Łopianowe pole

Katarzyna Ryrych Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada opowiadania, powieści dla dzieci
9788374208383
Wydawnictwo Adamada
opowiadania, powieści dla dzieci
9788374208383

Po Złociejowie wiedziałam, że będę wracać do autorki, szczególnie w czasie jak ten, kiedy jestem przemęczona i potrzebuję odciąć się od dorosłego życia, poczuć się jak dziecko, oderwać od problemów i po prostu uśmiechnąć i zrelaksować. Zawsze wówczas sięgam po książki dla małolatów 😁
Cudownie jest zanurzyć się w świat pełen czarów, gadających kotów, dobrych czarownic, gdzie...

Książka ciekawa, postaci wyraziste, pozytywna czarownica zapamiętana przez dzieciaki.

Książka ta to bajka dla dzieci co prawda, ale czasem fajnie jest poczuć się jak dziecko i przeczytać o ciekawych przygodach dzieciaków mieszkających na tym samym osiedlu i powspominać razem z nimi czasy trzepaka. :-)

Współczesna "Nasza mama czarodziejka", tylko czarownicą jest sąsiadka wszystkich dzieci z Łopianowego Pola, pani Marianna. Ma kota, miotłę, kapelusz i dziwnych przyjaciół, a za jej sprawą dzieją się niesamowite rzeczy. A równocześnie jest to książka, w której jest i niewidoma dziewczynka, i chory na raka chłopiec, jest i dziecięca bieda czy zwierzęta ze schroniska....

Przepiękna, magiczna, baśniowa opowieść dla marzycieli - i tych mniejszych i tych starszych... Niech każdy próbuje odkryć w sobie trochę dzieciaka i sięga po takie książki, bo naprawdę warto się wzruszać przy takich opowieściach.

"Złociejowo" i "Łopianowe Pole" to dwie współczesne baśnie Katarzyny Ryrych.
"Złociejowo" jest dla dorosłych (i nie tylko), "Łopianowe Pole" dla dzieci.
Obydwie książki, obydwa miejsca łączy ta sama atmosfera życzliwości i czarów.

Tuż obok Łopianowego Pola jest podwórko i stare domy,
a trochę dalej Strzeżone Osiedle z nowymi blokami.
I na jednym, i na drugim mieszkają...

To cudowna księżka pełna magii, dziecięcych marzeń i zabaw, ale też poważnych problemów. Napisana pięknym językiem, idealna dla małych marzycieli

• 2019
  • Literatura dziecięca
  • 2018
  • Literatura polska
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Łopianowe pole