Dżej Dżej. Rozmowy z Jackiem Jaśkowiakiem prezydentem Poznania

Włodzimierz NowakVioletta Szostak Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Poznańskie
biografia, autobiografia, pamiętnik
2017-10-22

Prezydent Poznania opowiada historię swojego życia.
Pomimo, że nie wszyscy czytelnicy muszą podzielać jego poglądy, to inteligencji i silnego charakteru nie można mu odmówić.
Ta rozmowa tylko to potwierdza.
Cała dyskusja odbywa się na jego zasadach.
To Dżej Dżej wodzi za nos autorów książki i rozmawia na tematy, które sam chce poruszyć, niejednokrotnie ciężkie.
Ukazuje...

Przeczytałem szybko i z przyjemnością. Podziwiam natomiast pana Jaśkowiaka za taką szczerość i odwagę mówienia o sobie. Gdzieś jednak przemyka myśl, że ta szczerość jest celowa...

Jak ktoś nie jest zapalonym fanem tej postaci, ani mieszkańcem Poznania, to jest to dobra pozycja na zakup w dyskoncie książkowym. Najciekawsze są opowieści o początku lat 90ch i pracy dla Kulczyka, dla tych co wtedy mieli kilka lat jest to dobra okazja by poznać od kuchni początki dzikiego kapitalizmu w Polsce.
Natomiast jakieś 40% ksiązki przewertowałem:
- wycieczki w...

Bardzo szczery wywiad rzeka. Człowiek z krwi i kości, rasowy biznesmen, niezły polityk i strateg. Warte przeczytania!

Dobrze jest mieć fajnego prezydenta. Wróć: dobrze jest mieć JAKIEGOŚ prezydenta. Takim jakimś prezydentem jest Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, miasta doznań i (podobno) biznesu. Mieszkam tu już od paru dobrych lat i zauważam, że to miasto nabiera charakteru, zaczyna mieć osobowość. Czyżby to zasługa tego, który tę osobowość próbuje w mieście rozniecić? [...]

Całość...

Po pierwsze, literacko bardzo dobrze, czyta się świetnie. Po drugie, mój wewnętrzny sceptyk mocno zastanawia się czy to szczerość, czy jednak precyzyjne wybuchy kontrolowane min na politycznej drodze. Tak czy siak, warto. Nie jest to taka laurka jak można by się spodziewać. (less)

Niezwykle, wręcz zaskakująco szczery wywiad. Mam wrażenie, że wraz z kolejnymi rozmowami i poznawaniem swoich interlokutorów Prezydent Jaśkowiak coraz bardziej się rozkręcał i otwierał.
Za najciekawsze uważam opisy początków jego kariery zawodowej, jak również kulisów stawania się kandydatem na prezydenta i prezydentury "od kuchni".
Myślę, że będzie to ciekawa lektura nie...

• Przeczytane 2018
  • 2017