Jeszcze czego !

Okładka książki Jeszcze czego ! Paulina Młynarska
Okładka książki Jeszcze czego !
Paulina Młynarska Wydawnictwo: Prószyński Media inne
inne
Prószyński Media
2016-05-11
2016-05-11

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Jeden wielki chaos. Fragmenty o przemocy i dyskryminacji bardzo dobre, bezkompromisowe i celne. Fragmenty o pracy w radiu, czy typach mężczyzn przelatywałam. Wolałabym, by autorka skupiła się na jednej myśli przewodniej.

Sięgając po tę książkę miałam zupełnie inne oczekiwania ,a otrzymałam osobiste porachunki autorki z różnymi byłymi.A tak swoja drogą całkiem sporo się ich przewinęło. To jest wręcz niemożliwe , aby wszyscy mężczyźni, których p. Młynarska spotkała byli: nieudacznikami, narcyzami , lovelasami,mamisynkami i innymi wybrykami natury.
Szkoda, bo pokazała męski świat tylko z jednej strony , a nas kobiety zepchnęła do narożnika zatytułowanego macie co chcecie mieć.

Szkoda, bo pokazała męski świat tylko z...

Sporo prywaty (czasami nieuzasadnionej, ponieważ opowiadanie o swojej karierze zawodowej w zupełnym oderwaniu od relacji z mężczyznami po to, by pod koniec wywodu powiedzieć, że dobrze jej się wiodło, bo bez faceta jest wiele warta, to troche bezsens),sporo chaosu i powtórzeń (jakby autorka na siłę próbowała napisać tyle, by zapełnić konieczne do zapełnienia strony książki). Oprocz tego Preambuła zajmująca dobrych kilkadziesiąt(?) stron, niekoniecznie podparta wcześniejszymi treściami. Znaczy można to połączyć, ale wg mnie zostało to wszystko słabo skonstruowane, tak jakby była to książka pisana na szybko, byle wydać, byle zarobić na gorącym temacie.

Żeby nie było, że potrafię tylko narzekać, przyznaję, że znalazłam w tym chaotycznym wydawnictwie wiele ważnych kwestii, Młynarska zwraca uwagę na to, jak wiele jest do zrobienia w aspekcie praw kobiet i poszanowania naszej godności. Za to wielkie brawa.

Szkoda. Książka ma potencjał, wstawki ze statystykami, przytaczanie konkretnych sytuacji, komentarzy, wypowiedzi kobiet bardzo na plus. Obszerny fragment o tym, czym jest molestowanie również. Natomiast książka jest bardzo chaotyczna, skaczemy od sytuacji, którymi żyła cała Polska (chociazby sprawa zgwałconej tłumaczki) do prywatnych przezyc autorki.

Jak pisałam wyżej, książka ma potencjał, ale generalnie niewykorzystany.

Jak pisałam wyżej,...

Książka jest osobistym rozprawieniem się pani Pauliny ze swoimi byłymi mężczyznami na co wskazuje chociażby dedykacja.
Jest to bardzo prywatne wręcz intymne pisanie o swoich relacjach- niestety zakończonych rozstaniem. Myślę,że autorka potrzebowała takiego katharsis aby móc iśc dalej. Książki ani nie polecam ani nie odradzam.

Po przeczytaniu tej książki naszła mnie taka refleksja, że świat byłby przyjaźniejszym dla kobiet miejscem, gdybym było w nim więcej Paulin Młynarskich. Pauliny Młynarskie przydałyby się na wszystkich stanowiskach, od pań w sklepie, po kierowniczki, polityczne przywódczynie i światowe liderki. Byłoby nam, kobietom, żyć w takim świecie odrobinę łatwiej.
Choć lektura Jej felietonów może nie raz być powodem do salwy śmiechu, niestety, często jest to śmiech przez łzy. Autorka w lekki, ale dosadny sposób zwraca uwagę na nierówności społeczne tak mocno zakorzenione w naszym społeczeństwie, że z wielu z nich nie zdajemy sobie sprawy. A do tego, jest niesamowicie bystrą obserwatorką rzeczywistości, która potrafi opisywać ludzkie zachowania przepiękną polszczyzną. Choć wiele osób zarzuca dziennikarce nader pikantne opisywanie swojego osobistego życia, mam wrażenie, że robi to na własnych warunkach i w sposób, który czemuś służy (np. pokazania błędów z przeszłości). Nie rozumiem trochę też zarzutów, że jest to książka, która uderza w mężczyzn, wszak na samym początku autorka przeprasza wszystkich tych, którzy są zaangażowanymi i aktywnymi partnerami, a nie kanapowcami bywającymi w domu wyłącznie na występach gościnnych oraz w celach relaksacyjnych. Niestety, niektórych prawda w oczy kole, ale to wcale nie znaczy, że nie należy o tym głośno mówić.

Choć lektura Jej...

Wszystko w punkt! Polecam nie tylko kobietom. A może nawet zwłaszcza mężczyznom...

Świetna kobieta. Z dystansem pisze o życiu, popełnionych błędach, życiowych wyzwaniach, uczuciach, szacunku do kobiet. Mnóstwo wartościowych refleksji, ciętych ripost. Polecam!!

Kocham, kocham, kocham!

Każda dorastająca kobieta powinna przeczytać tę książkę, żeby wyrobić sobie obiektywne zdanie na temat bycia w związku. Jestem wdzięczna, że p. Paulina popełniła tę pozycję książkową :).

Kocham, kocham, kocham!

Odważnie. Bez cenzury opisane to, co większość mężczyzn robi kobietom.

Odważnie. Bez cenzury opisane to, co większość mężczyzn robi kobietom.

• Feminizm
  • Biografie/Wspomnienia