Luz. I tak nie będę idealna

Tatiana Mindewicz-Puacz Wydawnictwo: Agora poradniki
Agora
pewność siebie poczucie własnej wartości samoakceptacja psychologia
poradniki
pewność siebie poczucie własnej wartości samoakceptacja psychologia

Super książka dającą wiele do myślenia by naprawdę wyluzować. Autorka pisze nie tylko o innych ale też i o sobie szczerze.

Wyborny poradnik, którego autorka zachowuje dystans do otaczającej rzeczywistości.

Tatiana Mindewicz- Puacz jest jedną z mentorek w programie ''Projekt Lady". Dostajemy sporo różnych historii, ale bez taniego moralizatorstwa.

Żyjemy w czasach, w których kobiety poddawane są ogromnej presji i bycia perfekcyjną w każdym aspekcie życia. Idealna matka, żona, osoba wielu...

Od dłuższego czasu bardzo chciałam zapoznać się z twórczością Tatiany Mindewicz-Puacz, kobietą znaną m.in. z działalności w programie „Projekt Lady” jako mentorka uczestniczek. Zawsze bardzo podobało mi się podejście mentorki do dziewczyn, umiała doradzić i odblokować ich rozumowanie, więc sięgnęłam po jedną z pozycji napisanych przez Tatianę Mindewicz-Puacz, mianowicie...

Przyjemnie i szybko się czyta tę książkę, jednak brakowało mi kropki nad i. Myślałam, że będzie to coś w rodzaju poradnika, że poza przytoczeniem licznych przykładów będzie pokazana alternatywa, jak postępować, żeby być bardziej w zgodzie ze sobą. Po przeczytaniu wszystkich historii liczyłam na podsumowanie, na porady, jednak ich nie ma. Można utożsamić się z bohaterkami...

W życiu towarzyszy nam nieustanna presja. Jesteśmy wobec siebie zbyt krytyczne, nie zadowalamy się tym, co mamy i ciągle chcemy więcej, szybciej, lepiej... Nie potrafimy sobie poradzić z traumami z dzieciństwa. Czy można być jednocześnie idealną córką, doskonałą matką i kochanką, a przy tym ambitną bizneswomen, która jest gotowa poświęcić wiele, by piąć się po szczeblach...

Bardzo dobra książka, zarówno dla tych którzy zaczynają przygodę z pracą ze sobą, jak i dla ludzi którzy już pracują i wtedy jest jakimś podsumowaniem, przypomnieniem. Bardzo wartościowa!!

Gdybym miała ulubioną panią coach....ale nie będę miała i ta książka nie przekonała mnie żeby takową mieć.
Nie czuję klimatu i już raczej nie poczuję. Ale sama książka całkiem sympatyczna, szczególnie ta część dotycząca opowiastek z życia różnych osób.

"Luz. i tak nie będę idealna" - to słowa, które bardzo ciężko wypowiedzieć wielu kobietom, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Historie niektórych z tych kobiet są opisane w tej książce, w tym przeżycia autorki.
Mimo, że nie wiedziałam do końca, czego się spodziewać po tej książce, były momenty podczas lektury, że moje myśli automatycznie uciekały do moich własnych...

Pani Tatiana opisała w książce wiele przykładów głównie z dzieciństwa, dlaczego właśnie brak tego poczucia własnej wartości.

Niestety w książce nie znalazłam nic odkrywczego. Dane przykłady muszą trafić do odbiorcy.

Nie znalazłam zbyt wiele rad jak sobie radzić z podbudowaniem siebie.

Dopiero kilka ostatnich stron poradnika dało do myślenia.

Bardzo fajnie omówienie jak przeszłość potrafi się nas uczepić :) otwiera oczy na pewne sprawy, człowiek dostrzega że ma prawo sam się kształtować, ale nieraz jesteśmy w okowach nadopiekuńczych rodziców i nie potrafimy się wyrwać.

Dyskusje

• 2018