Szkoła filmowa. Rozmowy

Średnia ocen

7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Akcja!



719 1 155

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
116 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
916
915

Na półkach:

"Pani to naprawdę wszystko wie" - powiedział zaskoczony Wojciech Malajkat w trakcie wywiadu, zawartego w tym zbiorze rozmów ze znakomitymi polskimi aktorami.

I tak jest rzeczywiście - Kinga Burzyńska jest znakomicie przygotowana do każdego wywiadu, doskonale orientuje się w przebiegu kariery swoich rozmówców i w materii sztuki filmowej ogólnie. Ponadto potrafi trafnie zadanymi pytaniami wydobyć masę ciekawych, często bardzo intymnych, opowieści od swoich rozmówców. A wśród nich, w tej części - bowiem jest jeszcze tom drugi - znaleźli (wymieniając moich ulubionych) Marek Kondrat, Andrzej Grabowski, Anna Dymna, Cezary Pazura i Wojciech Malajkat.

Dla wszystkich pasjonatów kina (nie tylko polskiego) i wielbicieli rzeczowych, interesujących wywiadów, jedna z lektur obowiązkowych. Polecam!

"Pani to naprawdę wszystko wie" - powiedział zaskoczony Wojciech Malajkat w trakcie wywiadu, zawartego w tym zbiorze rozmów ze znakomitymi polskimi aktorami.

I tak jest rzeczywiście - Kinga Burzyńska jest znakomicie przygotowana do każdego wywiadu, doskonale orientuje się w przebiegu kariery swoich rozmówców i w materii sztuki filmowej ogólnie. Ponadto potrafi trafnie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
778
301

Na półkach: , , , ,

Kto z nas nie lubi czytać o gwiazdach dużego i małego ekranu? Scena i plan filmowy jawią się nam, zwykłym śmiertelnikom, jako miejsca magiczne. Chociaż aktorzy w tych wywiadach zdradzają niektóre "sztuczki" i odsłaniają pewne tajemnice, to nie nie zmniejszyło mojej fascynacji sztuką filmową. Zresztą oni sami przyznają, że choć rzadko traktują tę pracę jak misję, to jednak momenty "mistyczne" się zdarzają. " Szkoła filmowa" to przyjemna i relaksująca lektura, którą potraktowałam jako przerywnik między bardziej wymagającymi książkami. Jednak szybko mnie wciągnęło, bo entuzjazm i zaangażowanie aktorów w ich pracę, jakoś mi się udzieliło. W tej części "Szkoły filmowej" o pracy na scenie i planie filmowym opowiadają : Marek Kondrat, Agata Kulesza, Tomasz Kot, Dorota Kolak, Andrzej Grabowski, Bartłomiej Topa, Maciej Stuhr, Arkadiusz Jakubik, Anna Dymna, Cezary Pazura, Maja Ostaszewska, Borys Szyc, Joanna Kulig, Piotr Adamczyk i Wojciech Malajkat. Artyści sypią anegdotami, ale też całkiem poważnie dzielą się trudami swojej profesji. A jak myślicie, kto z tego towarzystwa rozśmieszył mnie najbardziej? Nietrudno się domyślić, że Maciej Stuhr, którego błyskotliwą inteligencję podziwiam od dawna, ale pani Anna Dymna również zaskoczyła mnie swoim poczuciem humoru i dystansem do siebie. To przykład kobiety z prawdziwą klasą . Zresztą nie chcę tu nikogo pominąć, bo wszyscy ci aktorzy mają wspaniałe osiągnięcia. Szkoda tylko, że książka została napisana w 2017r i dlatego nie ma w niej mowy o wielu doskonałych rolach z ostatnich lat, jak choćby o rolach Arkadiusza Jakubika i Borysa Szyca w "Królu". Kto jeszcze nie widział - gorąco polecam, bo panowie dodali do powieści Szczepana Twardocha zupełnie nową jakość.

Kto z nas nie lubi czytać o gwiazdach dużego i małego ekranu? Scena i plan filmowy jawią się nam, zwykłym śmiertelnikom, jako miejsca magiczne. Chociaż aktorzy w tych wywiadach zdradzają niektóre "sztuczki" i odsłaniają pewne tajemnice, to nie nie zmniejszyło mojej fascynacji sztuką filmową. Zresztą oni sami przyznają, że choć rzadko traktują tę pracę jak misję, to jednak...

więcej Pokaż mimo to

avatar
85
81

Na półkach: , ,

Świetna książka

Świetna książka

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
1856
1508

Na półkach: , , ,

Telewizyjne rozmowy Burzyńskiej z czołowymi polskimi aktorami spisane i wydane w książce. Mamy opowieści o szkole aktorskiej, o tajemnicach zawodu aktora, opinie są zróżnicowane. Jedni mówią, że szkoła niewiele uczy, inni, że wręcz przeciwnie. Dla jednych aktorstwo to udawanie, dla innych przeżywanie. Jest jeszcze parę anegdotek. Nic wielkiego, ale czyta się dobrze.

