Red Rising: Gwiazda zaranna

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2016
Pierce Brown Wydawnictwo: Drageus Publishing House Cykl: Red Rising (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Morning star
fantastyka, fantasy, science fiction
Małgorzata Koczańska
science fiction
Inne

Wspaniale zakończenie trylogii,do samego końca książka utrzymana na wysokim poziomie a i zakończenie myślę ze zadowoli większość czytelników.

Tom 3 oceniam tylko na 7/10 nadal trzyma w napięciu, lecz w porównaniu do tomu pierwszego bądź drugiego, które "spożyłem" w zaledwie moment (kilka dni) tak trzeci tom niestety bardzo odbiega poziomem.

Super

87%
Pierwszy tom, na jednym wciągnięciu przeleciał.
Drugi, na dwóch.
Trzeci... W trakcie lektury, szukałem sobie zajęcia, czytałem wiadomości, itp. Akcja, tworzona na siłę. Wątki? Podobnie jak akcja.
Jak dla mnie, zmarnowany potencjał.
Wrócę do początkowych dwóch tomów. Ale ostatni, to porażka.

Bez szału. Naiwne zakończenie i chyba spodziewałem się czegoś lepszego

Siedem czy osiem?
Mocno zaniżyć średnią, czy pozostać przy sugerowanej (8,11) przez czytelników?
Po moim zdaniem bardzo średnim pierwszym tomie, ciekawszym ale nie porywającym drugim – ten wydaje się być najlepszy i najbardziej kompletny. Wreszcie mamy w nim wszystko, czego można spodziewać się po space operze. Są wielkie bitwy galaktyczne, różne planety i księżyce,...

Tom 3 przeczytałem, a raczej pochłonąłem w 2 dni. Cała trylogia jest genialna. Wciągająca, błyskotliwa, nieprzewidywalna i dynamiczna fabuła. Dialogi są żywe i prawdziwe, a każde zdanie w książkach Pierce Browna ma sens. Byłem pod wrażeniem Głębi i Pana Lodowego Ogrodu, z przyjemnością przeczytałem wszystkie książki świata Achai i będę czytał dalej przygody Viriona, ale to...

Pierwsza połowa książki nie przypadła mi do gustu. Jednak cieszę się, że wytrwałem do końca. Zakończenie jest już na poziomie i mi się podobało. Jeśli poprzednie części Ci się podobały to koniecznie sięgnij i po tą.

Darrow stracił wszystko. Jego rewolucja upadła a on sam, zdradzony przez najbliższych przyjaciół, trafił do niewoli. Zamknięty w ciasnej celi, mając do towarzystwa jedynie własne myśli, powoli pogrąża się w obłędzie. Przekonany, że jego rodzina i przyjaciele nie żyją, traci resztki nadziei i woli przetrwania. Nie wie, że marzenie Eo nie umarło. PodKolory wciąż walczą. A...

Super seria. Uważam, że jedna z ciekawszych opowieści jakie czytałem. Bardzo spodobał mi się pomysł świata Red Rising jak również wyeksponowanie przerysowanej, ale jakże prawdziwej natury człowieka. Mogę polecić fanom gatunku jak również tym, którzy pierwszy raz sięgają po tego typu książkę.

Dyskusje

• Fantastyka