Aorta

Bartosz Szczygielski Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Gabriel Byś (tom 1) Seria: Mroczna Seria kryminał, sensacja, thriller
W.A.B.
debiut literacki literatura polska porachunki mafijne półświatek śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna
Gabriel Byś (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Mroczna Seria
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Pruszków Crime Story

26 Link do recenzji

Ze względu na dość specyficzny sposób przechodzenia wydarzenia w inne wydarzenie i czas, chwilę trwało zanim się przyzwyczaiłam, że do stołu siada jedna osoba a wstaje druga w innym czasie i przestrzeni. Ciekawy zabieg, ale nie ułatwia przyswajania treści. Pruszków. Nowi gangsterzy. Prostytucja. Byli żołnierze walczący w Afganistanie. Pokątny alkohol i narkotyki. Śmierć i...

Pomysł na fabułę ciekawy, ale jakoś nie mogłam się w to wkręcić. Poza tym - czy każdy policjant - główny bohater - musi mieć jakiś nałóg? Wielowątkowość jak dla mnie trochę zbyt skomplikowana, czasami się gubiłam. Można byłoby to rozwiązać trochę inaczej.

Książka bardzo przyjemna i dobrze wykreowana fabuła. Nie spodziewałam się takiego rozwiązania akcji i z pewnością sięgnę po kontynuacje!

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki. Pomysł i początek świetne i zapowiadają, że dalej czeka nas uczta czytelnicza ale nie ma tak łatwo. Musze się przyznać, że rwana narracja jaką prowadzi autor mnie wybija z rytmu czytania. Zagadka jest dobra ale trochę przekombinowana, wiele wątków wyskakujących nie wiadomo skąd, Pruszków niby małe miasto a okazuje się, że...

Bardzo fajna książka! Na początku ciężko mi szła, ale później się wciągnęłam. Była to moja pierwsza książka Bartosza Szczygielskiego i zdecydowanie sięgnę po kolejne!

Mam z tą książką problem. Trochę jak z Człowiekiem Nietoperzem Nesbo. Z jednej strony intryguje, z drugiej poprzez rwaną narrację komplikuje odbiór wydarzeń. Również główny bohater nie ułatwia sprawy. Z jednej strony to uparty policjant, który idzie w kierunku odkrycia prawdy, z drugiej strony zgubiony w realiach życia codziennego duży dzieciak, który relacje z bliskimi...

Umęczyłam się niemiłosiernie.
Początek świetny i ... na tym koniec pozytywów.
Szkoda, bo zapowiadało się naprawdę dobrze.

Komisarz Gabriel Byś zostaje przypisany do sprawy zabójstwa młodej kobiety,która nabiera rozpędu, kiedy okazuje się, że ofiara mogła mieć coś wspólnego z mafią.
Pojawiają się nowe poszlaki, nowi bohaterowie, akcja i tajemnica.
Książka nie pędzi na łeb na szyję, napięcie budowane jest strona po stronie aż docieramy do wyjaśnienia tajemnicy.
Do końca... ale czy na pewno?
Mam...

Nie podoba mi sie styl autora. Nie polubiliśmy się z tą książką. Przeczytałam 160 stron i uznałam, że nie dam rady dalej.
Są gusta i guściki, Ja jestem na NIE. Aczkolwiek wierzę w tego autora, wiem, ze to jest jego pierwsza książka, pomimo mojej
negatywnej opini sięgnę po KROK TRZECI.

Dotrwałam do końca i mogę co najwyżej zwiększyc swoja ocenę o 1 gwiazdkę, styl...

Pierwsza przygodę z Autorem zaczęłam właśnie od tej książki. Jestem fanką akcji kryminalnych i ta pozycja zdecydowanie się w nią wpisuje. Nie wiem co powiedzieć. Po prostu musiałam ja skończyć dzisiaj wieczorem. Ambitny kryminał,który nie pozwoli się nudzić. Żałuję, że tak późno po niego sięgnęłam. Książka jest świetna! Na pewno na dniach sięgnę po 2 tom.

Dyskusje

• 2018