Sekretna kolacja

Filia
Jantar Secreto
kryminał, sensacja, thriller
Barbara Bardadyn

Tematyka książki jest ciekawa, intrygująca, ale jednocześnie obrzydliwa. Czytałem ją myśląc czy gdzieś rzeczywiście taki proceder nie funkcjonuje. Pozycja jest słabsza od dziewczyny w walizce. Czy ją polecam? Raczej nie.

Bardzo nietypowa i szokująca powieść ale nie brakuje w niej czarnego humoru i dobrej rozrywki. Mnie się podobała, chociaż chwilami miałam ciarki, czytając.

Pomysł dobry, serio oryginalny. Ale czasami podczas czytania niektórych opisów chcialam odlozyc książkę... Bleeee... A czy zakonczenie mi sie podobało?... Srednio. Podsumowując fajny pomysl, dobre wykonanie, ale gdzies po drodze przestalo mi sie podobac. A szkoda. Przeciętna 5.

Jakieś pół roku temu natknęłam się na ten tytuł u @el_book_ i od tego czasu siedział mi w głowie i chodził za mną. W końcu się przekonałam i wczorajszy wieczór spędziłam w Brazylii, wśród osób o nietypowym guście kulinarnym.

Autor zdecydowanie postawił na zaszokowanie czytelnika. Już okładka sugeruje dość dużo. Chociaż początek nie powala swoim tempem, a jedynie pozwala...

Świetna książka, trzymająca w napięciu z zaskakującym zakończeniem. Bardzo szybko się czyta. Polecam.

Przerażający, wciągający i zarazem obrzydliwy scenariusz, który mam nadzieję nigdy się nie ziści.

Bardzo smaczna książka ! he he !

Książka o wiele lepsza niż "Dziewczyna w walizce" tego autora. Mroczna, przerażająca, obrzydliwa. Zakończenie zadziwiające. Polecam.

Raphael Montes pisze dość psychopatyczne książki, jednak czyta się je z zadziwiającą lekkością. Muszę przyznać, że "Sekretna kolacja" podobała mi się o wiele bardziej od "Dziewczyny w walizce", choć pomysł na historię dużo obrzydliwszy. Jestem ciekawa czy autor w kolejnych książkach także nawiąże do swojej twórczości, tak jak tutaj był moment z Teo i Clarice....

Pomysł kanibalistycznych kolacji wydaje się absurdalny na wiele sposobów, a przy okazji makabryczny i stawia kwestię moralności w bardzo nieciekawym świetle. Gdy w grę wchodzą ambicje i duże pieniądze, a także swego rodzaju sława, czy jesteśmy w stanie porzucić swoją moralność, zasady i wszystko, co znamy, by zdobyć to, o czym być może nigdy nie marzyliście, ale nasze ego...

Dyskusje

• 2018