Escape room. Największa sprawa Sherlocka

Zielona Sowa
2024-01-01
2024-01-01
Magdalena Gołdanowska
escape room literatura dziecięca gamebook gra ksiązkowa zagadki łamigłówki kryminał sherlock sherlock holmes

Okładka książki Christmas Playboy Sloane Howell, Alex Wolf
Christmas Playboy Sloane Howell, Alex...

Ta książka jest rewelacyjna! To książkowa wersja escape roomu, czyli znanej zabawy, w której w określonym czasie trzeba rozwiązać szereg zagadek, aby wydostać z zamkniętego pomieszczenia.

Tutaj jest podobnie, tylko zamiast pomieszczenia pełnego łamigłówek, zagadek i zadań mamy książkę, która zawiera w sobie to wszystko! Dodatkowo do dyspozycji macie trzy poziomy trudności - każdy z nich zawiera określoną liczbę żyć oraz czas jaki mamy do dyspozycji, aby ukończyć misję.

Powiem Wam, że zabawa jest przednia, a Wam przyda się jedynie zegarek/stoper oraz kartka i coś do pisania, bo czasami warto co sobie podliczyć lub zapisać. Przygotujcie się na prawdziwą detektywistyczną sprawę najbardziej znanego detektywa na świecie, czyli Scherlocka Holmesa!

Razem z Scherlockiem i Watsonem ruszycie na poszukiwanie drogocennego brylantu, który skradł największy wróg Scherlocka - Moriarty! Będziecie musieli rozwikłać wiele zagadek i łamigłówek, wykazując się przy tym logicznym myśleniem, kreatywnością, spostrzegawczością oraz niezawodną pamięcią, cały czas pamiętając o upływającym czasie i ograniczonych szansach na popełnienie błędu!

Co jeśli popełnicie zbyt wiele błędów albo skończy Wam się czas? Przekonajcie się sami!

Emocje na najwyższym poziomie, dreszcz ekscytacji i genialna formą na wspólne spędzenie czasu z dziećmi!
Z uwagi na poziom trudności zagadek książka będzie odpowiednia dla dzieci 10+, ale my graliśmy wspólnie, prostsze zadania rozwiązywał młodszy i wszyscy świetnie się bawiliśmy!

Baaardzo polecam!

Czy kiedykolwiek marzyliście o wcieleniu się w rolę samego Sherlocka Holmesa? Teraz macie świetną okazję! 🎩🔎 "Największa sprawa Sherlocka" to druga z interaktywnych książek autorstwa Alexa Wolfa, którą otrzymaliśmy do recenzji dzięki uprzejmości @wydawnictwo_zielona_sowa .Pozycja ta przenosi nas w świat detektywistycznych zagadek i łamigłówek rodem z escape roomu.

Jesteście gotowi ? A więc zaczynajmy 😉 na początku wybieramy poziom trudności. Wcielamy się w rolę legendarnego detektywa i wraz z jego przyjacielem Watsonem pomagamy śledzić ślad odwiecznego wroga Holmesa, tajemniczego Moriarty'ego, aby odzyskać skradzione klejnoty!

📖 Od samego początku historia wciąga w wir tajemniczych wydarzeń, a każdy kolejny rozdział to nowa porcja emocji i napięcia. Autor mistrzowsko układa puzzle fabularne, odkrywając przed nami kolejne tropy.

📚💼 💎 Rozwiązywanie zagadek, testowanie swojej spostrzegawczości i logicznego myślenia sprawia, że ta przygoda jest niezwykle ekscytująca i satysfakcjonująca! 💡🔒 Czy uda Wam się pokonać wyzwania stawiane przez genialnego przeciwnika Sherlocka? Przekonajcie się sami 😀

👨‍👩‍👧‍👦 A co najlepsze, to świetna rozrywka dla całej rodziny! Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą tutaj wiele radości i frajdy. Wspólne rozwiązywanie zagadek staje się doskonałym pretekstem do budowania więzi rodzinnych i spędzania czasu w wyjątkowy sposób.
W dodatku, świetne ilustracje umilają lekturę i dodają klimatu tej niesamowitej przygody! 🎨
Jeśli lubisz kryminalne zagadki i chcesz poczuć się jak prawdziwy detektyw, "Największa sprawa Sherlocka" to książka właśnie dla Ciebie! 📚🔍✨

“Największa sprawa Sherlocka” to interaktywna gra książkowa lub inaczej książka paragrafowa od Wydawnictwa Zielona Sowa. Ta książka jest przeznaczona dla nieco młodszych czytelników (wiek: 10+),jednak zagadki są na tyle zróżnicowane pod kątem poziomu, że nikt nie będzie się przy nich nudził! 😍

Na początku dostajemy przejrzyste instrukcje co do tego, jak poruszać się po książce i przeskakiwać do kolejnych paragrafów, przydadzą się też kartka i długopis. A do tego te piękne ilustracje! Książka jest bardzo starannie wydana, w dużym, przejrzystym formacie. 😊

Może szukacie prezentu dla swojego chrześniaka czy chrześnicy? Albo potrzebujecie czegoś, co pozwoli Wam w fajny i rozwijający sposób spędzić czas z Waszymi dziećmi? A może po prostu lubicie rozwiązywać zagadki? 😎 Jeśli tak, to możemy z całą stanowczością polecić tę książkę paragrafową! ❤️ A w serii dostępny jeszcze tytuł “Pościg za Agentem 9”.

Na początku dostajemy przejrzyste instrukcje co do tego, jak poruszać się po...

Za egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej dziękuję bardzo wydawnictwu.

