Z jednej gliny

Liliana Fabisińska literatura piękna 360 str.
2018-01-17

Filia
literatura piękna
literatura polska

Kup książkę

Kolejne czytadełko za mną. Jakoś nie zachwyciło mnie. Chwilami za bardzo wydumane. Cztery kobiety i ich historie, dziwne zbiegi okoliczności, zachowania i tym podobne rzeczy.

To nie pierwsza moja książka tej autorki i nie sięgnę po kolejną, bo jej pomysły nie są z mojej bajki. Przeczytałam bardzo szybko, ale nie był to pozytywnie wykorzystany czas, bo nic wartościowego z...

Przyjemna literatura, ciekawe wątki i rozwój wydarzeń którego ciężko się domyślić. Idealna na jesienne wieczory przy herbacie.

Tak jak można przeczytać już na okładce książki - jest to piękna opowieść o przyjaźni czterech kobiet.
Każda z nich ma inny charakter, inne problemy, ale to właśnie spotkania przy "lepieniu garów z gliny" zbliżą je do siebie.
Bardzo pozytywna, budująca książka

Bardzo dobrze się czytało, wartka akcje, wyraziste postaci i dobrze napisana opowieść o kobiecej przyjaźni i wsparciu, które pojawia się w kobiecych kręgach. A przy okazji przegląd prze niektóre kobiece fobie, problemy i paranoje, ale opowiedziany z humorem.

Ciepla, przyjemna i miejscami smieszna opowiesc troche w stylu Chmielewskiej o babskiej przyjazni od pierwsego kopa. Lekka literatura na weekend lub w podrozy.

Do poczytania na kilka listopadowych wieczorów. Kilka historii różnych kobiet, które połączyło jedno miejsce, ale jakoś żadna mnie nie urzekła.

Świetna książka o kobietach na życiowym zakręcie, które połączy przyjaźń i nowa pasja -lepienie w glinie.

Nie wiem czy w dorosłym życiu potrafimy wejść w takie przyjaźnie... ale książkę czyta się bardzo przyjemnie...

Z jednej gliny, to powieść, która mogłaby uchodzić za obyczajową, gdyby nie wątki kryminalne. Cztery bardzo różne kobiety spotykają się, aby uczestniczyć w warsztatach ceramicznych. Nora, Lenka, Marta, Gośka to główne bohaterki. Wraz z każdy kolejnym spotkaniem w pracowni, choć początkowo tego nie planowały, zaprzyjaźniają się ze sobą dzielą sekretami. "Terapia...

Wszystko zaczęło się od pierwszego nieudanego spotkania na zajęciach z ceramiki. Od tego momentu cztery nie znane dotąd kobiety poznają się bliżej, swoje radości, smutki i problemy. Zaczyna się ich przyjaźń. Książka lekka, miła na poprawę humoru.

• 2018
  • Literatura polska