Kolekcja nietypowych zdarzeń

Tom Hanks literatura piękna 400 str.
Tytuł oryginału:
Uncommon Type: Some Stories
Data wydania:
2017-10-25
Data 1. wyd. pol.:
2017-10-25
Liczba stron:
400
Język:
polski
ISBN:
9788380321960
Tłumacz:
Patryk Gołębiowski
Wydawnictwo:
Wielka Litera
Kategoria:
literatura piękna
Tagi:
debiut literacki literatura amerykańska maszyna do pisania opowiadanie poszukiwanie sensu życia poszukiwanie szczęścia uczucie wspomnienia zbiór opowiadańTytuł oryginału:
Uncommon Type: Some Stories
Data wydania:
2017-10-25
Liczba stron:
400
Język:
polski
ISBN:
9788380321960
Tłumacz:
Patryk Gołębiowski
Wydawnictwo:
Wielka Litera
Kategoria:
literatura piękna
Tagi:
debiut literacki literatura amerykańska maszyna do pisania opowiadanie poszukiwanie sensu życia poszukiwanie szczęścia uczucie wspomnienia zbiór opowiadań

Średnia ocen
5,5 / 10
1295 ocen 277 opinii

Oceń przeczytaną książkę
i
Dodaj książkę do biblioteczki

Kup książkę

Pozostałe księgarnie

Informacja

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Opowieści nostalgiczno-zabawnej treści


39 Link do recenzji

Oceny

Średnia ocen
5,5 / 10
1295 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinie [277]

Sortuj:
591
74

Na półkach: ,

Nie spodziewałam się tak wysokiego poziomy literackiego! Opowiadania są bardzo różnorodne i może nie wszystkie każdego w równym stopniu zainteresują. W końcu jest tu wszystko od s-f po scenariusz i felietony.
Niemniej wszystko jest na wysokim poziomie, dopracowane oraz przemyślane w najdrobniejszych detalach. Opisy są wręcz gęste, a przez historie płynie się przyjemnie i...

więcej Pokaż mimo to

70
70

Na półkach:

książka nierówna, kilka opowiadań ciekawych, inne być może zaciekawiłyby osoby z branży filmowej, czasem jakby urwane myśli. Fajny motyw różnych maszyn do pisania. Pięknie wydana, dlatego zostawiam na mojej półce.

Pokaż mimo to

57
11

Na półkach:

Szczerze się przyznaję, że nie przebrnęłam przez całą książkę, bo szanuję swój czas. Przeczytałam trzy opowiadania, czwarte już kartkowałam, czując że dalej nie znaczy lepiej. Być może za dużo wymagam od książki, po którą sięgam. Chciałabym, aby każda książka coś ciekawego wniosła do mojego życia, niosła ze sobą refleksję lub dozę ciekawych informacji. Niestety ta książka...

więcej Pokaż mimo to

346
204

Na półkach:

To, że jesteś dobrym aktorem nie oznacza, że jesteś dobrym pisarzem. Tom Hanks powinien to zapamiętać i maszynę do pisania wykorzystywać w opowiadaniach dla przyjaciół, a nie szerszej publiki.
Książka to zbiór historyjek. Kilka z nich jest ze sobą powiązanych, kilka jest oderwanych od całości. Ale każdą z nich łączy jedno-są nijakie. Nie ma w nich ani akcji, ani dobrze...

więcej Pokaż mimo to

334
6

Na półkach:

To była długa i ciężka przeprawa. Może też kwestia tłumaczenia. Polecam przeczytać (jeżeli już ktoś ma ochotę) w oryginale.
Jedno trzeba przyznać Hanksowi, biorąc pod uwagę fakt, że nie jest pisarzem. Niektóre opisy i porównania, były intrygujące.

Pokaż mimo to

894
212

Na półkach: ,

Myślałam że literackie dokonania pana Hanksa będą na równi z jego dokonaniami aktorskimi, ewentualnie że będą niewiele gorsze. Nie spodziewałam się jednak, że będzie to taki bełkot, przez który w dodatku nie przebrnę. Być może amerykański czytelnik bardziej wczuje się w klimaty tych opowieści (choć według mnie klimatu tam nie ma), może wyniesie z nich coś dla siebie. Ja - nie.

Pokaż mimo to

1372
1177

Na półkach: ,

To było miłe czytadło, ale nic ponad to.
Zbiór opowiadań połączony motywem maszyn do pisania i nieco zbyt nachalnym product placementem nie sprzedałby się moim zdaniem wcale, gdyby nie nazwisko autora.
Hanks za sposób na sukces przyjął drobiazgowe opisywanie rzeczywistości - to fajne w przypadku przewodników turystycznych, ale nie przy pisaniu prozy. Dzień matki z synem...

więcej Pokaż mimo to

32
7

Na półkach:

Miło i lekko się czyta. Mimo wszystko wolę jednak Hanksa oglądać mi czytać.

Pokaż mimo to

122
3

Na półkach:

Spodziewałam się czegoś na poziomie "Życie jak w Madrycie", ale to nie to. W sumie nie wiem, co sądzić o tej pozycji - niby ok - niektóre opowiadania wciągają, ale z drugiej strony niektóre są wypocone na siłę. Można przeczytać by mieć opinię ;)

Pokaż mimo to

1042
95

Na półkach: ,

Ze względu na sympatię do Toma Hanksa jako aktora miałam nadzieję, że mimo słabych opinii mnie się jego kolekcja nietypowych zdarzeń będzie podobała. Potem miałam nadzieję, że chociaż zdołam przeczytać do końca. Niestety ani jedno ani drugie się nie ziściło.

Pokaż mimo to

Dyskusje

Książka na półkach

 • Przeczytane
  1 621
 • Chcę przeczytać
  1 550
 • Posiadam
  649
 • 2018
  173
 • Teraz czytam
  152
 • 2019
  52
 • Przeczytane 2018
  23
 • Chcę w prezencie
  21
 • Przeczytane w 2018
  17
 • Literatura amerykańska
  15


Tu pojawią się rekomendacje dla ciebie

Aby zobaczyć rekomendacje oceń 20 książek w serwisie

Oceń

Wypożycz z biblioteki

Mogą Cię również zainteresować

Przeczytaj także

zgłoś błąd