Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 29.90 zł

Tajemne imię

Adam Faber Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Kroniki Jaaru (tom 4) literatura młodzieżowa
Czwarta Strona
literatura polska magia niebezpieczeństwo zaczarowana kraina bunt czarownica dziewczyna fantasy dla młodzieży
Kroniki Jaaru (tom 4)
literatura młodzieżowa
2018-10-03

Napisana dobrym językiem, chociaż momentami widać, że skierowana raczej do młodszego czytelnika, która ja niestety już nie jestem.

Delikatnie zabrakło mi w tej historii pracujących razem przyjaciół, miałam wrażenie że poznajemy ich historie jako osobnych jednostek. Zwroty akcji były ciekawe, chociaż początkowo książka mi się delikatnie dłużyła. Zakończenie bardzo dobre,...

7,75/10
Ta część do tej pory była jak najbardziej mroczna. Przez wątek Mel poznaliśmy magie od ciemniejszej strony, która pokazuje, że nie zawsze jest tak kolorowo. W tej części też zrozumiałam dlaczego Mel jest jaka jest. Wątek Kate jakoś mnie w tej części szczególnie nie porwał a może i nawet trochę znudził. W tej części autor dużo wyjaśnia i pokazuje historię i...

Kroniki Jaaru to ciekawa i wciągająca seria dla młodego czytelnika, autor wykreował świat w którym magia przeplata się z rzeczywistością a młodzi bohaterowie muszą zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami współpracując z magicznymi stworzeniami.

Trochę przykro, bo kompletnie mnie ta część nie wciągnęła, a losy bohaterów były mi obojętne 🥲

Najgorsza część serii. Autor skupia się, na beznadziejnym pobocznym wątku. Wszystkie zalety poprzednich części, zostały całkowicie zmienione na wady. Brnęłam i brnęłam....

Bohaterowie zaczęli mnie męczyć, nawet super Kate, stała się mglistą i nudzącą postacią książki. Jedynie Lilian wybiła się trochę. Zdecydowanie nie polecam tej książki. Nie podobało mi się w niej...

To ludzie i fery mogą ten teges ,ha ,ha.
Co raz to cośfajnego napiszą.
Bardzo fajne.

Do tej pory moja ulubiona część wspaniałej serii Kronik Jaaru.
W tej części poznajemy Jaar z całkiem innej strony... I ta strona jest niesamowita! Książka choć obszerna to płynie się przez nią z uśmiechem na twarzy.

2085

Patrząc na całą serię to była to - jak do tej pory - najlepsza z książek Adama Fabera. Nie mogę narzekać na ilość wydarzeń w tej pozycji. Działo się wiele i to na różnych płaszczyznach. Doszło nawet do pasjonującego punktu kulminacyjnego, który niestety po części był przewidywalny, ale jednak nadal całkiem dobry.

Na pewno sięgnę po kolejną część, ponieważ losy Kate...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tajemne Imię to tom, który wyjaśnia wiele historii ze świata Jaaru! Podobało mi się również to jak zostały podzielone rozdziały na podrozdziały. Całość jest przez to bardzo przejrzysta. A jak można się domyślać tutaj jest już wielu bohaterów pierwszoplanowych - i doszły kolejne postacie! Świetny tom.

,,Kroniki Jaaru. Księga Luster" to książka, na którą polowałam aż do dnia premiery, ale zawsze było jakieś "ale". Kiedy w końcu trafiła w moje łapki skradła serce od pierwszych stron :)

• 2019
  • Fantastyka