Tajemnica godziny trzynastej

Okładka książki Tajemnica godziny trzynastej Anna Kańtoch Patronat LC
Okładka książki Tajemnica godziny trzynastej
Anna Kańtoch Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Tajemnica diabelskiego kręgu (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Tajemnica diabelskiego kręgu (tom 3)
Uroboros
2018-04-18
2018-04-18
fantastyka literatura polska manipulacja postapokalipsa postapokaliptyczny świat walka o przetrwanie zagłada

Okładka książki Tarnowskie Góry Fantastycznie 3 Anna Askaldowicz, Witold Jabłoński, Anna Kańtoch, Anna Krztoń, Paweł Kwiatek, Kazimierz Kyrcz jr, Marta Magdalena Lasik, Marcin Rusnak, Wit Szostak, Anna Maria Wybraniec, Agnieszka Włoka, Zeter Zelke
Ocena 8,1
Tarnowskie Gór... Anna Askaldowicz, W...
Okładka książki Harde Baśnie Ewa Białołęcka, Krystyna Chodorowska, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska
Ocena 6,9
Harde Baśnie Ewa Białołęcka, Kry...

Po pełnej poważnych tematów literaturze postanowiłam na koniec roku odetchnąć i poszukać w sobie dziecka. Książka była trafnym wyborem, aby ten cel osiągnąć. Jeżeli szukacie powrotu do szkolnych lat i nastoletnich rozterek (niesercowych co bardzo cenię) w tematyce fantastyki to jest ta książka. Doceniam opisy przyrody i klimat nieprzyjaznego pełnego tajemnic świata w zimowej zamieci. Jednocześnie mam nadzieję na kolejne opowieści o losach dorastającej Niny i jej przyjaciół.

Seria o Ninie i jej przyjaciołach podbiła moje serce i ufam, że pojawi się jeszcze przynajmniej jedna część, bo mam niedosyt. Rzadko się zdarza, by każda książka serii była wciągająca i nie przekombinowana, tutaj wszystkie razem tworzą piękny ciąg.

Kolejna książka z cyklu również mnie nie zawiodła, choć brakowało mi trochę tego mrocznego, magicznego mistycyzmu co w poprzednich. Szkoda, że jednak postacie trochę się nie rozwinęły, skoro mają coraz większe doświadczenie. Mimo wszystko z chęcią sięgnęłabym po kolejną cześć.

1968

Gdy ktoś mnie w przyszłości spyta o tą książkę, nie będę umiała niczego powiedzieć. Zapomnę.
Nie wiem, skąd pozytywne oceny. Jest infantylną, nudną, niezabawną młodzieżówką. Jedną z gorszych, jakie czytałam. Totalna strata czasu. Postacie płaskie, nie wyłączając głównej, przemądrzałej, nijakiej , antypatycznej Ninki. Nie czytajcie, powieść klasy D.

Nina wraz z Hubertem, Tamarą i Jackiem wyjeżdżają na ferie do Wilczych Dołów, a towarzyszy im tym razem pani Ewa. Mieli sobie tylko wypocząć i potrenować przed nadchodzącym zagrożeniem.
Nagle dziewczyna budzi się sama w pałacu na rynku, a potem spotyka Jacka, który pozostał w opustoszałym zimnym miasteczku tak, jak ona.
Co się wydarzyło, że w tej przedtem tętniącej życiem wiosce - nagle zostali całkiem sami? Co znaczyła data umieszczona na ulotkach? I dlaczego śledzi ich mężczyzna z psem?

Trzeci tom serii Anny Kańtoch, spodobał mi się tak samo, jak i poprzednie, a może nawet bardziej. Na co warto zwrócić uwagę to - narracja. Raz prowadzona w czasie teraźniejszym, a raz w przeszłym. Napięcie jest odczuwalne, mimo że wydawało się być spokojniej, bez widocznego zagrożenia, co mnie urzekło.
Bardzo polubiłam tę serię, jeśli będą kolejne tomy - również po nie sięgnę.

Co się wydarzyło, że w tej przedtem tętniącej życiem...

Czekam z utęsknieniem na następną część!

Czekam z utęsknieniem na następną część!

