiersze, opowiadania, komiksy) oraz tematyki (beztroska i poważna). Taka różnorodność pozwoli wybierać teksty do czytania w zależności od humoru, czy też okazji. Dzięki temu książka nie znudzi się szybko ani dziecku, ani jego rodzicom. Ci drudzy ponadto będą zadowoleni z jej poziomu i przekazu.

Jak wcześniej wspominałam "Świerszczyk. Wielka księga" zawiera w sobie wiele różnych utworów. Nie sposób o wszystkich napisać. Wspomnę jednak o opowiadaniach "Prawdziwa wojna" i "Bajka" Pawła Beręsewicza, ponieważ ich tematem jest wojna, a opisana została ona tak, by pokazać tragizm, nie pokazując jednocześnie całego jej okrucieństwa.

Dla równowagi wspomnę także o opowiadaniu Agnieszki Urbańskiej "O staruszce i czajniku rozbójniku", które przyciąga czytelników pięknymi, barwnymi ilustracjami, a swą treścią przenosi w świat fantazji. W pamięci szczególnie mi zapadł również "Leniwy dzień mysiej mamy" Zofii Staneckiej - zapewne dlatego, że sama mam nie raz ochotę po prostu nie wstawać z łóżka. Kolejne tytuły mi się przypominają, ale pozwolę sobie na tym już skończyć. Jak książkę przeczytacie, to sami będziecie już mieli swoje ulubione utwory, do których będziecie powracać ze szczególną przyjemnością.

Zapraszam na bloga, gdzie zamieściłam sporo zdjęć książki
http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2016/05/swierszczyk-wielka-ksiega-recenzja.html

Najstarsze w Europie czasopismo dla dzieci “Świerszczyk” wydawane jest od 01.05.1945 roku. W 2015 roku obchodziliśmy 70 rocznicę jego istnienia. Z tej okazji, nakładem Wydawnictwa Egmont ukazała się książka "Świerszczyk. Wielka księga".

"Świerszczyk. Wielka księga" zawiera najpopularniejsze teksty oraz bohaterów: Kotka Mamrotka, Zająca Kicaja i oczywiście świerszcza...

więcej Pokaż mimo to

avatar
115
87

Na półkach: ,

Urodziny należy uczcić książką!

„Świerszczyk” dba o kształcenie literackie wielu już pokoleń czytelników. Pierwszy jego numer ukazał się w roku 1945. Obchodzimy więc siedemdziesiątą rocznicę jego powstania. Aby ją uczcić, pięknie wydano „Świerszczyka. Wielką księgę”. W jednym tomie zebrano teksty wielu polskich autorów i ilustracje znanych artystów publikujących w „Świerszczyku”.

Świerszczyk, Bajetan Hops, twierdzi, że: „Nieczytanie w ogóle plącze myśli i może powodować swędzenie nosa”. Kiedy ktoś w naszym domu drapie się po nosie, pada pytanie: „Pewnie nie czytałeś dzisiaj żadnej książki?”. Przez siedemdziesiąt lat „Świerszczyk” zachęcał wielu Polaków do czytania krótkich form literackich, napisanych przez najlepszych pisarzy i zilustrowanych przez najsprawniejszych rysowników. Dzięki temu młodzi ludzie mogli wykształcić w sobie nawyk częstego czytania, co zawsze prowadzi do zakochania się w literaturze. „Świerszczyk” dba więc o kształcenie literackie kolejnych pokoleń polskich odbiorców tekstów. Jego czytanie staje się wspólnym doświadczeniem naszych dziadków, rodziców, nas samych i naszych dzieci.

(...)

Magdalena Żerek www.czytamto.pl

Urodziny należy uczcić książką!

„Świerszczyk” dba o kształcenie literackie wielu już pokoleń czytelników. Pierwszy jego numer ukazał się w roku 1945. Obchodzimy więc siedemdziesiątą rocznicę jego powstania. Aby ją uczcić, pięknie wydano „Świerszczyka. Wielką księgę”. W jednym tomie zebrano teksty wielu polskich autorów i ilustracje znanych artystów publikujących w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
178
155

Na półkach: ,

Świerszczyk. Wielka Księga powstała z okazji siedemdziesiątej rocznicy istnienia czasopisma Świerszczyk. Wypełniona jest najpopularniejszymi tekstami i bohaterami: Kotkiem Mamrotkiem, Zającem Kicajem oraz świerszczem Bajetanem Hopsem. Znajdziemy tu wszystkiego po trochu, coś dla młodszych i starszych dzieci. W rubryce "Wielkie czytanie" mamy długie, kilkustronicowe, bogato ilustrowane opowieści dla starszaków. Tematy są różnorodne, zarówno wesołe, jak i smutne ( np. dotyczące śmierci i wojny). Na szczególną uwagę zasługują również pojawiające się wierszyki. Dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem polecana jest rubryka "Litery znam, więc czytam sam". Do pisania tekstów są używane tylko 23 litery, a słowa zawierające, np. ó, ż, sz czy ą, ę występują w formie obrazków. Początkujący czytelnik bez trudu poskłada litery w wyrazy, a wyrazy w bajkę.
Jest to bardzo udana pozycja, ale nie mogło być inaczej skoro pojawia się tutaj cała plejada mistrzów słowa, zarówno współczesnych, jak i dawnych.

