Percy Jackson and the Battle of the Labyrinth

Okładka książki Percy Jackson and the Battle of the Labyrinth Rick Riordan
Okładka książki Percy Jackson and the Battle of the Labyrinth
Rick Riordan Wydawnictwo: Cykl: Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy (tom 4) Seria: Percy Jackson and the Olympians fantasy, science fiction
Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy (tom 4)
Percy Jackson and the Olympians
Percy Jackson and the Battle of the Labyrinth
2013-06-03
2013-06-03
mitologia

Okładka książki Istoty chaosu Kami Garcia, Margaret Stohl
Istoty chaosu Kami Garcia, Margar...
Okładka książki W śnieżną noc John Green, Maureen Johnson, Lauren Myracle
W śnieżną noc John Green, Maureen...
Okładka książki Istoty ciemności Kami Garcia, Margaret Stohl
Istoty ciemności Kami Garcia, Margar...

Moja ulubiona część z tej serii, miło było do niej wrócić. Relacja Percy'ego i Annabeth nabiera rumieńców, a ogólny konflikt narasta. Czuć napięcie pomiędzy stronami - czysta radość z czytania.

Nie pisałem swoich opinii o poprzednich częściach, więc zrobię to krótko tutaj. Seria Percy Jackson to przynajmniej dla mnie takie guilty pleasure. Nie jest to najlepsza seria książek z jaką się zetknąłem. Nie jest też najgorsza. Ma kilka dość sporych wat jak choćby przewidywalność czy moim zdaniem też monotematyczności. Ale za to daje nam sympatycznych bohaterów, z którymi można się utożsamić i daje szansę dla nowych ludzi, żeby poznać świat mitów. No i chyba najważniejsze jest to seria przepełniona akcją. Cały czas się coś dzieje. Czwarty tom nie odbiega od poprzedników. Dzieli z nimi wszystkie zalety, ale co ważniejsze naprawia kilka wad. Główny wątek w końcu rusza naprzód, a przez całą książkę głównemu bohaterowi towarzyszą problemy sercowe. Postacie poboczne dostają sporo roboty, a mitologiczna układanka zbliża się już do końca. No dobra z tym to trochę przesadziłem, bo zostały jeszcze dwa tomy. Język książki jest prosty i szybko się ją czyta. Dialogi dobrze naturalizowane i zawsze wiemy, który bohater mówi.

Kolejne przygody Percy'ego i jego przyjaciół - tym razem w nieco mroczniejszej odsłonie.
Wkraczamy do labiryntu w poszukiwaniu Dedala, który wydaje się być jedynym ratunkiem przed nieuchronną inwazją potworów na obóz. No właśnie, wydaje się...

Przyznam szczerze, że zaczyna się już robić strasznie (tak jak w Harrym Potterze od piątej części) i sama momentami miałam ciarki na plecach. Niemniej nadal jest to fantastyczna lektura. Już się nie mogę doczekać kolejnej - finałowej części serii.

Kolejne bardzo ciekawe spotkanie z Percym.

Kolejne bardzo ciekawe spotkanie z Percym.

Ta książka jest chyba najbardziej nie równą książka jaką przeczytałam. Jakby... Jeżeli po ponad stu stronach jest do dupy to dalej też będzie, nie? O dziwo - nie.

W każdym razie... Pierwsze 100 stron - nie lubiłam Nica, znielubiłam Annabeth i nudziłam się tak strasznie, że wyrwałam włosy z głowy.

Jednak późnej? Damn to jest plot... Nico okazuje się ziomeczkiem, Annabeth znów jest fajna, a reszta historii pochłonęła mnie w prędkości światła.

Tylko mam wrażenie, że to nie przygoda mnie zachwyciła, a to o czym wydaje mi się ten tom. Bo jest o wielu ważny i trudnych rzeczach.

Jest o żałobie. Jest o stracie. Jest o presji i strachu. Jest o wybaczaniu i nowych urazach. Jest o staniu w prawdzie, rodzinie i...

Jest o samotności.

Właśnie dlatego ta książka zdobyła mój Szacunek.

Jednak późnej? Damn to jest plot... Nico okazuje się ziomeczkiem, Annabeth...

🤯

🤯

Z każda częścią coraz bardziej się zaskakuje. Świetny pomysł o dodaniu nowych postaci i lekka zmiana starych (na plus). Akcja była cały czas i czytanie się nie nudziło

ka-bum

ka-bum

Chyba najlepsza ze wszystkich do tej pory! Ciekawa przygoda, wreszcie nie było motywu „mamy x czasu do…” i nowi bohaterowie (a także powrót starych). Coś cudownego. Podobało mi się tempo akcji, a także dorastanie bohaterów. Zazdrosna Annabeth to chyba moja ulubiona wersja🩷

Bardzo dobra podbudowa pod finał ale nie tak dobra jak poprzednie tomy. Dalej zaskakują koncepty Riordana na wplatanie mitologii w XXI wiek tak by to pasowało

• Rick Riordan