Trąf, trąf, misia bela

Okładka książki Trąf, trąf, misia bela
Dagmara Andryka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Marta Witecka (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Marta Witecka (tom 2)
Prószyński i S-ka
2017-02-23
2017-02-23
literatura polska niebezpieczeństwo szantaż śledztwo śmierć tajemnica thriller zabójstwo zagadka kryminalna

Oficjalne recenzje i

Raz, dwa, trzy, a następny będziesz Ty…

Link do recenzji

78 21 46

Fajny kryminał, ciekawy, wciągający. Może nie wybitny ale z pewnością czas na czytanie był dobrze spędzony. Polecam.

To moje drugie spotkanie z autorka . Zdecydowanie jest to lepsza kontynuacja książki Tysiąc. Znowu autorka miała ciekawy pomysł, dość dużo się działo. Wykonanie również lepsze, niż poprzednio . Jednak w dalszym ciągu jest to po prostu zwykły kryminał, o którym pewnie dość szybko zapomnę. Na ten moment odpuszczę sobie część trzecia I może wrócę do niej za jakiś czas . Jednak nie odczuwam potrzeby kontynuacji. Domyslilam się tego kto jest winny, a sami bohaterowie też nie do końca mnie do siebie przekonali . Czy polecam? Tak średnio, nie jest to zła pozycja , jednak po opisach miałam większe wymagania do tej książki i może dlatego jest maly zawód z mojej strony .

Ta książka jest "nieodkładalna". Bez przerwy chcesz wiedzieć co dalej.
Brawo za oryginalny pomysł (jak zabija muzyka?).
Świetnie spędzony czas!

Ta książka jest "nieodkładalna". Bez przerwy chcesz wiedzieć co dalej.
Brawo za oryginalny pomysł (jak zabija muzyka?).
Świetnie spędzony czas!

Świetna książka. Co prawda, dość szybko domyśliłam się kto jest mordercą, a zakończenie nie wyjaśnia wszystkiego (śmierć Igora była przypadkowa i zadziałała jak katalizator?), ale to jest znakomicie napisane. Rozdziały odpowiedniej długości, zawsze świetnie zawieszana akcja. Czyta się w ogromnym napięciu. Wielkie brawa dla autorki :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pełne zaskoczenie. Po częściach w Mille, trudno spodziewać się, że autorka poradzi sobie z inną sytuacją (nie mało miasteczkową). Wyszło super, byłby z tego niezły ekranowy thriller.

Trąf, trąf, Misia Bela... Któż nie zna tej wyliczanki? Zapewniam Was, że po przeczytaniu tej książki przestanie Wam się ona kojarzyć ze słodkim dzieciństwem. Przed oczami staną Wam wydarzenia z roku 1984 - obóz sportowy, początek bractwa, które przetrwa 30 lat oraz roku 2014 kiedy to członkowie bractwa zaczynają ginąć.
Trąf, trąf Misia Bela to druga pozycja z cyklu o Marcie Witeckiej, którą mieliśmy przyjemność poznać w pierwszej części pt. Tysiąc. Obie części łączy postać głównej bohaterki, wspomnianej Marty Witeckiej - dziennikarki śledczej. Tym razem Marta zostaje poproszona o pomoc w rozwikłaniu zagadki morderstw poszczególnych członków grupy przyjaciół. Pomału wychodzą na jaw mniejsze i większe grzeszki z przeszłości naszych bohaterów. Muszę przyznać, że sama z chęcią zamordowałabym niejednego z nich. Autorka całkiem nieźle przedstawiła nam psychologię grupy, grupy zamkniętej, grupy wybrańców. Aby do niej trafić, trzeba spełnić sporo warunków, wykonać wiele zadań, okrutnych i upokarzających. Bycie członkiem bractwa wcale nie znaczy, że to już koniec upokorzeń. Pamiętajmy, że w takiej grupie jest zawsze przywódca, może być kilku, i ci do bicia. Wokół tego kręci się historia Dagmary Andryki.
Polubiłam autorkę za jej sposób prowadzenia narracji, za odkrywanie krok po kroku poszczególnych wątków, za lekkie pióro i świeże, nietuzinkowe pomysły na fabułę. Cieszę się, że tą pozycją rozpoczęłam nowy rok i za chwilę biorę się za kolejną część cyklu.

Trąf, trąf Misia Bela to druga pozycja z cyklu o Marcie...

Bez szału, za szybkie zakończenie bez większego wyjaśnienia sprawy.

Bez szału, za szybkie zakończenie bez większego wyjaśnienia sprawy.

Autorka trzyma fason. Po ciekawym debiucie, kolejna opowieść jest co najmniej równie dobra! A zapowiada się więcej.

Zupełnie inna historia niż w pierwszej części i choć początkowo trudno było mi przerzucić się na to szybkie tempo, inny styl narracji, nie mogłam się oderwać od lektury. Trzyma w napięciu od początku do końca!

Co prawda podobała mi się mniej niż debiut, ale wciąż świetna! Zagadka na najwyższym poziomie!

Dagmara Andryka Trąf, trąf, misia bela Zobacz więcej
Dagmara Andryka Trąf, trąf, misia bela Zobacz więcej