Złe

Michał Jan Chmielewski Wydawnictwo: Literate kryminał, sensacja, thriller
Literate
2016-12-18
2016-12-18
thriller złe tragedia patologia dramat rodzina

Okładka książki Magazyn Histeria XLI Aleksandra Bednarska, Michał Jan Chmielewski, Mateusz Dębski, Natalia Kędra, Jacek Pelczar, Marek Trusiewicz
Magazyn Hister... Aleksandra Bednarsk...
Okładka książki Szortal na wynos #27 Marek Adamkiewicz, Anna Barton, Tomasz Borkowski, Aleksandra Brożek, Michał Jan Chmielewski, Justyna Chwiedczenia, Aidan Doyle, Magdalena Golec, Mirosław Gołuński, Jacek Horęzga, Marcin Jamiołkowski, Mike Jansen, Marta Kładź-Kocot, Anna Klimasara, Paulina Kuchta, Julia Maskiewicz, Thomas D. Minton, redakcja Nowa Fantastyka, Martyna Ojrzyńska, Laura Papierzańska, Maciej Rybicki, Rafał Sala, Marek Ścieszek, Olga Sienkiewicz, Redakcja Szortal.com, Hektor Sztych, Grzegorz Woźniak, Maciej Zawadzki
Szortal na wyn... Marek Adamkiewicz, ...

Nie oderwałam się od tej książki nawet na minutę .
Ta historia przeraża, szokuje, łamie serce i wywołuje rozpacz ! Michał Jan Chmielewski opowiedział o pewnej patologicznej rodzinie, w której nie brakowało przemocy fizycznej, molestowania seksualnego i alkoholu. Najgorsze było to, że ojciec w paskudny sposób krzywdził własne dzieci. Bardzo mocna książka pokazująca jak bardzo człowiek może się zdegenerować i jak tragiczne bywają tego skutki. Warto przeczytać, chociaż książka emocjonalnie przygniata. Polecam.

Nie oderwałam się od tej książki nawet na minutę .

Mocna końcówka, chociaż mi do końca nie przypadła do gustu, z racji zbyt szybkiego zakończenia wszystkich rozwiniętych wątków. Pod film Smarzowskiego jak znalazł, ale muszę podzielić jedną z opinii. Przydałby się ciąg dalszy, być może nieco bardziej urozmaicone zakończenie.
Czytało się natomiast rewelacyjnie. Warto docenić to co ma się w życiu :)

Czytało się natomiast rewelacyjnie. Warto docenić to co ma się w życiu :)

Wbiła mnie w fotel.
Przerażająca.
Przerażające to, że tak chore rzeczy na prawdę mogą się stać i że jest tak wiele domów w których takie zachowania są normą a obojętność świata nikogo nie zaskakuje.
Świetnie napisana. Prosty styl, tak jak 'proste' życie bohaterów.
Aż chciałbym naprawić ten świat.

Wbiła mnie w fotel.
Przerażająca.
Świetnie napisana. Prosty styl, tak jak 'proste' życie bohaterów.
Aż chciałbym naprawić ten świat.

Trafiłam na książkę przez przypadek i nie żałuję przeczytania.
Mocna,trudny temat.Chociaz zabrakło mi ostatniego rozdziału
Warta polecenia!

Trafiłam na książkę przez przypadek i nie żałuję przeczytania.
Mocna,trudny temat.Chociaz zabrakło mi ostatniego rozdziału
Warta polecenia!

„Złe” Michała Chmielewskiego, to bardzo poruszająca książka, mocna i „zła”. Dawno nie czytałam czegoś, co zrobiło na mnie tak ogromne wrażenie.

Patologiczny dom, w którym dzieje się wszystko, co najgorsze. Ojciec alkoholik, matka, która nie potrafi wyrwać swoich dzieci ze szponów przemocy. Dzieci o spaczonej psychice, które naoglądały się przez lata, jak to ojciec potrafi sponiewierać matkę.

Patologia goni patologię. Do tego ponad moje siły dochodzi znęcanie się nad zwierzętami, czego nie jestem w stanie przetrawić.

Brutalność wylewa się z każdej przerzuconej kartki. Domyślam się, że takie rodziny faktycznie istnieją, a to jest jeszcze straszniejsze do „zaakceptowania”.

Niestety dochodzi też znieczulica ludzka, bo wszyscy w szkole, sąsiedzi wiedzieli, co dzieje się w tej rodzinie, a nikt nie kiwnął palcem. Zakończenie jest równie wstrząsające, co cała historia.

Zdecydowanie nie jest to historia dla osób o słabych nerwach. Cały ciąg przyczynowo-skutkowy potrafi nieźle sponiewierać psychikę odbiorcy.

Muszę przyznać że Pan Michał ma niebywały dar przedstawiania ciągu przyczynowo- skutkowego. Do tego historia przedstawiona w tej książce mrozi krew w żyłach. Nie można się oderwać, choć wcale nie chce się tego czytać. Aż strach pomyśleć że takie rzeczy się dzieją.

Książka o patologicznej rodzinie. Mocna, bardzo mocna, przerażająca i bardzo smutna. Było mi żal dzieci zwłaszcza Kryspina . Daje do myślenia, pozostaje w pamięci na długo.

Książka ciekawa, twarda, czasami brutalna, innym razem chwytająca za serce. Nocka zarwana. Dziękuję za możliwość uczestniczenia przez chwilę w życiu bohaterów, dzięki temu doceniam to co mam w tej chwili.

Porażająca książka...wywolujw w czytelniku mnóstwo emocji. Na.pewno długo będzie siedziała w mojej głowie

W przejmujący sposób opisany los dzieci rodzin z problemem alkoholowym i nie tylko.

• 2017
  • Audiobooki