Słowo i miecz

Nominacja w plebiscycie 2018
Amy Harmon Wydawnictwo: Editio Cykl: The Bird and the Sword (tom 1) Seria: Editio Purple fantastyka, fantasy, science fiction
The Bird and the Sword
Data 1. wydania:
2016-05-11
Marcin Machnik
Editio
fantasy dla młodzieży literatura amerykańska magia nadprzyrodzona moc śmierć tajemnica walka dobra ze złem walka o władzę zemsta
The Bird and the Sword
The Bird and the Sword (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marcin Machnik
Editio Purple
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Magia niemych słów

4 Link do recenzji

Wydaje mi sie,ze ksiazka jest dla 14-15 latkow.Czytajac ja czlowiek ma wrazenie,jakby czytal basn,ale wszystko jest bolesnie przewidywalne.Mysle, ze jestt to lektura na jeden wieczor,lekka mila i przyjemna i nic poza tym.

Książka jest bardzo przewodywalna. Fajny pomysł, ale niestety realizacja średnio udana.

✨"Mówisz, że wybrałem cię, bo jesteś dla mnie przydatna. I tak było. Ale wiem jedno, Lark.
-Głos mu się załamał, gdy wypowiedział moje imię, ale nie przerwał.
-Kochałem cię w każdej chwili każdego dnia i będę cię kochał, dopóki nie przestanę istnieć. Jako ptak, mężczyzna czy król-kocham cię i zawsze będę cię kochał." ~ Amy Harmon "Słowo i miecz"✨
_______________
Widziałam...

Zachęcona opiniami postanowiłam spróbować i niestety tym razem się zawiodłam. Przez blurb oczekiwałam czegoś zupełnie innego... dla mnie było za mało magii, za mało średniowiecza, bohaterowie jakby niewyraźni, nie było chemii ale czytałam dalej bo jak to w baśniach, człowiek chce wiedzieć jak to się wszystko skończy.

Jeżeli ktoś lubi baśnie to powinno się spodobać.

Na półkach: , , , , , , ,

Gdy zaczęłam czytać, słowa powoli docierały do mojej świadomości i szeptały mi nieśmiało ,,To jest to''. Ignorowałam je. Nie chciałam ich przyjąć i walczyłam z nimi, bo nie chciałam się zawieść (jak w przypadku "Ostatniego Namsary", gdzie nie do końca wyszło tak jak chciałam).
Teraz jestem po lekturze i mogę tylko powiedzieć, że byłam głupia, że z tym walczyłam.

Historia...

Książka nie jest zła ale jednak spodziewałam się czegoś bardziej interesującego.

Na półkach: , , , ,

W wieku pięciu lat Lark była świadkiem śmierci swojej matki, która została oskarżona o czary i zabita przez króla. Przed śmiercią użyła słów, które na zawsze zmieniły los dziewczyny. Teraz, niemal po szesnastu latach i po śmierci okrutnego władcy, do posiadłości jej ojca przybywa następca tronu, król Tiras, aby wyegzekwować prawo na nieposłusznym poddanym i wymusić na nim...

Prawdziwą magią książki "Słowo i miecz" jest to, że Słowo tworzy tu nie tylko litery, sylaby, zdania, ale w sensie dosłownym i przenośnym jest całą mocą tej powieści. Już dawno nie czytałam tak pięknej, wzruszającej i wciągającej historii, która wprost muskała mnie swoim subtelnym kunsztem, niczym czarnym piórkiem tajemniczego orła.
A teraz pójdę i nie będę czynić...

Mimo niesamowitej przewidywalności wydarzeń, wciągnęłam się i bardzo szybko przeczytałam od deski do deski. Niektóre sformułowania, których używa autorka (a może to kwestia tłumaczenia) jakoś nie pasują do średniowiecznej stylizacji. Wątek miłosny zaczyna się nieźle, ale potem jakoś to kulawo wszystko się toczy. Większość bohaterów jest strasznie nijaka. Nie lubię...

Na półkach: , , , ,

Nie zabrzmi to odkrywczo, ale naprawdę spodziewałam się zupełnie czegoś innego po tej książce. Patrząc na okładkę i opis oczekiwałam silnej i walecznej bohaterki, która zdominuje całą opowieść. Tymczasem mamy zalęknioną i opadającą z sił heroine i równie beznamiętnego Tirasa. Do tego uczucie, które pojawia się znikąd. Plusem jest ten cały magiczny świat, ale niestety jest...

Dyskusje

• 2018