Na zawsze przyjaciele

Okładka książki Na zawsze przyjaciele
Emilia DziubakPrzemysław Wechterowicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Ezop literatura dziecięca
32 str. 32 min.
32 min.
przyjaźń króliki sowy

Okładka książki Wanda szuka miłości Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Ocena 7,0
Wanda szuka mi... Emilia Dziubak, Prz...
Okładka książki Oskar Pazurek Marcin Minor, Przemysław Wechterowicz
Ocena 6,9
Oskar Pazurek Marcin Minor, Przem...
Okładka książki Gdzie jesteś, Mamo? Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Ocena 6,7
Gdzie jesteś, ... Emilia Dziubak, Prz...

Na półkach: , , , , , ,

Cudowna historia o przyjaźni z przepięknymi ilustracjami. To chyba najlepsza jak do tej pory książka Pana Przemka i Pani Emilii. Każdą z ilustracji można by było powiesić na ścianie i podziwiać godzinami. Uwielbiam i polecam.

Pięknie ilustrowana historia sówki i królika, którzy chcą się razem bawić mimo różnych stref czasowych, w których żyją:D Zakończenie trochę abstrakcyjne, ale dziecku się podoba, więc to najważniejsze:D

Przepięknie ilustrowana, klimatyczna opowieść o przyjaźni, która pokonuje wszelkie przeciwności.

Serdecznie polecam!!!

Serdecznie polecam!!!

Historie Przemysława Wechterowicza są magiczne, mają w sobie coś wyjątkowego. Ilustracje Emilii Dziubak są jak zwykle obłędne :) świetne połączenie dwóch artystów dało efekt WOW :)

„Na zawsze przyjaciele” to książka – niespodzianek nie będzie – o przyjaźni. I o tym, że druga osoba może być obok nas zawsze, choć fizycznie jest zupełnie gdzie indziej. W sam raz na czasy, w których wciąż się mijamy i nie mamy kiedy pobyć ze sobą przez dłuższą chwilę.

Ta książka chwyciła w naszym domu od pierwszego przeczytania. Nic dziwnego. Ma miłych, małych bohaterów, ciekawą historię i piękne ilustracje, które tworzą nastrój tajemnicy. Jest prosta, a niesie ze sobą ważną treść.

Bardzo często nie potrzeba wielu słów aby opowiedzieć to co ważne, urzec i zauroczyć. Niestety tutaj po raz kolejny przekonałam się, że w przypadku duetu Wechterowicz i Dziubak, to pani Emilia swoimi obrazami tworzy cały klimat i urzeka a nawet zachwyca. Na Jej obrazy chce się patrzeć i je podziwiać a o tekście w ogóle się zapomina.

To nie jest tak, że tekst uważam za zły. Nie poczułam zawodu, czy też nie smaku - po prostu zabrakło mi w nim większej głębi, magii, uroku i tego "czegoś" co zachwyca. Wyszło przyjemnie ale nic więcej.
Chętnie oddzieliłabym tekst od obrazów - odniosłam wrażenie, że te mówią znacznie więcej. Niemniej Maluch a mojej rodzinie z książeczki jest zadowolony.

To nie jest tak, że tekst uważam za...

Kiedy tylko dowiedziałam się o tej książce, wiedziałam, że muszę ją mieć! Widziałam ilustracje Emilii Dziubak, której jestem fanką i aż nie mogłam się doczekać, kiedy książka trafi w moje ręce. Tak jak zawsze, ilustracje są zachwycające! Magiczne, bajkowe, cudne! :) A tekst... Rozczarowujący. Mimo tego, że jest go niewiele, potrafił lekko znużyć - tak jakby autorowi trudno było stworzyć opowieść skierowaną do najmłodszego czytelnika. Pojawia się wrażenie... powtarzalności? Sama opowieść jest dość przyjemna, ale nieco absurdalna, więc nasuwa się wrażenie braku logiki. A zakończenie, które w zamyśle miało być magiczne, wydaje się wręcz niedorzeczne. Bohaterowie wydają się bardzo płascy, nie zostaje nakreślony dokładniejszy rys charakterologiczny. Wielka szkoda. Tak czy owak, książkę warto mieć w swojej biblioteczce ze względu na fantastyczną oprawę graficzną.

Dodaj cytat z książki Na zawsze przyjaciele