Pamiętniki Ptaszka Staszka

Znak Horyzont
2020-11-25
2020-11-25
humor

Okładka książki Nowa Fantastyka 473 (02/2022) Kelly Barnhill, Piotr Jedliński, Katarzyna Kraińska, Naomi Novik, redakcja Nowa Fantastyka, Michael Swanwick
Ocena 6,9
Nowa Fantastyk... Kelly Barnhill, Pio...
Okładka książki Nowa Fantastyka 470 (11/2021) Jacek Inglot, Piotr Jedliński, Jeff Noon, redakcja Nowa Fantastyka, Robert Sheckley, Przemysław Zańko
Ocena 7,1
Nowa Fantastyk... Jacek Inglot, Piotr...
Okładka książki Fantastyka Wydanie Specjalne 04(61)2018 Daryl Gregory, Błażej Jaworowski, Piotr Jedliński, Adam Podlewski, Redakcja miesięcznika Fantastyka
Ocena 8,6
Fantastyka Wyd... Daryl Gregory, Błaż...

Totalny niewypał z zakupem książki dla Wnuczki.Dobrze,że zaczęłam czytać i szybko zakończyłam.Nie warto moją wrażliwość literacką plamić sarkazmem i wulgaryzmami.Kocham ptaki ale książki nie polecam.

Całkiem niezły rozweselacz, genialny zabawiacz oraz umilacz wolnego czasu. Wielki PLUS za krótkie spostrzeżenia, które czyta się rewelacyjnie szybko i do tego z uśmiechem na ustach. Poczucie humoru, które bardzo zbliżonego do mojego wywołało uwielbienie do Ptaszka Staszka. C'nie ? :)

Bon upominkowy – „czy ja dobrze rozumiem, że wymieniacie kasę którą można płacić wszędzie, zawsze i w każdym sklepie na bon, którym można płacić tylko w jednym sklepie przez jakiś czas, bo potem kasa przepada?”

To tylko jedno z wielu przemyśleń ptaszka aspirującego do bycia głosem całej swojej populacji. Nie spotkałem się do tej pory ze Staszkiem poza tą książką. Muszę przyznać, że opinie nie są wyważone, kulturalne ani nastawione na złoty środek. Są dobitne, czasem niecenzuralne i zdecydowanie złośliwe. I to w nich chyba jest takie fajne…

Jeśli ktoś tak jak ja myślał – biorąc pod uwagę wartość wizualną tj obrazki oraz krótkie teksty – że można Ptaszka Staszka czytać z dzieckiem, to od razu przestrzegam rodziców, ze lepiej nie ryzykować trudnych pytań. Moje dziecko było zachwycone i obrazkami i komentarzami, niemniej jednak rodzicielska wstrzemięźliwość każe mi odwieść Was od takich pomysłów. Wy się jednak nie krępujcie i dla rozluźnienia swych myśli popatrzcie na ludzi z góry – oczami celebryty wśród ptaków. Myślę, że uśmiechniecie się nie raz.

Nie należy brać życia zbyt poważnie. Ta sama zasada dotyczy wyboru książek. Warto dać odpocząć umysłowi i przeczytać coś co nie wymaga myślenia, a przy okazji można się uśmiechnąć.

Ptaszka Staszka, uroczego rysunkowego wróbelka, pierwszy raz zobaczyłam na Facebooku. Moje serce zabiło mocniej do tego stworzenia obdarzonego wyjątkowym poczuciem humoru i pięknego w swojej prostocie. Jego pamiętniki po prostu musiałam kupić. I nie były to stracone pieniądze! Dowiedziałam się mnóstwa ciekawostek o życiu ptaków. Staszek w krótkich, przeważnie jednostronicowych tekstach, wyjaśnia jak funkcjonuje ptasi świat i jak postrzega ludzi. Oczywiście wszystko napisane jest z charakterystycznym dla niego humorem. Generalnie ptaki zupełnie inaczej patrzą na życie, podchodzą do niego dość lekko i śmieją się z człowieka.

Z całą pewnością książka poprawiła mi nastrój. Może nie turlałam się po podłodze pękając ze śmiechu, ale niewątpliwie uśmiech gościł na mojej twarzy. Nie musiałam wytężać mózgu... po prostu fruwałam z wróbelkami. Każdemu polecam taką rozrywkę!

Książka o ptakach, pisana przez... ptaka. Ciekawy pomysł autora. Komiczna i zabawna pozycja. Staszek opowiada ze swojej perspektywy o wielu wydarzeniach, problemach i sytuacjach życia codziennego. Początek jest tak śmieszny, że łzy ze śmiechu cisną się do oczu 😂. Książka dla wszystkich, nie tylko znających się na ptakach. Polecam na odstresowanie się.

Pamiętniki Ptaszka Staszka dostałem w prezencie. Może więc powinienem łagodniej podejść do moich wrażeń? Stwórcą rysunkowej postaci Ptaszka Staszka jest Piotr Jedliński, choć na okładce książki, jego osoba w ogóle się nie pojawia. Prawa autorskie, ilustracje należą po prostu do Ptaszka Staszka
[...]
całość:

[...]
całość:

Kupiłam ją mojemu narzeczonemu na mikołajki, ponieważ ma ptasie nazwisko, więc akurat. 😁
Książka jest super szybka do czytania, bo w sumie tak patrząc to jest więcej obrazków niż tekstu. W środku znajdziecie śmieszne opowiadania, ale to też wszystko zależy od tego jakie macie poczucie humoru. Mi się nawet podobała i jest krótka, więc pochłonęłam ją w jeden wieczór.

Fajne, lekkie, super zabawne, idealne na poprawę humoru, z resztą jak profil na FB każdego dnia :)

Lekka pozycja na jeden wieczór, można czytać sledząc drugim okiem serial. Przyjemne, miejscami dowcipne...

Lekkie i śmieszne. Nie raz się ubawiłam. Dobra książka jak ma się dość "poważnych lektur"