Wielki rozwód

1995-01-01
1995-01-01
8386812095
Krystyna Kamińska

Trzy historie połączone ze sobą motywem rozwodu, przeplatające się wzajemnie.

Sam rozwód rozumiany jest tutaj zarówno dosłownie jak i metaforycznie. Autorka w bardzo dosadny, ale jednocześnie wysublimowany sposób ukazuje poszczególne etapy rozpadu więzi między dwojgiem ludzi. Mamy tutaj dwa małżeństwa, ale też chorą relację córki z matką.

Widzimy proces pewnego rodzaju upadku, czy przeistaczania się na skutek niezrozumienia, braku rozmowy, nieumiejętności wspólnego egzystowania w związku.

Jedna z opisywanych historii nasuwa wniosek, że nie warto żałować kobiety, która z premedytacją wkracza w związek bez miłości zakładając, że będzie sterować swoim wybrankiem, bo dostaje w zamian , to na co zasłużyła.

Ciekawy motyw życia dzikich zwierząt w zoo, obserwacja ich zachowań i zwyczajów, ktore mocno oddziałują na dwie z bohaterek wprowadzają do powieści p. Martin pewien powiew świeżości i nietypowości.

Polecam

Trzy historie połączone ze sobą motywem rozwodu, przeplatające się wzajemnie.

Widzimy proces pewnego rodzaju...

Tematem powieści jest rozwód w rozumieniu dosłownym i metaforycznym. Autorka ukazuje obszary podziału między człowieczeństwem a naturą. Przywołując dwa odmienne światy - dzisiejszy Nowy Orlean i jego odpowiednik z połowy ubiegłego stulecia - analizuje życie trzech fascynujących kobiet, walczących o to, by nie ulec zagrożeniom wewnętrznym.

• Obyczajowe
  • 00 tyt. W
  • literatura piękna
  • 3_Powieść obyczajowa

Dodaj cytat z książki Wielki rozwód