Wiara

Okładka książki Wiara
Anna Kańtoch Wydawnictwo: Czarne Seria: Ze Strachem kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Ze Strachem
Czarne
2017-06-14
2017-06-14
kryminał literatura polska niebezpieczeństwo strach śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna zaginięcie
Inne

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Koszmar minionego lata

Link do recenzji

1413 108 128

Gniot jakich mało . Intryga taka, że nie wiadomo o co chodziło . Porażka z mojej strony , że nabrałem się na ocenę tej ,, pozycji ,, . Nie polecam tego szajsu.

Świetna książka. Ciekawa fabuła, cały czas coś się działo i nie można się było oderwać.

Bardzo dobrze napisany kryminał. Na pozytywną opinię dodatkowo wpływa fakt, że akcja osadzona jest w polskich realiach lat 80-tych na Podbeskidziu. Akcja opowiada historię małej, wręcz klaustrofobicznej społeczności uwikłanej w wiarę w przepowiednią, której można zapobiec składając ofiarę z Bogu ducha winnych osób. Smutne to i przerażające, tym bardziej że nie trzeba daleko...

No i udało mi się dokończyć trylogię, trochę w innej kolejności, ale co tam. Było warto, dobrze się czytało.

Odkąd przeczytałam "Wiosnę zaginionych" jestem pod wielkim wrażeniem twórczości Anny Kańtoch. "Wiara" nie dość, że jest znakomitym kryminałem wciągającym od pierwszych stron, to jeszcze powieścią obyczajową świetnie ukazującą realia połowy lat 80-tych, które można poczuć namacalnie, do tego Beskidy. Trochę rozczarowało mnie zakończenie.

Pierwsza książka Anny Kańtoch, którą przeczytałam. Autorka bardzo obrazowo ukazuje realia Polski drugiej połowy lat 80. Niemalże czuje się "ten klimat". Książa podobała mi się bardzo, wciągająca od pierwszej strony.

62/52/2021

Klimatyczny kryminał dziejący się latem 1986 r. Komunistyczna Polska, mała górska miejscowość, społeczność obawiająca się skutków katastrofy w Czarnobylu i zbrodnia. Pojawia się świetnie zarysowany detektyw i śledzimy świetnie poprowadzony kryminał.
Niestety, zakończenie okazało się za bardzo przekombinowane, przez co rozczarowujące. Mimo wszystko bawiłem się przednio.

Wciągająca i trzymająca w napięciu, bardzo lubię książki tej autorki, przyjemna umysłowa rozrywka w rozgryzaniu zagadki i ciekawi bohaterowie.

Przekozacka! Niesamowita! Wessała mnie totalnie! Ostatnie sto stron czyta się w tempie ekspresowym i człowiek ma ochotę przeskakiwać po parę zdań, aby tylko dowiedzieć się prawdy. Bomba!

1 402
  • 2018