Make Photography Easier

Muza
fotografia
poradniki
fotografia

Piękne i inspirujące zdjęcia, ale mało odkrywczej wiedzy.

Kolejne dzieło Katarzyny Tusk i tak jak w poprzednim przypadku mamy przed sobą bardzo ładnie opakowany i estetyczny poradnik tym razem jednak nie o modzie a o fotografii. Katarzyna jako autorka bloga zarzeka się, że zdjęcia w większości robi sama i na podstawie swojego doświadczenia napisała powyższy poradnik. Dla amatorów w sam raz, bez zawiłości i zbędnego żargonu...

Jako amator fotograficzny przeczytałam książkę z zainteresowaniem. Jest w niej wiele wskazówek i porad dotyczących fotografii. Myślę, że na pewno kilka z nich wykorzystam.

Przyjemna, ładnie wydana książka, dobrze się ją czyta. Nie znajdziemy tutaj co prawda bezcennych porad z dziedziny fotografii, ale myślę, że jeśli ktoś chce robić ładne zdjęcia na Instagram, będzie z tej pozycji zadowolony.

Dobra, jako poradnik dla amatorów fotografii

Jestem bardzo miłe zaskoczona. Fantastyczna pozycja na temat fotografii, jeśli jest się, tak jak ja, laikiem w tej dziedzinie. Profesjonalistom raczej się nie spodoba

Na półkach: , , , ,

słabo przydatna

Ostatnimi  czasy sporo blogerów książkowych całą spoją działalność przeniosło na Instagrama. Klasyczne recenzje zastąpione zostały krótkimi notkmi, oznaczonymi całym to mnóstwem hashtagów. Forma wizualna, jaką jest zdjęcie książki, wyparła wersje stricte werbalną. Sama również skusiłam się na założenie bookstagrama, gdzie publikuje fotki kolejnych lektur. O poradniku na...

O fotografii - bez fajerwerków, bez nadmiaru naukowego żargonu. Ot tak, porady zwyczajnej kobiety (nie - wielkiej profesjonalistki) podchodzącej do świata zdjęć z niezwykłą delikatnością. Znajdziemy w tej niewielkich rozmiarów lekturce sporo praktycznych wskazówek (jakie światło sprzyja dobrym zdjęciom, w jaki sposób należy się ustawić by wypaść korzystnie itp), a to...

Wielki plus za piękne wydanie i KILKA dobrych porad. Resztę znajdziemy za free w sieci lub po prostu możemy "wyhaczyć" oglądając profesjonalne zdjęcia na Insta lub gdziekolwiek indziej.

• 2018
  • Poradniki