Nie mamy pojęcia. Przewodnik po nieznanym wszechświecie

Jorge ChamDaniel Whiteson Wydawnictwo: Insignis astronomia, astrofizyka
We Have No Idea: A Guide to the Unknown Universe
astronomia, astrofizyka
Michał Romanek
kosmos cząstki elementarne wszechświat

Dobrze i przystępnie napisana, choć - jak sami autorzy zauważają - koniec końców informacje zawarte w książce nie są praktyczne w życiu codziennym. Ale dobrze spojrzeć na rzeczy z innej perspektywy i dobrze wiedzieć, o czym nie mamy pojęcia - to po prostu interesujące!

Książka rewelacyjna dla kogoś, kto naprawdę nie ma pojęcia. Jestem z tych, którzy w szkole kombinowali, jak nie pójść na fizykę :) Tę książkę przeczytałam z wielką przyjemnością, a - co ważniejsze - prawie wszystko dokładnie zrozumiałam. :) Chociaż jednak mimo wszystko musiałam zaprzyjaźnić się z teorią względności i Newtonem, żeby tak się stało. Przystępny język, lekkie...

łatwo i przystępnie popularyzuje stan obecnej wiedzy na temat kosmosu i tajemnic fizyki.

Wspaniała książka do popularyzacji nauki. W dowcipny, kreatywny i ciekawy sposób pokazuje laikowi zarys obecnej wiedzy z fizyki i zakreśla czym fizyka się obecnie zajmuje. Gorąco Polecam!

Książka jest wspólnym dziełem fizyka i rysownika komiksów. Opatrzona jest wieloma rysunkami i zabawnymi komentarzami. Właśnie to połączenie wiedzy z zakresu fizyki i astronomii z humorem słownym i rysunkowym stanowi moim zdaniem o sile tej pozycji. Polecam każdemu, kto chce zgłębić wiedzę z wymienionych dziedzin, a nie ma wykształcenia w tym kierunku. W mojej ocenie...

Przyjemna, nadrobiłam sporo luk które były obecne od czasu ukończenia szkoły(mimo że jest skierowana do młodszych czytelników). Za dużo jak na mój gust niepotrzebnych wstawek i "komediowych" przypisów, ale młodszym odbiorcom może się to spodobać. Dobrze spędzony czas :)

Nie czytałem nic, co potrafiłoby przekazać tak dużo wiedzy, w tak lekki sposób.
Tajemnice wszechświata, czasoprzestrzeni i materii wyjaśnione na przykładzie chomików, lam i kawy ze Starbucksa? Tak, da się. Bardzo ogólna książka popularnonaukowa, przedstawiająca stan wiedzy ludzkości, gdzie bardzo rzeczowe i merytoryczne wyjaśnienia przeplatają się z całkiem inteligentnymi...

Książka jest ciekawa, lecz styl pisania momentami męczy.

Perełka :) Zwłaszcza jeśli chodzi o formę - brytyjski, nieco Monty Pythonowy humor + doskonałe ilustracje sprawiają, że chce się czytać o zakrzywianiu czasoprzestrzeni i zderzaczach czarnych dziur, niektóre rodziały po dwa razy

Jeśli macie dzieci w wieku 11-15 lat , które posiadają głód informacji, kupcie im te książkę. Jeśli miałby im ktoś tłumaczyć istnienie czarnej materii czarnej energii czy energii kwantowej , nigdy nie dokonałby tego w bardziej jasny, klarowny i zabawny sposób. Polecam

Dyskusje

• 2018