Przyzwoita historia, choć klejona na ślinę. Niemniej, chętnie sięgnę po kolejne tomy, jeśli autorka jeszcze coś napisze z tej serii.

Bardzo ciekawa, wciągająca książka. Zaskakuje i trudno się od niej oderwać ale w odróżnieniu od 2 poprzednich części miałam na początku problem by się zorientować o co chodzi. Jednak potem już to szło na plus ponieważ odkrywałam tajemnice razem z główna bohaterka

"Tajemnica diabelskiego kręgu"
to seria książek Anny Kańtoch.
Obecnie seria liczy 3 tomy,
które trzeba czytać w takiej kolejności:
1. "Tajemnica diabelskiego kręgu",
2. "Tajemnica nawiedzonego lasu",
3. "Tajemnica godziny trzynastej".

Te powieści łączą fantastykę, magię, grozę,
przygody, niebezpieczeństwa i dedukcję,
a przeznaczone są dla młodzieży.

Główną bohaterką cyklu jest niezwykle inteligentna 13-letnia Nina.
We wszystkich tomach towarzyszą jej poznani już na początku
nastoletni Tamara, Jacek i Hubert.

Rzecz dzieje się w powojennej Polsce,
do której pewnego dnia przyleciały anioły.
Anioły ukrywają się przed komunistami w domach dobrych ludzi.

Tam, gdzie są anioły, są też diabły / bestie / upiory.
Wszystko zależy od lokalnych warunków lub lokalnych artystów.

Pierwszy tom jest mroczny i straszny!
Trzynaścioro dzieci przyjeżdża na wakacje do klasztoru.
Spotykają tam anioła, opiekunkę oraz dwoje pracowników.
Dzieje się coś dziwnego. Dwóch chłopców znika.
Z dnia na dzień atmosfera się zagęszcza!
Gdzie czai się niebezpieczeństwo?

Drugi tom nie pozwala na oddech!
Akcja rozpędza się już od pierwszej strony.
Komuniści zgromadzili dzieci w opuszczonym instytucie.
Gonią je do wielogodzinnej pracy, urządzają przesłuchania.
Czy zdarzenia z poprzedniego tomu jakoś się z tym wiążą?
Wszyscy się boją. Niektóre dzieci wyjeżdżają.
Chodzą straszne plotki.

Tom trzeci jest zupełnie inny od poprzednich.
Jest spokojniej. Nie widać bezpośredniego zagrożenia.
Narracja prowadzona jest w dwóch czasach:
teraźniejszym i z niedalekiej przeszłości.
Ani teraz, ani wtedy nastolatkowie nie wiedzą, o co chodzi.
Teraz Nina i Jacek są zupełnie sami w opustoszałym górskim ośnieżonym miasteczku.
Wcześniej byli w tym samym miejscu, ale byli z nimi Tamara i Hubert, a miasteczko tętniło życiem.
Coś się jednak szykowało, a kulminację wyznaczono na trzynastą 26 lutego.
Nina z pomocą przyjaciół próbuje dociec, co to takiego.

Wszyscy bohaterowie nieco zmieniają się z każdym tomem.
Rozwijają swoje zdolności, dojrzewają, zacieśniają więzi.

Każdy kolejny tom cyklu podobał mi się bardziej!
Trzeci tom sugeruje ciąg dalszy.
Czekam z wielką ciekawością :-)

"Tajemnica diabelskiego kręgu"
to seria książek Anny Kańtoch.
Obecnie seria liczy 3 tomy,
które trzeba czytać w takiej kolejności:
1. "Tajemnica diabelskiego kręgu",
2. "Tajemnica nawiedzonego lasu",
3. "Tajemnica godziny trzynastej".

Te powieści łączą fantastykę, magię, grozę,
przygody, niebezpieczeństwa i dedukcję,
a przeznaczone są dla młodzieży.

Główną bohaterką...

Inne i ciekawe rozwiązanie fabularne w trzecim tomie przygód Niny, autorka rozbija linię czasową i poznajemy wydarzenia z dwóch perspektyw. Jestem ciekawa dalszych losów naszej niepokornej bohaterki :)

Anna Kańtoch Tajemnica godziny trzynastej Zobacz więcej