Okrutna jak Polka

2022-05-31

Wyróżniona opinia i

Okrutna jak Polka

przeczytanych książek 4449 napisanych opinii 1524

Słuchałam w audiobooku, ale wciąż forma postów z facebooka przekopiowanych do książki wydaje mi się być dziwne - zwłaszcza, gdy się słucha hasztagi xD

Niemniej, znalazłam tu parę ciekawych spostrzeżeń. Ale to trochę za mało, bym ją polecała dalej.

Może miałam jakieś większe oczekiwania, stąd lekki zawód, bo książka to zbiór postów i felietonów. Większość z nich znałam, bo czytałam wcześniej online.

Okładka mnie zwiodła i myślałam, że raczej nie spodoba mi się tak książka - a jednak! Czytałam i potakiwałam, więc spokojnie polecam.

Chyba nie jestem feministką, no może tylko trochę.Za duża porcja krytyki na jeden raz.

Zestaw krótkich postów, felietonów zebranych w jedną książkę. Mamy tutaj postu o LGBT, WOŚP, o strajku kobiet i każdej innej tematyce, do której Pani Młynarska się przywala. Dodatkowo przyznała się do molestowania na planie filmu Andrzeja Wajdy. Pierwszy raz o tym słyszę. Skrajne uczucia mam. Raz zdanie Pauliny mi podchodzi, a raz nie podchodzi i uważam, że się czepia. Podobało mi się to, że felietony były ultra krótkie. Idealne na 1-2 minutki do poczytania w kolejce, u fryzjera. Tematy krótkie do przemyślenia.

Bezkompromisowy, pełen ostrych wypowiedzi i opinii zbiór felietonów Pauliny Młynarskiej .

Felietony Pauliny Młynarskiej opowiadające o polskiej rzeczywistości związanej z pozycją i rolą kobiet w społeczeństwie otwierają oczy, głowę i sprawiają, że każdy seksistowskie komentarze czy zachowania widać na kilometr. Myślę, że każda kobieta/dziewczyna powinna przeczytać tę książkę.
Jedne felietony są krótsze, inne dłuższe. Jedne wciągają i zatrzymują na dłużej, inne nużą i nudzą. Mimo wszystko - warto!

Najbardziej zjadliwa rzecz, jaką w życiu czytałem

Najbardziej zjadliwa rzecz, jaką w życiu czytałem

Książka jest zbiorem krótkich artykułów mówiących o współczesnych zagadnieniach i problemach w świecie kobiet. Czyta się lekko i szybko a treść daje do myślenia. Nie dostaniemy tu jednoznacznych odpowiedzi na poruszane problemy, a jedynie punkt widzenia autorki raz wyrażony w sposób rozważny i poruszający, innym razem pełen złości i żalu. Myślę że każda z nas powinna podejść do tej pozycji jako wstęp do własnego rozumowania i wyciągania wniosków.

Choć nie lubię przekleństw, które zastępują często mocne słowa z przyjemnością przeczytałam książkę autorki. Dużo nowych wiadomości, niektóre wpisy czytane przeze mnie z zachwytem i dużą dozą podziwu za odwagę w wyrażaniu opinii.

• Audiobooki
  • Przeczytane w 2022