Tajemnica godziny trzynastej

Patronat LC
Anna Kańtoch Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Tajemnica diabelskiego kręgu (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Uroboros
fantastyka literatura polska manipulacja postapokalipsa postapokaliptyczny świat walka o przetrwanie zagłada
Tajemnica diabelskiego kręgu (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2018-04-18

Gdy ktoś mnie w przyszłości spyta o tą książkę, nie będę umiała niczego powiedzieć. Zapomnę.
Nie wiem, skąd pozytywne oceny. Jest infantylną, nudną, niezabawną młodzieżówką. Jedną z gorszych, jakie czytałam. Totalna strata czasu. Postacie płaskie, nie wyłączając głównej, przemądrzałej, nijakiej , antypatycznej Ninki. Nie czytajcie, powieść klasy D.

Nina wraz z Hubertem, Tamarą i Jackiem wyjeżdżają na ferie do Wilczych Dołów, a towarzyszy im tym razem pani Ewa. Mieli sobie tylko wypocząć i potrenować przed nadchodzącym zagrożeniem.
Nagle dziewczyna budzi się sama w pałacu na rynku, a potem spotyka Jacka, który pozostał w opustoszałym zimnym miasteczku tak, jak ona.
Co się wydarzyło, że w tej przedtem tętniącej życiem...

Czekam z utęsknieniem na następną część!

Przyzwoita historia, choć klejona na ślinę. Niemniej, chętnie sięgnę po kolejne tomy, jeśli autorka jeszcze coś napisze z tej serii.

Bardzo ciekawa, wciągająca książka. Zaskakuje i trudno się od niej oderwać ale w odróżnieniu od 2 poprzednich części miałam na początku problem by się zorientować o co chodzi. Jednak potem już to szło na plus ponieważ odkrywałam tajemnice razem z główna bohaterka

"Tajemnica diabelskiego kręgu"
to seria książek Anny Kańtoch.
Obecnie seria liczy 3 tomy,
które trzeba czytać w takiej kolejności:
1. "Tajemnica diabelskiego kręgu",
2. "Tajemnica nawiedzonego lasu",
3. "Tajemnica godziny trzynastej".

Te powieści łączą fantastykę, magię, grozę,
przygody, niebezpieczeństwa i dedukcję,
a przeznaczone są dla młodzieży.

Główną bohaterką...

Inne i ciekawe rozwiązanie fabularne w trzecim tomie przygód Niny, autorka rozbija linię czasową i poznajemy wydarzenia z dwóch perspektyw. Jestem ciekawa dalszych losów naszej niepokornej bohaterki :)

Na półkach: , , , , ,

Trzecia odsłona cyklu nie przekonała mnie do siebie.
Smutne strasznie mi się wydaje, że wciska się czytelnikowi, że jest jakaś Drużyna Kapturków, a tak naprawdę nikt ze sobą nie współpracuje. Z jednej strony mamy spikniętych zupełnym przypadkiem czworo zupełnie odmiennych nastolatków, którzy w naturalnych warunkach wcale by ze sobą nie rozmawiali, z drugiej "Tajemnica...

Ktoś mógłby pomyśleć: stara baba, a czyta literaturę dla młodzieży 😂 Ale idąc tym tropem, nie powinnam też sięgać po Harrego Pottera, którego swoją drogą uwielbiam ☺
Anna Kańtoch stworzyła świat, w którym przepadłam bez reszty - świat, który nie jest zarezerwowany jedynie dla młodszych czytelników. Jej ostatnia książka "Tajemnica godziny trzynastej", to kontynuacja...

Tym razem tylko kryminał, tęsknię za nutką grozy jak w poprzednich częściach. Jednak wciąż genialna książka.

Dyskusje

• 2018
  • Fantastyka
  • 2019
  • Fantasy
  • Chcę w prezencie
  • 2018

Dodaj cytat z książki Tajemnica godziny trzynastej