Świerszczyk. Wielka Księga wydany jest bardzo ładnie na dobrej jakości papierze. Kolorowe, często humorystyczne ilustracje przyciągają wzrok nie tylko najmłodszych.

Świerszczyk. Wielka Księga powstała z okazji siedemdziesiątej rocznicy istnienia czasopisma Świerszczyk. Wypełniona jest najpopularniejszymi tekstami i bohaterami: Kotkiem Mamrotkiem, Zającem Kicajem oraz świerszczem Bajetanem Hopsem. Znajdziemy tu wszystkiego po trochu, coś dla młodszych i starszych dzieci. W rubryce "Wielkie czytanie" mamy długie, kilkustronicowe, bogato...

więcej Pokaż mimo to

avatar
173
143

Na półkach: , ,

Któż z nas nie zna Świerszczyka ? To najdłużej wydawane czasopismo dla dzieci, które czytałam ja i o ile mnie pamieć nie myli również moja mama. W tym roku świętuje swoje 70 urodziny więc jak na czasopismo dla dzieci wynik godny podziwu. Z okazji 70 rocznicy powstała Wielka księga z najpopularniejszymi tekstami i bohaterami czyli Kotkiem Mamrotkiem, Zającem Kicajem i najbardziej znanym świerszczem na świecie Bajetanem Hopsem.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie są i dłuższe opowiadania z serii "WIELKIE czytanie", jak i krótsze wierszyki, komiksy z Kotkiem Mamrotkiem i Zającem Kicajem a także bardzo polubione przez Michasię czytanki "Litery zam więc czytam sam".

My przede wszystkim cieszymy się z tekstów uwielbianej za "Basię" Zofii Staneckiej czy Grzegorza Kasdepke, którego również znamy i miło go zobaczyć w takim świetnym gronie.
Nie można nie wspomnieć o ilustracjach, które są rewelacyjne i doskonale współgrają z tekstem tworząc cudowna całość.

Pozostaje nam życzyć kolejnych lat spędzonych z dziećmi i kolejnych okrągłych urodzin.

Któż z nas nie zna Świerszczyka ? To najdłużej wydawane czasopismo dla dzieci, które czytałam ja i o ile mnie pamieć nie myli również moja mama. W tym roku świętuje swoje 70 urodziny więc jak na czasopismo dla dzieci wynik godny podziwu. Z okazji 70 rocznicy powstała Wielka księga z najpopularniejszymi tekstami i bohaterami czyli Kotkiem Mamrotkiem, Zającem Kicajem i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
393
78

Na półkach: , ,

Jest taki ponadczasowy magazyn, na którym wychowują się całe pokolenia. Ja pamiętam go doskonale. Mowa oczywiście o „Świerszczyku”, który od 70 lat (!) bawi i uczy swoich czytelników. Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu powstała książka „Świerszczyk. Wielka księga”, która jest zbiorem najlepszych tekstów wraz z oryginalnymi ilustracjami, które ukazały się na przestrzeni lat.

Kiedy tylko wzięłam tę książkę w swoje ręce od razu zachwyciłam się jej wydaniem – urocza okładka i całe mnóstwo przepięknych ilustracji. Zawartość okazała się jeszcze lepsza. Nic dziwnego skoro w środku znajdują się wierszyki i opowiadania najlepszych polskich autorów m.in. takich jak: Paweł Beręsewicz, Dorota Gellner, Grzegorz Kasdepke, Elżbieta Pałasz, Natalia Usenko czy Wojciech Widłak. Każdy utwór jest inny, niesie za sobą inny przekaz. Czasem jest wesoło, czasem poruszany jest trudny temat, a czasem po prostu trafnie opisywana jest rzeczywistość. Mojemu synowi bardzo podobało się opowiadanie o różowym wielorybie, który bardzo się wyróżniał. Nie zabrakło też opowiadań zachęcających do sprzątania, dzielenia czy cenieniu życia.

Wielka księga zawiera także obowiązkowe komiksy z ulubionym Kotkiem Mamrotkiem i Zającem Kicajem. No i jest także świerszcz Bajetan Hops, którego nie mogło zabraknąć. Cała książka jest wielkim zbiorem naprawdę dobrych wierszyków i opowiadań. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ja, jako dziecko uwielbiałam „Świerszczyka” i cieszę się ogromnie, że moje dzieci mogą również czytać to wyjątkowe pismo. A Wielka Księga jest tylko wisienką na torcie :-)

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Jest taki ponadczasowy magazyn, na którym wychowują się całe pokolenia. Ja pamiętam go doskonale. Mowa oczywiście o „Świerszczyku”, który od 70 lat (!) bawi i uczy swoich czytelników. Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu powstała książka „Świerszczyk. Wielka księga”, która jest zbiorem najlepszych tekstów wraz z oryginalnymi ilustracjami, które ukazały się na przestrzeni...

