Kup teraz - 1 oferta w cenie od 28.57 zł do 28.57 zł

literatura amerykańska

Oficjalne recenzje i

W pomylonym śnie

Link do recenzji

Swego czasu byłam psychofanką Carrolla. Tym smutniej mi zapytywać po co napisał tę książkę i o czym ona właściwie jest. Po jej przeczytaniu przed dłuższą chwilę miałam nadzieję, że może jest częścią jakiejś serii, co tłumaczyłoby chaotyczną i dość przypadkową fabułę o niczym.

Książka bardzo mnie zaskoczyła, ale w dobry sposób. Nie była tym czego się spodziewałam. Wciągająca ale również bardzo chaotyczna(co mi nie przeszkadzało, gdyż nie miałam problemu z załapaniem o co chodzi). Niestety bardzo zawiodło mnie zakończenie.

Po przeczytaniu opisu spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Książka bardzo chaotyczna i często niezrozumiała. Moja pierwsza lektura od tego autora i najpewniej ostatnia.

Cała powieść ma enigmatyczną otoczkę, dlatego liczyłam na głębszy przekaz w zakończeniu. Niestety nie spełniło moich oczekiwań i nie rozjaśniło tego co autor miał na myśli. Cała druga połowa książki jest jak dla mnie zbyt chaotyczna. Jednakże samo przedstawienie świata rzeczywistego zapadnie mi w pamięć - wątek Billa Edmondsa pokazuje wiele prawd o człowieku. Przyjrzałam...

Po opisie spodziewałam się czegoś lepszego. W ogóle nie mój styl, może w tym tkwi problem. Osobiście nie polecam.

Piekna książka do połowy, potem już tylko ok.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Właśnie skończyłam czytać i jeszcze jestem skołowana. Warto było spędzić ten czas .

Mówiąc szczerze mam co do tej książki mieszane uczucia. Na samym początku podobała mi się bardzo. Świat mechaników - istoty, które różnią się od ludzi zachowaniem ale też i postrzeganiem tego co ich otacza sprawił, że do pewnego momentu nie mogłam się oderwać. Z kolei później cala akcja jak i fabuła zaczynała się na siebie nakładać, przez co gubilam wątek jak i sens. Całe...

Początek bardzo dziwny, ale ogólnie książka na plus

Wstyd się przyznać: nie dokończyłam, nie potrafiłam mózgownicy zmusić do nieustannego śledzenia logiki rodem z "Alicji w Krainie Czarów".
...ale... przecież... ja kiedyś kochałam autora!

• 2014
  • Fantastyka