Dziecko

Okładka książki Dziecko
Fiona Barton Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Kate Waters (tom 2) Seria: Thriller psychologiczny kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2018-02-15
Data 1. wydania:
2017-06-29
Agata Ostrowska
dziecko dziennikarka manipulacja mistyfikacja poszukiwanie prawdy rozpacz szantaż śmierć thriller trauma zabójstwo

Oficjalne recenzje i

Kiedy prawdę zastępuje milczenie

1318 163 118

Uwielbiam książki, w które wpada się od pierwszej strony, które ciężko odłożyć i w których do niczego nie można się przyczepić.
Taka, dla mnie, jest ta książka.
Książka, w której poznacie historię Emmy, Angeli, Jude i zaginionej Alicji...w której, po raz drugi, będziecie mieć przyjemność towarzyszyć Kate Waters w jej nowym śledztwie...w której będzie o cierpieniu, zakłamaniu, wykorzystywaniu, i traumach z przeszłości (o miłości również...i o oddaniu, zaufaniu)... w której bohaterowie są jak żywi...w której tkwi wiele emocji...która poruszy Was swoją historią...

Taka, dla mnie, jest ta książka.

Super. Przeczytana jednym tchem.

Super. Przeczytana jednym tchem.

"DZIECKO" Fiony Barton to druga część serii "Kate Waters". Fabuła i sama historia ciekawe i dość intrygujące. Choć już w połowie można dojść o co chodzi 😏 Niesety po raz kolejny przekonuję się, że w niektóre thrillery psychologiczne jest mi trudno "wejść". O ile daję radę z narracją pierwszoosobową, kiedy to tylko "ta" osoba jest narratorem, tak tu kiedy jest od zatrzęsienia postaci i punktów widzenia wymiękam. Po prostu się w tym gubię 🤷‍♀️

Bardzo dobra powieść, mimo że korzysta ze znanych schematów i modnego mam wrażenie, kobiecego spojrzenia na życie. Myślę, że opisane przez autorkę emocje bohaterów są wiarygodne i najciekawsze w tej historii.

Bardzo wciągająca historia, która opowiada tą samą historię z pozycji wielu osób. Jak zawsze, każdy ma swoją prawdę i swoją rację. W fajny sposób książka łączy elementy kryminału, sensacji, dramatu... tylko komedii w niej nie ma.

Wciagajaca i szybko sie czyta Bardzo dobrze wymyslona historia, ciekawa jednak czasami za bardzo rozwlekle opisana Mimo wszystko uwazam calosc na plus.
Polecam

Polecam

Na placu budowy zostają znalezione szczątki dziecka. Kate Waters, dziennikarka widzi w tym doskonały pomysł na interesujący reportaż, decyduje się więc o przeprowadzeniu bardziej wnikliwego śledztwa. Szybko dociera do matki dziecka, Angeli, której mała córka zostaje porwana z porodówki. Jednak sprawa szybko się gmatwa...
Zakończenie mnie zaskoczyło, mimo to książka trochę mi się dłużyła i nudziła.

Zakończenie mnie zaskoczyło, mimo to książka trochę...

"Podobno co nas nie zabije to nas wzmocni. Ludzie tak mówią, kiedy przytrafi im się coś strasznego. Ale to nie prawda. Co nas nie zabije, łamie nam wszystkie kości, roztrzaskuje na kawałki, trzymane w całości brudnawymi bandażami i pożółkłymi plastrami. Wszystko trzeszczy wzdłuż lini pęknięcia. Jesteśmy krusi, śmiertelnie zmęczeni trzymaniem się w jednym kawałku. Czasem żałujemy, że to nas nie zabiło."
💚💚💚💚💚💚💚
Na budowie zostają znalezione zwłoki noworodka. Dziennikarka "Daily Post" Kate Waters zaczyna interesować się tą sprawą. Poznaje Angelę Irving, która straciła dziecko przed laty oraz Emmę Simmonds, która skrywa równie tragiczną tajemnicę. Kate próbując poznać prawdę odkrywa wiele sekretów. Czy mimo wszystko przedstawi je czytelnikom? Kim okaże się być dziecko znalezione na budowie?
💚💚💚💚💚💚💚
Książka "Dziecko" to moje drugie spotkanie z twórczością Fiony Barton i podobało mi się równie bardzo jak za pierwszym razem. Została mi jeszcze do przeczytania debiutancka powieść "Wdowa". Tak, wiem, nie od tej strony zaczęłam czytać 😉
Ale wróćmy do książki. Historię poznajemy z perspektywy czterech kobiet. Przesiąknięta jest sekretami i zagadkami. Ani razu do końca nie byłam pewna, czyje dziecko zostało znalezione, a gdy już myślałam, że wszystko jest rozwiązane, następował zwrot akcji i ponownie ogrom domysłów gościł w mojej głowie. Pojawiały się nowe wskazówki, ale rodziły one coraz więcej zagadek. A zakończenie, pomimo że brałam tę opcję pod uwagę, zaskoczy wiele osób.
Lektura wciąga już od pierwszych stron, czyta się błyskawicznie, gdyż ciężko się oderwać od tej powieści.
Świetna książka. Polecam bardzo