Rozmawia Burzyńska z czołowymi polskimi aktorami o ich doświadczeniach ze szkoły wyższej, która w zamierzeniu miała ich nauczyć rzemiosła. Także o karierze zawodowej, o tajemnicach zawodu aktora. Wyłania się z tych rozmów obraz mocno zróżnicowany. Jedni w szkole tyrali od rana do wieczora, dla innych była to strata czasu. Także jeśli chodzi o zawód aktora, to opinie bardzo się różnią. Dla jednych to duże przeżycie emocjonalne dla innych po prostu udawanie. Tajemnice sztuki...

Żeby podbudować swoje tezy przytoczę parę cytatów. Oto co sądzą aktorzy o szkole. Marek Kondrat: „Nauka w szkole teatralnej to okres tresury, która niestety pozbawia człowieka pewnej wrażliwości na świat.” Andrzej Grabowski: „szkoła teatralna niczego nie nauczy. Bo czego może nauczyć? Talentu? (…) Warsztatu się człowiek i tak uczy w teatrze.” Borys Szyc: „Cudownie jest tu studiować, ja to wspominam jako najpiękniejszy okres w moim życiu. Bo to był ostatni moment pełnej wolności, braku obciążeń. Szkoła otacza cię kloszem i daje ci możliwość spełniania marzeń.”

Na temat aktorstwa i tak zwanego przeżywania mamy też różne opinie. Andrzej Grabowski: „Aktora, który przeżywa, można o kant dupy rozbić, to jest pieprzenie w bambus, takie przeżywanie.” Borys Szyc: „Dla mnie ten zawód jest pewnym rodzajem terapii. Wszystko, z czym się zmagam w środku, grając, wyjmuję na zewnątrz i to jest moja szczerość wobec widza, to jest ta prawda, którą serwuję. Wtedy się czuję tożsamy z tym, kim jestem, i wiem, że nikogo nie okłamuję, choć chowam się za jakąś postacią, za jakąś maską. Ale tak naprawdę to jestem prawdziwszy ja niż w życiu.” Dorota Kolak: „mózg człowieka nie rozróżnia emocji udawanych — czyli wyobrażonych — od emocji prawdziwych. Mózg nie rozpoznaje tej różnicy. Jeżeli aktor ma na przykład „zagrać” własną śmierć, to to jest naprawdę przeżycie traumatyczne, ponieważ mózg nie rozróżnia umierania na niby od umierania naprawdę. Takie sytuacje odczytuje jeden do jednego, i w emocjach, i w ciele, no a potem trzeba z tego wyjść.” No i bądź tu mądry...

Jest jeszcze w książce parę anegdotek, więc miło się to czyta, ale nic wielkiego to nie jest, dobra lektura na podróż.

Telewizyjne rozmowy Burzyńskiej z czołowymi polskimi aktorami spisane i wydane w książce. Mamy opowieści o szkole aktorskiej, o tajemnicach zawodu aktora, opinie są zróżnicowane. Jedni mówią, że szkoła niewiele uczy, inni, że wręcz przeciwnie. Dla jednych aktorstwo to udawanie, dla innych przeżywanie. Jest jeszcze parę anegdotek. Nic wielkiego, ale czyta się dobrze....

więcej Pokaż mimo to

avatar
962
913

Na półkach: , , ,

Kinga Burzyńska jest dziennikarką, prezenterką i reporterką związaną z telewizją TVN. Oprócz tego prowadzi program ,,Szkoła filmowa'' w TVN Fabuła. Książka o której mowa, jest zapisem wywiadów, przeprowadzonych w Akademii Teatralnej w Warszawie. Wśród nich znajdziemy takie nazwiska jak: Pazura, Jakubik, Szyc czy Adamczyk.


Bardzo długo nie wiedziałam o istnieniu tej pozycji, ale gdy już na nią trafiłam, wiedziałam, że muszę ją mieć. Uwielbiam tego typu publikacje, ponieważ wiem, że nie są oparte na taniej sensacji. Wydaje mi się, że wydanie tej książki było sporym ryzykiem, ponieważ można wszystkie te rozmowy zobaczyć w internecie. Myślę jednak, że znajdą się osoby, które tak jak ja mają słabość do wersji papierowych. Pani Kinga była bardzo dobrze przygotowana do każdej rozmowy. Przede wszystkim szanowała osobę, siedzącą naprzeciw niej, co było widać w pytaniach, które jej zadawała. Pani Kinga wykazała się sumiennością, rzetelnością i profesjonalizmem. Oczywiście można by się momentami doczepić do tego, że nie wykorzystano potencjału danego wątku, który wykluwał się w trakcie zadawanego pytania. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że program kieruje się swoimi prawami i trzeba trzymać się pewnych ram czasowych. Nikt nie mówił, że w środku natkniemy się na wywiady rzeki. Ode mnie solidne 8/10.

Kinga Burzyńska jest dziennikarką, prezenterką i reporterką związaną z telewizją TVN. Oprócz tego prowadzi program ,,Szkoła filmowa'' w TVN Fabuła. Książka o której mowa, jest zapisem wywiadów, przeprowadzonych w Akademii Teatralnej w Warszawie. Wśród nich znajdziemy takie nazwiska jak: Pazura, Jakubik, Szyc czy Adamczyk.


