Calamity

Okładka książki Calamity
Brandon Sanderson Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Mściciele (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
2016-02-01
Zbigniew A. Królicki
Mściciele Sanderson

Przesycony ciemnością Profesor ma już dwa miasta w swoich rządach, teraz kolej na trzecie – Atlantę. Jego krokami kieruje jakiś plan, plan wymyślony przez Regalię, którego nie zdążyła zrealizować. W końcu Profesor jest jej następcą.

David wraz z Mścicielami i wsparciem Knighthawka wyrusza do Atlanty stawić czoło Profesorowi. Czy przeciwstawienie go jego mocom i...

Ostatnia część była sporo lepsza od poprzedniej, jednak nie tak dobra jak tom pierwszy. W dalszym ciągu było tutaj sporo "młodzieżówki" i w części pierwszej nie było tego tak czuć. Mimo wszystko jest to chyba jedna z najlepszych tego typu serii, jakie miałem okazje przeczytać i nawet oceniłbym ją lepiej od dwóch tomów innej serii Sandersona "Skyward".
Wg. mnie z tego...

Brandon Sanderson po raz kolejny nie zawodzi. W ostatniej części serii Mściciele, nasi bohaterowie trafiają do tajemniczego miasta Ildithia, zwanego kiedyś Atlantą. To właśnie w nim będą musieli się zmierzyć z konsekwencjami przemiany ich dotychczasowego lidera w przerażającego epika.

David, który przejął dowodzenie grupą Mścicieli za wszelką cenę chce ocalić swojego...

Niestety, nie trzyma poziomu pierwszej części.

Skończyłam serię. Bardzo przyjemna książka, typowo młodzieżowa, wciągająca i naprawdę dobrze napisana. Zdecydowanie sięgnę po jakieś inne powieści, które zostały napisane przez Sandersona. Tą zdecydowanie polecam! Fajna historia o ludziach z nietypowymi umiejętnościami, o walce dobra ze złem. Dla fanów Marvela może się spodobać, bo to są bardzo podobne klimaty. Super!

Zakończenie super uwielbiam sposób w jaki pisze

zakończenie lekko mnie rozczarowało :(

Koniec mało lotny.

Mściciele to ciekawy przypadek serii, w której z każdą książką jest lepiej.

Na początku ciężko było mi się przekonać do bohaterów, postać Davida wydawała mi się niezmiernie płytka, a jedyną osobą którą polubiłem był lider zespołu Mścicieli. W drugiej odsłonie sagi Sanderson pogłębił postacie, w trzeciej w końcu czułem, że są one osobami z krwi i kości.

Fabularnie...

Bardzo dobra trylogia. Kilka momentów mnie zaskoczyło, kilka było bardzo przewidywalnych, ale generalnie na plus. Sanderson - mistrz zamieniania słabości w mocne strony.

• 2018
  • Fantastyka