Elo, elo 5, 2, 0 🖐🏻

Jak Wasz weekend? Co ciekawego czytacie? 😁

U mnie na tapecie są trzy książki 🙈🙊 Pierwsza to "Fascynacja" @adrian_bednarek_autor, druga to "Odpłata" @agnieszka_jez_pisarka, a trzecia to "Kochanie, nie okłamuj mnie" @karolinawasilewskaautor 🙊🙈 Jak ja razie wszystkie mi się podobają, ale i tak najbardziej wymiata "Fascynacja"! 😁 Normalnie szok, co tu się dzieje! Ale na razie milczę 🤐, więcej będzie w recenzji 😜 A tymczasem zapraszam Was na recenzje powieści ze zdjęcia! 😃

⭐RECENZJE⭐

"Dziecko"

Gdy zostają odnalezione szczątki noworodka na placu budowy, nie wszystkim jest to obojętne. Bowiem trzy kobiety chcą dociec prawdy. Jedna, bo to może być jej dziecko, które zaginęło przed laty. Druga, bo boi się, że przeszłość wyjdzie na jaw. A trzecia, bo jest to dla niej ogromna szansa na ujawnienie prawdy. Jak potoczą się losy tych kobiet?
❔❕
Po świetnej książce "Wdowa" przyszedł czas na kolejne dobre powieści autorki Fiony Barton - "Dziecko" i "Podejrzany". Jest to cykl o reporterce Katy Waters. Oczywiście każda lektura jest o innych bohaterach, ale niektóre wzmianki, jak również reporterka łączą je w całość 😃 Pisarka po raz kolejny zaserwowała mi emocjonalne thrillery, z wieloma niewiadomymi i nieprzewidywalną fabułą. Powiem Wam, że do końca nie wiedziałam czego mogę się spodziewać i nie przewidziałam niczego. Kreacja bohaterów jest niebywała i dzięki temu te postacie przyciągają do siebie. Ich upór i determinacja do osiągnięcia zamierzonego celu może zadziwiać, ale również powodować zachwyt. Również ukazane są różne ciężkie życiowe problemy, dzięki czemu te książki są jeszcze lepsze! To z czym mierzą się nasi bohaterowie jest nie do opisania, ale walczą każdego dnia i to się liczy! Dzięki narracji od paru postaci człowiek się nie nudzi. Dobre jest takie coś, gdyż to jeszcze bardziej "wchłania" w powieść, z powodu różnych perspektyw. Tak naprawdę nie ma tutaj nic zbędnego, dialogi, opisy - wszystko jest na swoim miejscu, stonowane, nie ma niczego za dużo, ale również nie ma niczego za mało. Autorka wyważyła wszystko w odpowiedni sposób, a jej styl powoduje, że przez te dwa grubaski "leci się", nie wiadomo kiedy uciekają te strony 😁 Zakończenia spowodowały we mnie reakcję "Wtf?" 😅 Normalnie nie mogę dojść do siebie aż do teraz 🙊🙈 Polecam Wam tę powieści, jak i całą serię o Katy Waters! Myślę, że spędzicie z tymi lekturami świetny czas, a jak nie to najwyżej urwiecie mi łepek 😜 Miłego 😘
❕❔
Za egzemplarze książek do recenzji dziękuję @wydawnictwoczarnaowca 🖤
❔❕

Elo, elo 5, 2, 0 🖐🏻

Jak Wasz weekend? Co ciekawego czytacie? 😁

Trochę przewidywalna, ale w sumie dobrze wymyślona i napisana historia. Wciągająca i szybko się czyta.