Sen Alicji, czyli jak działa mózg

Okładka książki Sen Alicji, czyli jak działa mózg
Maria MazurekJerzy Vetulani Wydawnictwo: MANDO Seria: Przygody Alicji interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Przygody Alicji
MANDO
2017-11-22
2017-11-22
dla dzieci edukacyjna jak działa mózg

Patronaty LC

Okładka książki Neuroerotyka. Rozmowy o seksie i nie tylko Maria Mazurek, Jerzy Vetulani
Ocena 7,7
Neuroerotyka. ... Maria Mazurek, Jerz...
Okładka książki Ćwiczenia duszy, rozciąganie mózgu Grzegorz Strzelczyk, Jerzy Vetulani
Ocena 7,3
Ćwiczenia dusz... Grzegorz Strzelczyk...
Okładka książki A w konopiach strach Maria Mazurek, Jerzy Vetulani
Ocena 7,8
A w konopiach ... Maria Mazurek, Jerz...
Okładka książki Mózg i błazen. Rozmowa z Jerzym Vetulanim Marcin Rotkiewicz, Jerzy Vetulani
Ocena 7,2
Mózg i błazen.... Marcin Rotkiewicz, ...

Mogą Ciebie zainteresować

Okładka książki Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak
Ocena 8,3
Mały atlas pta... Ewa Kozyra-Pawlak, ...
Okładka książki Dom, który się przebudził Emilia Dziubak, Martin Widmark
Ocena 8,2
Dom, który się... Emilia Dziubak, Mar...
Okładka książki Botanicum Katie Scott, Kathy Willis
Ocena 8,0
Botanicum Katie Scott, Kathy ...
Okładka książki Nieumarły las Tomasz Samojlik, Adam Wajrak
Ocena 8,0
Nieumarły las Tomasz Samojlik, Ad...

Oficjalne recenzje i

Metalektura, czyli mózg oceniający książkę o mózgu

7771 427 183

Świetna pozycja edukacyjna dla dzieci na temat budowy i funkcjonowania mózgu. Jej współautorem jest profesor Jerzy Vetulani - wybitny neurobiolog i popularyzator nauki.
Wydany w twardej oprawie ,"Sen Alicji..." jest jego jedyną książką popularnonaukową dedykowaną młodemu pokoleniu, ale warto po nią sięgnąć nie tylko na etapie czyjegoś dziecięctwa. I to nie tylko dlatego, że "czytanie na głos małym dzieciom, pomaga im rozwijać mózg."
Ilustrowana opowieść śniącego mózgu o nim samym, z "przemyconymi" ludźmi kultury, rodzi nowe pytania, otwiera różne pola edukacji - budowa człowieka, gospodarka hormonalna, ewolucja, psychika i emocje, impulsy elektryczne, kim jest pan, który komponuje, co znaczy cogito ergo sum,... ? - a w przypadku umysłu czytelnika dojrzałego nawet skłania do polemiki.
- Mowa jest cecha wyłącznie ludzką? Okey, to ludzie mają swoje języki , ale jest też "hau-hau, miau, wrr, ćwir..." - bogactwo dźwięków natury.
Oddam jednak sprawiedliwość autorom, którzy w tym przypadku zostawili otwartą furtkę... nauce.

Książka dla dzieci o podstawach działania mózgu. Jest też wersja w formie słuchowiska z różnymi lektorami - ja właśnie tej słuchałem. Z humorem i w bardzo ciekawy sposób zawarto tutaj najważniejsze informacje o funkcjonowaniu kluczowego narządu. Treść jest podana w przystępny sposób, chociaż pada tutaj sporo nazw części mózgu, więc nie wiem, czy dziecko zrozumiałoby to wszystko, dlatego z tej perspektywy nie ocenię, no ale nawet dorośli mogą się tutaj co nieco dowiedzieć, jeśli nie mieli do czynienia wcześniej z tematyką neuronauki.
Spodobało mi się, że na koniec jest zachęcenie do tego, aby samemu zostać osobą powiązaną z neuronauką (np. neurobiologiem, psychiatrą, psychologiem lub kognitywistą).

Nie doczytałem w opisie, że to książka dla dzieci. Mimo to reklamowana jest również jako książka dla dorosłych dlatego postanowiłem napisać opinię.

Książka jest nudna. Może i dowiedziałem się czegoś o mózgu, czego wcześniej nie wiedziałem, ale głównie to opisy funkcji różnych części tego organu. Większość to podstawowa wiedza biologiczna. Zainteresowało mnie jednak stwierdzenie, że odruch znieruchomienia to atawizm! Było też o różnicach w mózgach gadzich i ssaczych, co jest u mnie ostatnio na tapecie.

Podobało się i mnie, czytającej książkę po kursie fizjologii człowieka na studiach, i zupełnie niewtajemniczonemu w temat 8 letniemu bratu :)

Wspaniała książka profesora Vetulaniego, która opowiada o skomplikowanych rzeczach lekko i z humorem. Bardzo dobra rzecz dla dzieci zainteresowanych tematem – mój 9-latek często do niej wraca i poleca wszystkim, z którymi ma okazję rozmawiać o literaturze :).

Krótko, prosto podstawowa wiedza o ludzkim mózgu. Dla dzieci. Nie żałuję, że kupiłam.

Książka jest super. W bardzo przejrzysty sposób przedstawia budowę i funkcjonowanie mózgu. Zainteresuje zarówno młodych jak i starszych czytelników. Polecam

Książkę polecam uczniom oraz dorosłym, którzy muszą/chcą poznać budowę i funkcjonowanie ludzkiego mózgu.

Ta książka jest genialna, nie mam słów aby opisać, jak bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.

Jest to pierwsza książka popularnonaukowa dla dzieci, którą miałam okazję przeczytać i to sprawiło, że mam ochotę na więcej tego typu książek.

Zdecydowanie, gdy kiedyś będę miała dzieci, to będzie jedna z głównych pozycji na mojej półce.

W czasie czytania byłam zachwycona! Pomyślałam, że teraz będę dysponować znacznie większą wiedzą na temat mózgu niż tuż przed czytaniem. Z początku wszystko było niesamowite! Jednak po jakimś czasie pojawiły się za trudne słowa i nadmiar informacji. Po skończeniu jej prawie nic nie zapamiętałam.

Dodaj cytat z książki Sen Alicji, czyli jak działa mózg