Luz. I tak nie będę idealna

Okładka książki Luz. I tak nie będę idealna
Tatiana Mindewicz-Puacz Wydawnictwo: Agora poradniki
poradniki
Agora
2017-07-01
2017-07-01
pewność siebie poczucie własnej wartości samoakceptacja psychologia

Spoko, ale bez szału :) Jak ktoś już przeczytał kilka takich ksiażek to raczej nie będzie zaskoczony.

Bardzo przyjemna książka, trochę poradnik, ale bez ciężkostrawnego zacięcia naukowego, można by powiedzieć "samo życie" :) Książka - drogowskaz dla wszystkich kobiet, które próbuję zrozumieć siebie i chcą czuć się wystarczająco mądre, piękne i dobre. Polecam!

W sumie to nic odkrywczego Ale miło się słuchało

W sumie to nic odkrywczego Ale miło się słuchało

Super książka dającą wiele do myślenia by naprawdę wyluzować. Autorka pisze nie tylko o innych ale też i o sobie szczerze.

Wyborny poradnik, którego autorka zachowuje dystans do otaczającej rzeczywistości.

Tatiana Mindewicz- Puacz jest jedną z mentorek w programie ''Projekt Lady". Dostajemy sporo różnych historii, ale bez taniego moralizatorstwa.

Żyjemy w czasach, w których kobiety poddawane są ogromnej presji i bycia perfekcyjną w każdym aspekcie życia. Idealna matka, żona, osoba wielu talentów, także organizacyjnych. W dodatku zawsze młoda, piękna i szczupła. Absurd? Oczywiście! To media, głównie kolorowe piśmidła wykreowały taki wzorzec.

Trenerka daje wyraz swojej dezaprobaty.

Z drugiej strony nie warto też się nad sobą użalać, trzeba zmienić to, co nam przeszkadza.

Od dłuższego czasu bardzo chciałam zapoznać się z twórczością Tatiany Mindewicz-Puacz, kobietą znaną m.in. z działalności w programie „Projekt Lady” jako mentorka uczestniczek. Zawsze bardzo podobało mi się podejście mentorki do dziewczyn, umiała doradzić i odblokować ich rozumowanie, więc sięgnęłam po jedną z pozycji napisanych przez Tatianę Mindewicz-Puacz, mianowicie „Luz i tak nie będę idealna” w formie audiobooka. Wielkim plusem jest, że czyta go sama autorka która ma przyjemny i kojący głos – dosłownie można się zrelaksować!
Przedstawiono tam historie różnych kobiet, w tym Tatiany, w których opowiedziano o ich historiach i wynikających z nich refleksjach pomagających w samorealizacji i poukładaniu sobie w głowie. Wielkie wymagania rodziców, stereotypy, bycie „córeczką tatusia”, ambicje itd. - to wszystko powoduje problemy w naszym dorosłym życiu. Autorka tłumaczy zależności, wyjaśnia skąd to się bierze i radzi, jak sobie z tym poradzić. Na koniec otrzymujemy kilka ćwiczeń, które mają nam pomóc stać się swoim własnym przyjacielem i pogodzić się z przeszłością.
Liczyłam na więcej, ale nie zawiodłam się. Nie za bardzo lubię wczytywać się w historie innych ludzi i poznawać ich problemy, ale rozumiem, że był to dobry sposób, aby przedstawić nam konkretny temat. Może w innych książkach dostaniemy więcej konkretnych rad.
Ogólnie polecam „Luz, i tak nie będę idealna” każdemu (a dokładniej każdej, ponieważ ta książka dedykowana jest kobietom), kto czuje potrzebę zrobienia coś ze swoim sposobem myślenia.

Więcej na: https://www.instagram.com/polzywe_recenzje/

Przyjemnie i szybko się czyta tę książkę, jednak brakowało mi kropki nad i. Myślałam, że będzie to coś w rodzaju poradnika, że poza przytoczeniem licznych przykładów będzie pokazana alternatywa, jak postępować, żeby być bardziej w zgodzie ze sobą. Po przeczytaniu wszystkich historii liczyłam na podsumowanie, na porady, jednak ich nie ma. Można utożsamić się z bohaterkami książki i tyle. Nie oczekiwałam jednej, konkretnej drogi, ale pokazania różnych możliwych opcji.

W życiu towarzyszy nam nieustanna presja. Jesteśmy wobec siebie zbyt krytyczne, nie zadowalamy się tym, co mamy i ciągle chcemy więcej, szybciej, lepiej... Nie potrafimy sobie poradzić z traumami z dzieciństwa. Czy można być jednocześnie idealną córką, doskonałą matką i kochanką, a przy tym ambitną bizneswomen, która jest gotowa poświęcić wiele, by piąć się po szczeblach kariery? Dlaczego się nie doceniamy? Jak zbudować trwałe poczucie własnej wartości? Autorka pokazuje na przykładach konkretnych kobiet, jak poradzić sobie z trudnościami. Zwraca uwagę na to, jak ważne są: równowaga i umiar we wszystkim, co robimy. Trzeba wiedzieć, kiedy odpuścić, odpocząć, zadbać o siebie i odzyskać wewnętrzny spokój. Jeśli czujesz, że potrzebujesz inspiracji, by uporządkować swoje życie, to ta książka jest dla Ciebie.

Bardzo dobra książka, zarówno dla tych którzy zaczynają przygodę z pracą ze sobą, jak i dla ludzi którzy już pracują i wtedy jest jakimś podsumowaniem, przypomnieniem. Bardzo wartościowa!!

Gdybym miała ulubioną panią coach....ale nie będę miała i ta książka nie przekonała mnie żeby takową mieć.
Nie czuję klimatu i już raczej nie poczuję. Ale sama książka całkiem sympatyczna, szczególnie ta część dotycząca opowiastek z życia różnych osób.