Powiew ciepłego wiatru

Patronat LC
Edyta Świętek Wydawnictwo: Replika Cykl: Spacer Aleją Róż (tom 5) literatura piękna
Replika
powieść polska Nowa Huta
Spacer Aleją Róż (tom 5)
literatura piękna
powieść polska Nowa Huta

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Powieść o rozczarowaniu

6 Link do recenzji

W oczekiwaniu na kompletne wydanie kolejnej serii Joanny Jax (Prawda zapisana w popiołach), odczuwając tęsknotę do dobrej, obyczajowej sagi rodzinnej umiejscowionej w niedawnej historii Polski, zacząłem szukać czegoś podobnego. Znalazłem do tej pory nieznaną mi pisarkę - Edytę Świętek, która w ofercie ma dokładnie to, czego potrzebuję: saga rodzinna, która rozpoczyna się...

Saga rodzinna, wyłącznie dla wielbicieli gatunku lub Nowej Huty. Opowieść jest nierówna. Perypetie rodzinne wciągają, ale już opowieść o rozwoju Nowej Huty jest podana mało ciekawie.

Bardzo dobra seria. A dla Krakowian lekcja historii. Gorąco polecam

Polecam całą Sagę - to takie nasze, takie w bólu zrodzone polskie. Ja to przeżyłem, nowe pokolenie niech tylko o tym wie.

„Zawsze jest jakieś jutro, więc warto na nie czekać „

W ostatnim tomie cyklu Spacer Aleją Róż autorka ukazuje nam losy swoich bohaterów w latach 1977-1990. Trzy pokolenia Szymczaków i Pawłowskich wkraczają w nowy okres historii, burzliwy, pełen przemian i wielkich wydarzeń.
Piąta część cyklu jak dla mnie najlepsza. Najbardziej dynamiczna, obfitująca w wiele ciekawych...

Dla mnie osobiscie najlepsza saga rodzinna jaka dostychczas czytalam. Nie bylam w stanie sie oderwac.. Poprostu mistrzostwo!!!!!

Historia zwyczajnej rodziny, której nie ominęły tragedie, codzienne rozterki, problemy, ale także wiele radości w tych trudnych czasach, w których dane im było żyć.

Ten Spacer był pełną przyjemności opowieścią o ludziach, z którymi śmiało możemy się utożsamiać mimo, że dzielą nas pokolenia i inne ustroje, ale tak jak my dzisiaj pragnęli spokoju i godności jako...

Tytuł: Powiew ciepłego wiatru
Autor: Edyta Świętek
Wydawnictwo: Replika
Ku nadziei…
Dzieje Polski zawsze były burzliwe i tak naprawdę nigdy nie było trzeba wojny, by w kraju panował chaos, by kolejne grupy przejmujące władze pogrążały ją w imię swoich utopijnych dążeń, by ktoś postawił dobro kraju ponad dobro własne, by można było powiedzieć, że na czele kraju stoi...

Przyznam, że zżyłam się z rodziną Szymczaków i jest przykro, że to już koniec. Ostatnia część to też ostatni czas panującego komunizmu w Polsce, nieśmiało wchodzimy w kapitalizm. Kilka rodzinnych tragedii, ale ta silna i zżuta ze sobą rodzina przechodzi przez wszystko razem. I to jest ogromny atut tej książki oraz całej serii.

Czuję niedosyt, szkoda że nie ma kolejnej części w czasach współczesnych.

Dyskusje

• 2018