Tak będzie prościej

Będzie dobrze

Ciekawa opowieść, której akcja rozgrywa się zimową porą na początku lat 90 i w której przeplatają się różne wątki. Bardzo podobna w stylu do książek pana Ćwirleja ( zresztą bohaterowie jego powieści są tu wspomniani, a jeden nawet występuje).

Fajna fabuła. Osadzenie w czasach tuż po zakończeniu PRL dobrze jej zrobiło.
Polecam.
I te góry ...

Fajna fabuła. Osadzenie w czasach tuż po zakończeniu PRL dobrze jej zrobiło.
Polecam.
I te góry ...

Ciekawie napisana historia oparta na faktach z małym upiększeniem od autora.

Ciekawie napisana historia oparta na faktach z małym upiększeniem od autora.

[...]
Wszyscy powtarzali, że czeski jest bardzo podobny do polskiego, a on za nic nie mógł zrozumieć Czechów. Bo niby w czym brambory są podobne do ziemniaków? Albo rypadlo do koparki? Gdy Czech ma napad, oznacza to, że wpadł na pomysł. A jego miejsce stałego zamieszkania to trvalé bydliště. Ciszewski zapamiętał także, że poruhany oznacza zepsuty. A dziewczyna to po prostu dívka. Nic jednak nie było w stanie przebić czeskiego dubbingu Gwiezdnych wojen, gdy Lord Vader mówił do Luke’a Skywalkera: „Luke, ja som tvoj tatinek”.
[...]
-... I jaki z tego morał?
Policjanci patrzyli w jasne oczy Madejka. Teraz zaczynały się do nich śmiać.
– Nie każdy, kto na ciebie nasra, jest twoim wrogiem. I nie każdy, kto wyciągnie cię z gówna, jest twoim przyjacielem

𝗣𝗔𝗦𝗝𝗢𝗡𝗨𝗝Ą𝗖𝗔 𝗛𝗜𝗦𝗧𝗢𝗥𝗜𝗔 𝗢𝗣𝗔𝗥𝗧𝗔 𝗡𝗔 𝗙𝗔𝗞𝗧𝗔𝗖𝗛 !
Jest lepsza niż niejeden thriller.
Przemysław Semczuk wspaniale wykorzystał tutaj swoje reporterskie umiejętności i stworzył idealny miszmasz kryminału z powieścią obyczajową i odrobiną powieści psychologicznej. Tu najważniejsze jest właśnie to co dzieje się w tle, przy okazji prowadzonego śledztwa czyli jak ja to nazywam między wierszami.
Do tego Autor sprytnie przemycił, słowo użyte z premedytacją 😎 swoją pasję do motoryzacji i modelu malucha 126p.
No i pojawia się tu pan Fajbusiewicz z programu 997, który śledziłam z bratem po kryjomu.
Mogę być stronnicza, bo zawsze z nieskrywaną przyjemnością czytam to co pisze pan Przemysław, uważam że lektura jest jak najbardziej GODNA POLECENIA !

[...]

"Tak będzie prościej" to przyjemny kryminał bez rozleu krwi i drastycznych opisów, idealny na weekend.
Dodatkowego smaczku dodaje fakt iż fabuła książki została oparta na prawdziwych wydarzeniach z 1993.

Policja w Jeleniej Górze zostaje postawiona na nogi po zabójstwie przewodnika sudeckiego Tadeusza Stecia. Wszyscy plotkują o skarbach jakie zgromadził, jego homoseksualizmie i o kontaktach z Jaroszewiczem.
Jaką jest prawdziwa przyczyna mordersrwa?

Lekkie pióro autora. Książka bardzo przyjemna do czytania. Czuć klimat tamtych czasów, aczkolwiek sama zagadka kryminalna a raczej jej brak... odtworzona w stylu reporterskim

Zupełnie nie podobała mi się ta książka. Nie mam nic więcej do dodania.

Zupełnie nie podobała mi się ta książka. Nie mam nic więcej do dodania.

Najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze góry w Polsce skrywają jeszcze wiele sekretów. Tygiel narodów i kultur, na granicy krajów i krain, od wieków były areną potyczek poszukiwaczy przygód i skarbów, wygnanych i siłą tu przesiedlonych.
W tej niepowtarzalnej scenerii nawet prosta historia nabiera blasku, a ta bynajmniej prosta nie jest. Od razu zabieram się za kolejny tom o komisarzu Cichym!

Interesująca

Interesująca

Życie pisze najciekawsze scenariusze, bezapelacyjnie!
Polecam obie książki z serii - i liczę na kolejne.

Życie pisze najciekawsze scenariusze, bezapelacyjnie!
Polecam obie książki z serii - i liczę na kolejne.

• Kryminał
  • Kryminały