więcej Pokaż mimo to

avatar
11
11

Na półkach: ,

Świerszczyk to czasopismo na którym wychowali się nasi dziadkowie, nasi rodzice, my i wszystko wskazuje na to, że wychowająsię nasze dzieci. W tym roku Świerszczyk zdmuchnął 70 świeczek na urodzinowym torcie, a Wydawnictwo Egmont postanowiło uczcić to wydarzenie wydając Wielką Księgę Świerszczyka.
A w niej którsze i dłuższe opowiadania, wiersze, komiksy. Znani i lubiani bohaterowie, jak osobliwość tytułowego świerszczyka we własnej osobie - Bajetan Hobs, oraz przyjaciele Kotek Mamrotek czy Zając Kicak.
Wybitni autorzy jak i rysownicy stworzyli niesamowitą propozycję dla małych i większych czytelników. Propozycję, która nie tylko ze względu na piękne wydanie, ale i różnorodną treść, znajdzie swoich adoratorów.

Świerszczyk to czasopismo na którym wychowali się nasi dziadkowie, nasi rodzice, my i wszystko wskazuje na to, że wychowająsię nasze dzieci. W tym roku Świerszczyk zdmuchnął 70 świeczek na urodzinowym torcie, a Wydawnictwo Egmont postanowiło uczcić to wydarzenie wydając Wielką Księgę Świerszczyka.
A w niej którsze i dłuższe opowiadania, wiersze, komiksy. Znani i lubiani...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1170
1165

Na półkach: ,

Do moich rąk trafiła bardzo kolorowa i dobrze wydana książka pt. "Świerszczyk. Wielka księga" wydana przez Literacki Egmont.

"Świerszczyk" to czasopismo dla dzieci wydawane już od 70 lat, towarzyszy w wychowaniu już kilku pokoleniom. Z okazji jubileuszu został wydany zbiór wierszy i opowiadań z najpopularniejszymi tekstami i bohaterami najlepszych polskich autorów i ilustratorów.

Książka przyciąga wzrok kolorową okładką. W środku znajdziemy utwory znanych pisarzy i poetów m.in. jak: Dorota Gellner, Natalia Usenko, Grzegorz Kasdepke, Irena Landau, Małgorzata strzałkowska, Wojciech Widłak. Efektu dopełniają piękne ilustracje takich twórców jak: Iwona Cała, Małgorzata Nowak, Joanna Rusinek i in.

"Wielką Księgę" testowałam na dzieciach (6 i 9 lat),które z zainteresowaniem oglądały kolorowe ilustracje i słuchały opowieści i wierszy, z chęcią je komentując.

Myślę, że to bardzo udana pozycja dla najmłodszych, starszym podczas głośnego czytania pozwoli wrócić choć na chwilę do lat dziecinnych. Szerze polecam.
m.j.
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com

Do moich rąk trafiła bardzo kolorowa i dobrze wydana książka pt. "Świerszczyk. Wielka księga" wydana przez Literacki Egmont.

"Świerszczyk" to czasopismo dla dzieci wydawane już od 70 lat, towarzyszy w wychowaniu już kilku pokoleniom. Z okazji jubileuszu został wydany zbiór wierszy i opowiadań z najpopularniejszymi tekstami i bohaterami najlepszych polskich autorów i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
315
314

Na półkach:

Z okazji, która zdarzyła raz na 70 lat, wydawnictwo Egmont wydało Wielką księgę opowiadań, baśni, wierszy, rymowanek, komiksów, bajek znanych, lubianych, niezapomnianych. A zatem "Sto lat"!

Cała plejada autorów dawnych i współczesnych, mistrzów słowa, którzy zręcznie łączą litery, kreski, tak że powstaje piękna całość, w dodatku współgrająca:). "Każdy robi to na swój sposób i każdy jest wyjątkowy"
To także zbiór przedstawicieli polskich ilustracji. To pokaźny zestaw bohaterów: puchaty krzyczący stworek Bobok, bajecznie zilustrowana malutka Szu i wielki Pan Wieloryb, pasiasty czarno-biały Kotek Mamrotek, Kuba Rozróba, Zając Kicaj, świerszcz Bajetan Hops.
232 strony antologii zawiera utwory wierszowane, baśniowe, bajeczne, wprowadzające w naukę czytania, przemycające wiedzę.

Z okazji, która zdarzyła raz na 70 lat, wydawnictwo Egmont wydało Wielką księgę opowiadań, baśni, wierszy, rymowanek, komiksów, bajek znanych, lubianych, niezapomnianych. A zatem "Sto lat"!

Cała plejada autorów dawnych i współczesnych, mistrzów słowa, którzy zręcznie łączą litery, kreski, tak że powstaje piękna całość, w dodatku współgrająca:). "Każdy robi to na swój...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Przeczytane
  47
 • Chcę przeczytać
  23
 • Posiadam
  10
 • -naście lat później 👌
  1
 • Przeczytane książki
  1
 • Bajka
  1
 • Chcę w prezencie
  1
 • Ulubione
  1
 • Komiks
  1
 • Fantasy
  1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Świerszczyk. Wielka księga


Podobne książki

Przeczytaj także