Pusta noc

Nominacja w plebiscycie 2017
Paulina Hendel Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Żniwiarz (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Czwarta Strona
fantasy dla młodzieży literatura polska paranormal romance romans paranormalny Słowianie tradycja uczucie wierzenia zabobon
Żniwiarz (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Inne

Oficjalne recenzje i

Pogromcy słowiańskich upiorów

Link do recenzji

Osobiście nie przypadł mi do gustu pomysł ,,żniwiarzy”. Wiele mi brakuje w tej książce, jednak koniec pierwszej części był zadziwiający. Wątpię w to, że sięgnę po kolejne części historii.

Coś na granicy horroru i thrilleru, myślę że choć nie każdemu się spodoba zdecydowanie jest warta uwagi.

Rzadko sięgam po książki polskich autorów, nie widzieć czemu są one owiane złą sławą, a niektórzy czytelnicy omijają je szerokim łukiem. Myślę, że u mnie te przekonanie polski autor = słaba książka przełamała Paulina Hendel serią "Zapomniana Księga" do tego stopnia, że zdecydowałam się sięgnąć po "Żniwiarza".
"Pusta noc" może nie jest moją wielką miłością, ale zapałałam do...

Nie przypuszczałem, że z przyjemnością przeczytam horror. 😀

"+"
- pomysł: postać żniwiarza, kim jest, czym się zajmuje i jak funkcjonuje.
- bohaterowie: sympatyczni, popełniający błędy, „zwykli” ludzie.
- mitologia słowiańska.
- wątek romantyczny nie jest najważniejszy, on sobie jest, ale nie ma zbyt dużego wpływu na fabułę.
- ciągła akcja. Cały czas się coś dzieje. Nie ma wypełniaczy, każdy wątek w fabule ma znaczenie.
- historia...

Zdecydowanie nie jestem grupą docelową tej powieści (niestety latka lecą), ale to jest naprawdę dobra książka jeżeli ktoś chce zacząć swoją przygodę z czytaniem. A tym bardziej plusuje, że jest polskiego autorstwa.
Jest momentami naiwna, napisana bardzo prosto.
Ale myślę, że warto dać jej szanse.

Pierwszy tom nie zachwyca. Ale widać że jakiś tam plan się formuje. Początkowo odłożyłam tę książkę na wiele miesięcy, ale później z braku laku stwierdziłam że spróbuję ją przeczytać, i w sumie myślę że warto

Książka jest fajnie napisana w równie interesującej tematyce duchów i innych nadprzyrodzonych postaci od czasu do czasu wątek miłosny co nadaje książce sens. Polecam bardzo dla młodzieży i wyłącznie z racji na poruszanie tematu duchów i pare krwawych scen a zakończenie zmienia wszytko i jest niespodziewane

Niestety to nie to. Oczekiwalam po tej książce jedynie dobrej rozrywki. Lubie ciekawe zakończenia i nietypowe rozwiązania historii. W "Żniwiarzu" nie znalazlam ani jednego, ani drugiego. Książka dlużyla mi sie niemiłosiernie, czytalam dalej majac nadzieje, ze w koncu nabierze tempa, albo nastapi nieoczekiwany zwrot akcji. Sam pomysl na fabule bardzo ciekawy, niestety jednak...

Nie wiecie jak się cieszę, że skończyłam tę książkę.
Na początku było naprawdę dobrze, podobało mi się w drugiej połowie jakaś totalna masakra, szło mi bardzo opornie.
Dziwnie było czytać polska fantastykę i nie chce tu powiedzieć, że była zła, bo nie była. Mnie osobiście po prostu nudziła, kiedy już połapałam o co chodzi, stała się dla mnie nudna i schematyczna.
Główni...

3 671