Kolekcja nietypowych zdarzeń

Uncommon Type: Some Stories
9788380321960
Patryk Gołębiowski
Wielka Litera
debiut literacki literatura amerykańska maszyna do pisania opowiadanie poszukiwanie sensu życia poszukiwanie szczęścia uczucie wspomnienia zbiór opowiadań
Uncommon Type: Some Stories

Opowieści nostalgiczno-zabawnej treści

39 Link do recenzji

audiobook
#zostanwdomu

Podobały mi się te historie o współczesności, przeszłości i przyszłości. Historie zwyczajnych ludzi, gwiazd, podróżników. Podoba mi się różnorodność historii i poczucie humoru.

Pomimo tego że kocham Toma Hanksa jako aktora i specjalnie kupiłam jego książkę z myślą że będzie fantastyczna to bardzo się rozczarowałam. Opowiadania są mniej niż przeciętne, moim zdaniem nie zawierają żadnej puenty czy morały.z przykrością stwierdzam że to zmarnowany czas :(

Książka dobra. Miło się czytało, jednak nie powaliła

Nie spodziewałam się tak wysokiego poziomu literackiego! Opowiadania są bardzo różnorodne i może nie wszystkie każdego w równym stopniu zainteresują. W końcu jest tu wszystko od s-f po scenariusz i felietony.
Niemniej wszystko jest na wysokim poziomie, dopracowane oraz przemyślane w najdrobniejszych detalach. Opisy są wręcz gęste, a przez historie płynie się przyjemnie i...

książka nierówna, kilka opowiadań ciekawych, inne być może zaciekawiłyby osoby z branży filmowej, czasem jakby urwane myśli. Fajny motyw różnych maszyn do pisania. Pięknie wydana, dlatego zostawiam na mojej półce.

Szczerze się przyznaję, że nie przebrnęłam przez całą książkę, bo szanuję swój czas. Przeczytałam trzy opowiadania, czwarte już kartkowałam, czując że dalej nie znaczy lepiej. Być może za dużo wymagam od książki, po którą sięgam. Chciałabym, aby każda książka coś ciekawego wniosła do mojego życia, niosła ze sobą refleksję lub dozę ciekawych informacji. Niestety ta książka...

To, że jesteś dobrym aktorem nie oznacza, że jesteś dobrym pisarzem. Tom Hanks powinien to zapamiętać i maszynę do pisania wykorzystywać w opowiadaniach dla przyjaciół, a nie szerszej publiki.
Książka to zbiór historyjek. Kilka z nich jest ze sobą powiązanych, kilka jest oderwanych od całości. Ale każdą z nich łączy jedno-są nijakie. Nie ma w nich ani akcji, ani dobrze...

To była długa i ciężka przeprawa. Może też kwestia tłumaczenia. Polecam przeczytać (jeżeli już ktoś ma ochotę) w oryginale.
Jedno trzeba przyznać Hanksowi, biorąc pod uwagę fakt, że nie jest pisarzem. Niektóre opisy i porównania, były intrygujące.

Myślałam że literackie dokonania pana Hanksa będą na równi z jego dokonaniami aktorskimi, ewentualnie że będą niewiele gorsze. Nie spodziewałam się jednak, że będzie to taki bełkot, przez który w dodatku nie przebrnę. Być może amerykański czytelnik bardziej wczuje się w klimaty tych opowieści (choć według mnie klimatu tam nie ma), może wyniesie z nich coś dla siebie. Ja - nie.

To było miłe czytadło, ale nic ponad to.
Zbiór opowiadań połączony motywem maszyn do pisania i nieco zbyt nachalnym product placementem nie sprzedałby się moim zdaniem wcale, gdyby nie nazwisko autora.
Hanks za sposób na sukces przyjął drobiazgowe opisywanie rzeczywistości - to fajne w przypadku przewodników turystycznych, ale nie przy pisaniu prozy. Dzień matki z synem...

Dyskusje

• Przeczytane 2018
  • Chcę w prezencie
  • Przeczytane w 2018
  • Literatura amerykańska

Dodaj cytat z książki Kolekcja nietypowych zdarzeń