Wiara

Anna Kańtoch kryminał, sensacja, thriller 400 str.
Ze Strachem
Czarne
kryminał, sensacja, thriller
kryminał literatura polska niebezpieczeństwo strach śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna zaginięcie

Ze Strachem
Czarne
kryminał, sensacja, thriller

Porównaj ceny i

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Koszmar minionego lata

32 Link do recenzji

Dobrze się czyta. Fajnie zawiązane wątki i postaci, tylko elektrownia atomowa nad Jeziorem Żywieckim mi nie pasuje. Reszta się zgadza. Warto przeczytać.

Mam bardzo mieszane uczucia związane z tą książką. Ciężko jest mi powiedzieć o niej coś dobrego, ale też nie mogę powiedzieć absolutnie nic złego. Taka kwintesencja przeciętności.
Na pewno na plus dość ciekawi bohaterowie i sam pomysł na fabułę, ale już samo wykonanie średnie. Miałem wrażenie, że Autorka miała naprawdę fajny pomysł tak na 2/3 tego co dostaliśmy, ale...

W ostatnim czasie przeczytałem pięć powieści Pani Kańtoch. O wszystkich mam do powiedzenia dokładnie to samo. Z jednej (dobrej) strony: wspaniałe wyczucie frazy, słowa, zdania. Autorka urodziła się pisarką, cudownie operuje piórem, ma wielką wyobraźnię, rozumie człowieka, czuje się, że lubi to, co robi. Bohaterowie, dialogi, sceny – to wszystko jest na szóstkę (tę szkolną,...

To moja druga po łasce książka Ani Kańtoch. Jeśli komuś spodobała się Łaska to myślę że i Wiara podejdzie pod gust. Książki są bowiem pod tym względem podobne że dzieją się w czasach komuny i tajemnice próbuje rozwiązać milicja. Akcja dzieję się w miejscowości letniskowej Rokitnica , a nieopodal ma powstać elektrownia atomowa. Więcej nie zdradzę.

To moje drugie spotkanie z Anną Kańtoch. Autorka wyspecjalizowała się w kryminałach z czasów komuny i milicji.
Osadza je w małomiasteczkowych klimatach, gdzie zazwyczaj każdy wie wszystko o każdym, ale są sprawy o których się obcym nie mówi. Mniej więcej coś takiego tutaj mamy.
Trochę sztywny, nieprzystępny, ale fachowy w logice myślenia kapitan Witczak, wzbudza pewną...

Jeden z najlepszych polskich kryminałów, jaki czytałam. Trzyma w napięciu do końca.

Moje pierwsze spotkanie z lekturą pani Kańtoch. Spotkanie udane, gdyż mimo dość typowego wątku głównego, policjanci szukający mordercy Marty, Doroty, a później Ewy budzą sympatię i zaciekawiają sprawą. Do tego niezwykli księża - kolejni proboszczowie maleńkiej Rokitnicy zachowują się dziwnie, wręcz podejrzanie, co odwraca uwagę czytelnika od wątku głównego.

Bardzo dobry kryminał. Trzyma w napięciu do końca. Chyba za szybko się kończy. Brakuje mi wyjaśnienia śmierci ostatniej ofiary.

Kto nie lubi PRL-owskich miasteczek pióra Kańtoch? Kto nie lubi milicji i jej „obywatelu”, pozycji księdza, wikarego, starych miasteczkowo/wioskowych ludzi, którzy wiedzą wszystko i znają wszystkich?
Ja lubię.
Lubię tworzony przez autorkę klimat. Lubię jej niepewnych bohaterów, jej historie osnute małomiasteczkowymi tajemnicami, sprawami o których lepiej nie mówić, ba nawet...

Powieść bardzo podobna w formie i klimacie do wcześniejszej “Łaski”.
Znów mamy przaśne lata 80-te tuż po katastrofie czarnobylskiej i serię morderstw młodych kobiet w jakiejś małej podbeskidzkiej wiosce. Można się czepiać drobiazgów (np. skąd posterunek milicji na takim zadupiu), ale ogólnie klimat tamtych czasów przypomina to co sam pamiętam.
Akcja toczy się dość...

Dyskusje