Na wstępie mamy całą instrukcję jak czytać książkę. Dostajemy pomocnicze dekodery i kody do czekających na nas łamigłówek. Zagadki są ciekawe i wymagają skupienia, ale nie powinien mieć z nimi problemu żaden czytelnik, który ukończył 10 lat. Podążanie za Moriartym wraz z Sherlockiem to świetna zabawa i dodatkowo książka pozwala nam się wczuć jakby to od nas zależało rozwiązanie sprawy i jego pojmanie.

Warto zwrócić uwagę również na wydanie tej książki. Poza świetnymi ilustracjami dodatkowo jej duży format sprawia, że będzie bardzo atrakcyjną pozycją dla młodych czytelników, którzy poznają w niej nie tylko świetną historię, ale będą mogli ćwiczyć swój umysł i rozwiązywanie zagadek, w tym również logiczne myślenie co jest bardzo istotne by rozwijać je już w tak młodym wieku.

Ogromnie polecam Wam tą książkę, a sama czekam na kolejne książki z tej serii, które wierzę, że będą równie ciekawe i zmuszały do myślenia.

Czy jesteście gotowi wyruszyć śladem niebezpiecznego profesora Moriarty'ego i odzyskać bezcenny brylant? Wcielaj się postać Sherlocka Holmesa i schowaj jego największego rywala w całej karierze popularnego detektywa!

Interaktywna ksiazka w formie komiksu jest coraz bardziej popularna na polskim rynku. Rozwiązując zagadki, podejmujemy decyzje, które mogą doprowadzić do zwycięstwa lub przegranej. "Największa sprawą Sherlocka" wymaga od czytelnika zdolności logicznego myślenia, dobrej pamięci, umiejętności matematycznych i spostrzegawczości. Musimy łamać szyfry oraz pokonywać labirynty.

To co najważniejsze to przedział wiekowy dzieciaków, do którego skierowana jest ta pozycja. Teoretycznie tytuł dla dziewieciolatkow, ale świetnie odnajdą się przy tym młodsze dzieciaki. Ja sprawę rozwiązywałem ze swoją pięciolatką. W wielu kwestiach dawała sobie znakomicie radę, sama historia była dla niej wciągająca. Było to na zasadzie - tata czyta, córka rozwiązuje - ale oczywiście, niektóre łamigłówki wymagały umiejętności wynoszonych ze szkoły, nie przedszkola :) tak więc, wspólnymi siłami schwytaliśmy profesora, spędziliśmy bardzo miło czas i córka nie może się doczekać aż sięgniemy po drugi tytuł z tej serii.

Świetna pozycja na wspólne czytanie i zabawę z mniejszym dzieckiem albo dobra rozrywka do samodzielnego główkowania dla starszaków.

Bardzo polecam i mam nadzieję, że seria rozrośnie się do sporych rozmiarów :)

Lubicie rozwiązywać zagadki i łamigłówki ? Jeśli tak to mam dla Was dziś świetną propozycję ! Możecie wcielić się w postać słynnego Sherlocka Holmesa i wraz z jego wiernym towarzyszem Watsonem ruszyć za Mariartym w poszukiwaniu bezcennego brylantu !

Gotowi ? Wybierz poziom trudności i ruszaj na niezwykłą przygodę !

Poznajcie niezwykłą książkę paragrafową "Escape Room. Największa sprawa Sherlocka" wydaną nakładem wydawnictwa zielona sowa.

To interaktywna książka , w której na czytelnika czeka mnóstwo zagadek oraz łamigłówek . To dobra zabawa, podczas której ćwiczymy logiczne myślenie oraz spostrzegawczość . Taka forma spędzenia czasu z pewnością zainteresuje nie tylko dzieci, ale również dla dorosłych. Mój mąż już zapowiedział, że kupuje kolejna część 😃

Gotowi ? Wybierz poziom trudności i ruszaj na niezwykłą przygodę !

Poznajcie niezwykłą książkę paragrafową "Escape Room....

"Escape Room. Największa sprawa Sherlocka" to gra książkowa, w której wcielamy się w rolę słynnego detektywa i wraz z wiernym Watsonem podążamy tropem odwiecznego nemezis Holmesa, czyli Moriarty'ego. Tylko rozwiązanie kolejnych zagadek może pomóc go dopaść i odzyskać skradzione klejnoty!

Ale się dobrze bawiłam z tą przygodą! Każda strona stanowiła kolejną łamigłówkę w kryminalnym klimacie. Pokonywanie wyzwań stawianych przez takie zagadki stanowiło niebanalną rozrywkę i przynosiło ogrom satysfakcji. Podobała mi się też oryginalna konstrukcja, nieco nawiązująca do paragrafowek - dopiero rozwiązanie przynosi numer strony, do której należało się udać 😊

Poziom trudności zagadek był zróżnicowany i dostowany również do młodszych czytelników. Ta przygoda sprawdzi się więc świetnie nie tylko dla dorosłych, ale i na oryginalne rodzinne spędzenie czasu 😊 Były tu wyzwania testujące oraz rozwijające spostrzegawczość, podstawowe umiejętności matematyczne, logiczne myślenie, pamięć i kojarzenie faktów, więc naprawdę wiele korzyści w jednym i dla każdego coś fajnego 😊

Sama fabuła wciągała świetnie oddanym ruchem sherlockowym przygód i możliwością wczucia się w słynnego detektywa. Miałam ogromną frajdę przenosząc się do Londynu w przeszłości i odkrywając pomysłowość Moriarty'ego w próbie wykiwania Holmesa 😊

Nie jest to książka stosunkowo dluga, więc jest w sam raz na chęć na odrobinę pogłówkowania przy ograniczonych zasobach czasowych.

Dodatkowym atutem są świetne ilustracje, które umilały lekturę i podkręcały klimacik przygody 😊

Serdecznie polecam małym i dużym fanom zagadek 🥰

• Współpraca reklamowa(barterowa)
  • Przeczytane 2024