Słowo i miecz

Okładka książki Słowo i miecz Amy Harmon
Nominacja w plebiscycie 2018
Okładka książki Słowo i miecz
Amy Harmon Wydawnictwo: Editio Cykl: Słowo i miecz (tom 1) Seria: Editio Purple fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2018-02-20
Data 1. wydania:
2016-05-11
Marcin Machnik
fantasy dla młodzieży literatura amerykańska magia nadprzyrodzona moc śmierć tajemnica walka dobra ze złem walka o władzę zemsta
Inne

Oficjalne recenzje i

Magia niemych słów

Link do recenzji

841 1 238

•Naprawdę podobała mi się ta książka!
Najbardziej z wszystkiego urzekła mnie fabuła i akcja , które do końca trzymały poziom.
Pojawiło się parę błędów w tłumaczeniu, ale tak naprawdę są to szczegóły, które nie są końcowo aż tak istotne. Przywiązałam się do postaci Kjella( brata króla), którego historia jest szerzej opisana w następnym tomie za który właśnie się zabieram...

Bardzo dobra fantastyka, okładka przyciąga wzrok i jest ładna jednak tytułowa bohaterka Lark- ma szare oczy, a wydaje mi się, że na okładce jest właśnie przedstawiona Ona we własnej osobie ;). Jak to mówią nie ocenia się książki po okładce, jednak właśnie przez okładkę zwróciłam na nią wzrok. Wnętrze książki jest inspirowane starodawnymi legendami, zaklęciami oraz...

Książka "Słowa i miecz" to wciągająca i trzymająca w napięciu historia, która nie tylko oczaruje cię magią miłości, ale także kłębiącymi się emocjami, które zostają w pamięci na dłużej. Akcja książki jest dynamiczna gdzie cały czas coś się dzieje. Mamy wątek miłosny który nie jest przesłodzony, oraz wojnę i męstwo bohaterów. Stworzona przez Amy Harmon powieść jest pełna...

Wydaje mi sie,ze ksiazka jest dla 14-15 latkow.Czytajac ja czlowiek ma wrazenie,jakby czytal basn,ale wszystko jest bolesnie przewidywalne.Mysle, ze jest to lektura na jeden wieczor,lekka mila i przyjemna i nic poza tym.

Książka jest bardzo przewodywalna. Fajny pomysł, ale niestety realizacja średnio udana.

✨"Mówisz, że wybrałem cię, bo jesteś dla mnie przydatna. I tak było. Ale wiem jedno, Lark.
-Głos mu się załamał, gdy wypowiedział moje imię, ale nie przerwał.
-Kochałem cię w każdej chwili każdego dnia i będę cię kochał, dopóki nie przestanę istnieć. Jako ptak, mężczyzna czy król-kocham cię i zawsze będę cię kochał." ~ Amy Harmon "Słowo i miecz"✨
_______________
Widziałam...

Zachęcona opiniami postanowiłam spróbować i niestety tym razem się zawiodłam. Przez blurb oczekiwałam czegoś zupełnie innego... dla mnie było za mało magii, za mało średniowiecza, bohaterowie jakby niewyraźni, nie było chemii ale czytałam dalej bo jak to w baśniach, człowiek chce wiedzieć jak to się wszystko skończy.

Jeżeli ktoś lubi baśnie to powinno się spodobać.

Na półkach: , , , , , , ,

Gdy zaczęłam czytać, słowa powoli docierały do mojej świadomości i szeptały mi nieśmiało ,,To jest to''. Ignorowałam je. Nie chciałam ich przyjąć i walczyłam z nimi, bo nie chciałam się zawieść (jak w przypadku "Ostatniego Namsary", gdzie nie do końca wyszło tak jak chciałam).
Teraz jestem po lekturze i mogę tylko powiedzieć, że byłam głupia, że z tym walczyłam.

Historia...

Książka nie jest zła ale jednak spodziewałam się czegoś bardziej interesującego.

Na półkach: , , , ,

W wieku pięciu lat Lark była świadkiem śmierci swojej matki, która została oskarżona o czary i zabita przez króla. Przed śmiercią użyła słów, które na zawsze zmieniły los dziewczyny. Teraz, niemal po szesnastu latach i po śmierci okrutnego władcy, do posiadłości jej ojca przybywa następca tronu, król Tiras, aby wyegzekwować prawo na nieposłusznym poddanym i wymusić na nim...

• 2018
  • Fantasy