Make Photography Easier

Muza
2017-09-27
2017-09-27
fotografia

Jakkolwiek smutno by to nie zabrzmiało, na obecne czasy, kiedy Instagram oraz inne aplikacje, w których dominuje przestrzeń na prezentowanie w jak najlepszej jakości fotografii przyciągających widza, owy egzemplarz książki niestety znacznie, jeśli w ogóle już, utracił na swojej wartości i przede wszystkim aktualności.
Prawdopodobnie, kiedy powstawała ta książka w 2017, a Instagram nabierał rozpędu, treści tego poradnika w jakimś stopniu mogły się sprawdzić, ale obecnie? Mnóstwo cennych i bardziej rozbudowanych porad można odnaleźć bez problemu w kopalni wszechobecnego internetu, chociażby w formie online filmików instruktażowych.

Tak naprawdę, oprócz nazwijmy to wprost, pewnej presji wykonywania perfekcyjnych zdjęć z użyciem dodatków wnętrzarskich, wykorzystywania dostępnych zasobów w domowych warunkach, najcenniejszym i najważniejszym aspektem jest przypomnienie podstawowej wiedzy fotograficznej, czyli jak odpowiednio operować naturalnym światłem, z którego wsparciem można wykonać kawał konkretnej roboty w formie nienagannie prezentującego się zdjęcia.

Moim zdaniem, na dzisiejsze lata książka już nie wzbudzi takiego zainteresowania Czytelnika, zwłaszcza, że już nieco starsze pokolenia załapały podstawy obsługi aparatu smartfona, a tak naprawdę cała ta "wiedza" z egzemplarza spokojnie mogłaby stanowić odrębny post na blogu, który prowadzi Katarzyna Tusk pod szyldem Make Life Easier..

Prawdopodobnie, kiedy powstawała ta książka w 2017, a...

Druga książka Kasi Tusk jest ładnie wydana, podobnie jak pierwsza i już samo to sprawia przyjemność. Widać dbałość o szczegół.
Jeśli chodzi o treść, jest to poradnik dla osób wrzucających zdjęcia na Instagram lub robiących amatorskie zdjęcia komórką. Jest trochę cennych uwag, warto je sobie przyswoić. Kasia pisze życzliwie i dowcipnie. Nie jest jedną z tych osób, które zjadły wszystkie mądrości. Raczej koleżanką, dzielącą się doświadczeniem, które sama zdobyła w toku rozwoju własnej kariery blogerki. Sympatycznie się czyta tę pozycję, zdjęcia są ładne, język miły, porady przystępne i przydatne. Zdecydowanie miła pozycja.

Pozycja raczej dla maksymalnych początkujących. Czyli tak się złożyło, że dla mnie w sam raz. Wskazówki są naprawdę proste, niektóre wręcz oczywiste, chociaż, jak już przychodzi co do czego, to się o nich nie myśli. Jest też kupa ładnych zdjęć, które bardzo mnie zachęciły do spróbowania swoich sił w fotografii.

Informacje bardzo podstawowe i bardzo mało - nie jestem mistrzem fotografii, ale z tek książki nie dowiedziałam się niczego, co faktycznie pomogłoby mi robić lepsze zdjęcia.

Ładne zdjęcia. Kilka ciekawych pomysłów na fotki, ale nie jest to podręcznik fotografowania.

Piękne i inspirujące zdjęcia, ale mało odkrywczej wiedzy.

Piękne i inspirujące zdjęcia, ale mało odkrywczej wiedzy.

Kolejne dzieło Katarzyny Tusk i tak jak w poprzednim przypadku mamy przed sobą bardzo ładnie opakowany i estetyczny poradnik tym razem jednak nie o modzie a o fotografii. Katarzyna jako autorka bloga zarzeka się, że zdjęcia w większości robi sama i na podstawie swojego doświadczenia napisała powyższy poradnik. Dla amatorów w sam raz, bez zawiłości i zbędnego żargonu wyjaśnia jak robić zdjęcia by były ładne, estetyczne i przyciągały uwagę. Czasami miałam wrażenie, że rady są dość infantylne ale całość jako poradnik odbieram pozytywnie. Nie przegadana, pełna rad i bardzo przyjemna dla oka pozycja dla fanów instagrama, blogosfery i fotografii w ogóle, czegoś tutaj jednak brak i pozostawia sporą dawkę niedosytu.

Jako amator fotograficzny przeczytałam książkę z zainteresowaniem. Jest w niej wiele wskazówek i porad dotyczących fotografii. Myślę, że na pewno kilka z nich wykorzystam.

Przyjemna, ładnie wydana książka, dobrze się ją czyta. Nie znajdziemy tutaj co prawda bezcennych porad z dziedziny fotografii, ale myślę, że jeśli ktoś chce robić ładne zdjęcia na Instagram, będzie z tej pozycji zadowolony.

Dobra, jako poradnik dla amatorów fotografii

Dobra, jako poradnik dla amatorów fotografii