Bardzo długo nie wiedziałam o istnieniu tej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
335
246

Na półkach: , ,

Zbyt wielu bohaterów, zdecydowanie za mało poświęconego im miejsca.
Gdy tylko rozmowa nabiera rumieńców - ciach - przeskok do kolejnego artysty. Kilka razy aż jęknęłam z zawodu, że autorce nie udało się pociągnąć rozmówców za język. Anegdoty z egzaminów do akademii teatralnych i zakulisowego życia teatru - pierwsza klasa, ale oprócz tego sporo banałów. Niektóre rozmowy naprawdę pasjonujące (pan Kot jak zwykle ujmuje poczuciem humoru),inne nużące i wciśnięte na siłę, żeby zainteresować jak największą grupę odbiorców. Przeczytałam z nieskrywanym zainteresowaniem, ale po lekturze czuję spory niedosyt!

Zbyt wielu bohaterów, zdecydowanie za mało poświęconego im miejsca.
Gdy tylko rozmowa nabiera rumieńców - ciach - przeskok do kolejnego artysty. Kilka razy aż jęknęłam z zawodu, że autorce nie udało się pociągnąć rozmówców za język. Anegdoty z egzaminów do akademii teatralnych i zakulisowego życia teatru - pierwsza klasa, ale oprócz tego sporo banałów. Niektóre rozmowy...

więcej Pokaż mimo to

avatar
812
342

Na półkach: ,

Czytało się niezwykle przyjemnie, pewnie dlatego, że są to rozmowy z ludźmi, których się powszechnie lubi. Dla osób, którzy uważają zawód aktora za coś płytkiego będzie to z pewnością wartościowa lektura. Fani rozmówców również znajdą coś dla siebie, w wywiadach zawarto masę ciekawostek z planów filmowych. Moim zdaniem najciekawsza rozmowa odbyła się z panem Malajkatem, pewnie dlatego, iż dowiedziałam się, że mamy ten sam poziom umiejętności wokalnych...

Czytało się niezwykle przyjemnie, pewnie dlatego, że są to rozmowy z ludźmi, których się powszechnie lubi. Dla osób, którzy uważają zawód aktora za coś płytkiego będzie to z pewnością wartościowa lektura. Fani rozmówców również znajdą coś dla siebie, w wywiadach zawarto masę ciekawostek z planów filmowych. Moim zdaniem najciekawsza rozmowa odbyła się z panem Malajkatem,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
11
3

Na półkach:

Zbiór naprawdę ciekawych wywiadów, jedne bardziej interesujące, wciągające drugie niestety trochę mniej. Ale każdy znajdzie coś dla siebie. Kinga Budzyńska zawsze świetnie przygotowana, zdawała ciekawe pytania a odpowiedzi niejednokrotnie szokowały czy też prowadziły do śmiechu.
Po przeczytaniu odkryłam na nowo parę nazwisk, niewątpliwie będę musiała również obejrzeć parę pozycji. Zdecydowanie "must have", a właściwie "must read" dla wszystkich tych, którzy interesują się polskim kinem/teatrem, ale również dla tych co pragną czegoś lekkiego do poczytania przy kawie. Z chęcią sięgnę po kolejną część, jeśli takowa się ukaże.

Zbiór naprawdę ciekawych wywiadów, jedne bardziej interesujące, wciągające drugie niestety trochę mniej. Ale każdy znajdzie coś dla siebie. Kinga Budzyńska zawsze świetnie przygotowana, zdawała ciekawe pytania a odpowiedzi niejednokrotnie szokowały czy też prowadziły do śmiechu.
Po przeczytaniu odkryłam na nowo parę nazwisk, niewątpliwie będę musiała również obejrzeć parę...

więcej Pokaż mimo to

avatar
280
39

Na półkach:

Super pomysł na książkę, ale czuję niedosyt. Wspaniali aktorzy, ciekawe opowieści, niestety "w pigułce".

Super pomysł na książkę, ale czuję niedosyt. Wspaniali aktorzy, ciekawe opowieści, niestety "w pigułce".

Pokaż mimo to

avatar
62
52

Na półkach:

Ciekawe rozmowy z artystami w pigułce. Trochę historii, trochę opowieści o szkołe, ktorych jednych przygotowała innych niekoniecznie, trochę tego jak przygotowują sie do roli albo nie. Czuje niedosyt ale juz sięgnęłam bo drugą część.

Ciekawe rozmowy z artystami w pigułce. Trochę historii, trochę opowieści o szkołe, ktorych jednych przygotowała innych niekoniecznie, trochę tego jak przygotowują sie do roli albo nie. Czuje niedosyt ale juz sięgnęłam bo drugą część.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    143
  • Chcę przeczytać
    111
  • Posiadam
    39
  • 2020
    7
  • Chcę w prezencie
    5
  • 2018
    4
  • Ulubione
    3
  • 2021
    3
  • 2019
    3
  • 2020
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Szkoła filmowa. Rozmowy


Podobne książki

Przeczytaj także