Tajemnice starego pałacu. Duch z Niewiadomic

literatura młodzieżowa
Nasza Księgarnia
2014-05-13
2014-05-13

Jedna z lepszych książek dla dzieci i młodszej młodzieży (Powiedziałabym 9-11 lat),ale rodzice będą się równie dobrze bawić, choć zapewne będą zwracać uwagę na inne elementy. Książka z wątkiem detektywistycznym, podróżami w czasie i zaskakującymi zwrotami akcji. Trudno się domyślić rozwiązania zagadek. Pokazuje dzieciom jakie mamy szczęście, że możemy się swobodnie i bezpiecznie uczyć. Jeden bohater ma Aspergera (najprawdopodobniej, bo nie jest to powiedziane tak całkiem w prost, mówi się o nim, że ma wyjątkowy umysł i tylko raz pada sugestia, że być może ma zespół Aspergera). To ważne wprowadzenie dla dzieci i nauka tolerancji, gdyż ten bohater na prawdę da się lubić i chyba nawet wszyscy będą go podziwiać. Polecam gorąco cała serię, również w formie audiobooków na długie wspólne podróże, ponieważ jak pisałam wyżej dorośli też nie będą się nudzić.
To świetna, nietrywialna i niebanalna literatura dla dzieci.

Zacznę od tego, że książka jest pozbawiona wulgarności. Dla mnie jako nauczyciela polecającego później książki to ważne. Mamy tutaj bardzo fajny kryminał dla młodzieży może też dzieci powyżej 11 lat. Cudowna historia o pewnej rodzinie, która wygrywa coś na loterii. Co zrobi rodzina? Tego dowiecie się z tej książki. Do tego co dzisiejsza młodzież uwielbia mamy pewną maszynę, która przenosi nas w czasie. To wszystko co zdradzę :) mamy pełną przygód książkę gdzie bohaterami jest dwójka dzieci. I jest to książka z pewnym morałem. Koniec resztę musicie dowiedzieć się sami.

Książka jest świetna. Początek trochę się przedłużał, pojawiały się według mnie dość niepotrzebne lub przesadnie opisane momenty, ale potem było już tylko lepiej. Akcja się rozkręca, wątek kryminalny jest wspaniale wykreowany, czytelnika od środka zżera ciekawość, jak się wszystko się potoczy. Końcówka, podróże i problem Mietka są ukazane idealnie! Polecam :)

CO BY SIĘ STAŁO, GDYBY MOŻNA BYŁO PODRÓŻOWAĆ W CZASIE? 🎧😱📖😂☺👏🏻👏🏻 ODPOWIEDŹ NA TO PYTANIE POZNAJĄ 12- LETNI MAGDA I WIKTOR GŁÓWNI BOHATEROWIE TEJ OPOWIEŚCI. ☺😂📖🎧😱 LEKTORKA JOANNA GAJÓR, PRZENIOSŁA MNIE DO INNEGO ŚWIATA. 😂 ZDECYDOWANIE POLECAM POWYŻSZY T. I ZAMIERZAM ZAPOZNAĆ SIĘ Z 2 POZOSTAŁYMI CZ. TRYLOGII TAJEMNICE STAREGO PAŁACU KATARZYNY MAJGIER 😂☺💞👏🏻💚📖🎧

Świetny klimat, prawdziwa tajemnica
Każda część zwiększa ciekawość

Świetny klimat, prawdziwa tajemnica
Każda część zwiększa ciekawość

Z kazdym rozdzialem i czescia zwieksza sie twoja ciekawosc nieprzerwiesz dopoki nieskonczysz. Goraco polecam

Książka zdecydowanie dla młodszych osób, ja traktuję ją jako chwilową rozrywkę

Książka zdecydowanie dla młodszych osób, ja traktuję ją jako chwilową rozrywkę