Wiara

Anna Kańtoch Wydawnictwo: Czarne Seria: Ze Strachem kryminał, sensacja, thriller
Czarne
kryminał literatura polska niebezpieczeństwo strach śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna zaginięcie
kryminał, sensacja, thriller
Ze Strachem
Inne

Oficjalne recenzje i

Koszmar minionego lata

[ 33 ] Link do recenzji

Moja pierwsza przygoda z Anną Kańtoch, o której czytałam, że zalicza się do czołowych autorów polskiego kryminału. Nie zawiodłam się. To był dobrze spędzony czas, wciągająca lektura.
Co mi się podobało? Trochę mroczny, trochę senny klimat góralskiej wsi schyłkowego PRLu, duszne lato, bogactwo opisów oddziałujących na zmysły i przecudowna gwara.
Tytułowa wiara, to nie ta...

Zrobić z tego serial.Ale w normalnej tv.Nie tym N.
Mamy tu zabójstwa młodych kobiet.Atmosfera wsi,końcówki.Lat 80.
Na szczęście bez SB i Solidarności.Prostych ludzi,ze wsi.Nie ciekawiło.Polityka,ważniejsze są krowy.
Czułem się błogo na tej wsi.

Zabrałam się za czytanie z apetytem.

Już pierwszy kęs zaskoczył mnie pozytywnie wyrazistym smakiem - jeszcze nie wiemy co i gdzie, a już się dzieje.
Z każdym następnym kęsem nowe smaczki - sprawna narracja, sporo ciekawych postaci, akcja raz szybsza raz wolniejsza, ale trzymająca odpowiednie tempo (zdolne nawet wywołać rumieńce na twarzy).
Ogólnie naprawdę smacznie,...

Rewelacja! Genialny klimat wsi późnego prlu. Ciekawie skrojone postaci i intryga. Bez większych dziur fabularnych, no może poza zbyt błyskotliwym śledczy, który jest niemal bezbłędny. To jednak dość częsta wada kryminałów. Wiara absolutnie kupiła mnie pewnymi elementami kojarzącymi się z horrorem. No i ta wieś, gdzie każdy ma swój sekret. Niemal wiedzminowe. Polecam!

"Wiara" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Kańtoch. Jestem pod wrażeniem fabuły, wielu przeplatających się wątków i tego jak wszystkie składają się jak puzzle, pod samiuteńki koniec, tworząc pełen obraz sprawy i rozwiązując całą zawiłą sprawę. W książce świetnie oddany jest klimat wsi z lat '80. A specyfika i charakter Milicji Obywatelskiej z tamtych czasów nie...

Ojojoj, ależ ta książka ma na LC wysokie oceny wśród moich znajomych. Mimo to pozwalam sobie złożyć zdanie odrębne. Gdzie tam „Wierze” do „Łaski”! To gładko napisany, ale niemrawy i rozwlekły kryminał z pedantycznie odwzorowaną rzeczywistością prowincji lat 80-tych. Dokończyłam tylko dlatego, że Janusz Zadura jak każdej książce, którą czyta, nadał werwę i wlał życie w...

Świetne opisy, realistyczne dialogi, moje lata... fabuła mroczna, przyprawia o ciarki. Połączenie życia z chorobą psychiczną zawsze zaskakuje. Polecam czytelnikom myślącym i o mocnych nerwach.

Świetny polski kryminał, którego akcja toczy się pod koniec PRL-u. Autorka znakomicie oddała specyficzny klimat tamtych lat oraz atmosferę panującą w zamkniętej wiejskiej społeczności. Czyta się świetnie i czekam na dalsze tytuły.

Świetny polski thriller o niebanalnym zakończeniu. Chociaż dzieje się w 1986 roku to nie czuje się dystansu lat. Zabójstwa młodych kobiet wstrząsają małą turystyczną miejscowościach w Karkonoszach. Sprawę prowadzi miejscowa policja oraz komisarz z Żywca. Co łączy ofiary, a co skrywają mieszkańcy pozornie spokojnej wsi?

Jest to pierwsza książka pani Kańtoch , którą przeczytałam i mam trochę mieszane uczucia. Niby czyta się to dobrze, ale jednak w niektórych momentach jest to bardzo rozwleczone. Co trzeba przyznać, że wszystkie zaczęte wątki zostały wyjaśnione. Niektóre niestety były naciągane jak np motywacja mordercy . Dobrze oddany klimat "zapyziałej" wioski na końcu świata i głęboko...

Dyskusje

1 133