Biały kruk

J.L. Weil Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Raven (tom 1) Seria: Young fantastyka, fantasy, science fiction
White Raven (Raven #1)
Data 1. wydania:
2015-03-20
9788365601964
Edyta Świerczyńska
Wydawnictwo Kobiece
fantasy dla młodzieży literatura amerykańska nadprzyrodzona moc niebezpieczeństwo spotkanie tajemnica uczucie Young Adult
White Raven (Raven #1)
Raven (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
9788365601964
Edyta Świerczyńska
Young

Miłość...fascynacja...tajemnica...super moce...i wojna:) Polecam

Książka fantastycznie opisuje przyjaźń i budzące się uczucie wzajemnego zauroczenia nastolatków.
Autorka wspaniale to robi, na miarę romansu, magia stopniowo się pojawia i w bardzo małej ilości, ale bohaterkę otacza zmowa milczenia, ukryte tajemnice.
Dla młodzieży.

Już dawno żadna książka tak mnie nie wciągnęła.

Treść książki mnie nie porwała, ale też nie była zła.
Mimo wszystko czytając tą książkę czułam się jakbym czytała opowiadanie na Wattpadzie.
Za dużo cukierkowej miłości, powinno być tu więcej historii tych nadprzyrodzonych mocy, np. czemu ktoś ma, a czemu ktoś nie ma?
Jeśli był by ten element fabuły bardziej rozwinięty to książka była by o wiele ciekawsza.
Ja naprawdę lubię...

Kochani moi czasami pomiędzy romansami mafijnymi a darkami potrzebuje oczyścić głowę, więc wtedy przychodzą mi z pomocą książki z gatunku fantastyki. Uwielbiam fantastykę ale musi mieć wątek romantyczny jakoś lepiej mi się czyta, gdy gdzieś tam ukazuje się miłość między bohaterami. Ciężko znaleźć takie książki, ale jednak udało mi się odnaleźć.
Tak wiem jest to...

Tak mnie wciągnęła ta młodzieżówka, że obudziłam się o 1 i postanowiłam skończyć lekturę, chociaż zawsze końcówki zostawiam sobie na rano. Taki mój mały rytuał.

Siedemnastoletnia Piper wraz z bratem, po tragicznej śmierci matki trafia na wyspę pod opiekę babci. Ojciec nastolatków nie radzi sobie ze stratą żony, więc odsyła dzieci do swojej ekscentrycznej teściowej na okres...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka niestety nie dla mnie. Niezbyt polubiłam się z główną bohaterką. Odrobinę się zawiodłam.

Na książkę trafiłam przypadkiem. Ale widząc taką wspaniałą okładkę nie mogłam przejść obojętnie. Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Lekko napisana, przez co czyta się z zaciekawieniem. A i sama fabuła niczego sobie. To moja pierwsza książka o tematyce Żniwiarzy. Jest tajemnica, szybka akcja, dużo się dzieje. Bohaterzy, których nie da się nie lubić.

Interesujący pomysł na fabułę. Niestety Piper to taki typ bohaterki, który mnie niesamowicie drażni i irytuje. Im dalej tym gorzej. Dialogi i przemyślenia Piper są tak nielogiczne, przesadzone, butne i tępe, że odbiera to przyjemność zagłębienia się w historię z ogromnym potencjałem. Styl i język typowo młodzieżowy, czasem prostacki. Pomysł ciągnie historię do przodu,...

Ciekawa młodzieżówka, muszę przyznać, że córka zachęciła mnie o przeczytania tej serii i wcale nie żałuję tych kilku godzin. Fabuła i wątek fantastyczny-nic wymuszonego, płynie się przez następne strony. Polecam

Dyskusje

• 2018