Obserwator

Burda Publishing Polska
2017-07-19
2017-07-19
Jacek Żuławnik
internet literatura angielska manipulacja niebezpieczeństwo pogróżka poszukiwanie prawdy próba samobójcza przemoc psychiczna sieć strach szantaż śledztwo thriller

Oficjalne recenzje i

Prześladowca z sieci

Link do recenzji

500 270 59

Dość dobra książka. Intryga ciekawa, ale troszkę naciągana. Szczególnie jeśli chodzi o ustalenie tożsamości internetowego trolla - ojcu głównej bohaterki poszło to zaskakująco łatwo i to jest moim zarzutem. Ale ogólny obraz książki jest dobry, akcja mnie wciągnęła i z przyjemnością oddałam się lekturze.
📖
Rozdziały z reguły są krótkie i dynamiczne a sama akcja dość mocno...

Młoda dziennikarka Sophie Fortune znika w tajemniczych okolicznościach. Policja bardzo szybko rezygnuje z poszukiwań. Dziewczyna miała za sobą próby samobójcze, a tym razem zostawiła wiadomość: TO SIĘ MUSI SKOŃCZYĆ. DZIŚ JUŻ KONIEC.
Zrozpaczony ojciec dziewczyny nie chce uwierzyć w jej samobójstwo. Na własną rękę rozpoczyna śledztwo i szybko odkrywa kilka niepokojących...

Lubię jak poszczególne wątki są dokładnie objaśniane. W książce tej nie ma miejsca na domysły, co jest jej dużą zaletą, a dla niektórych wadą. Lekko się ją czyta, wkręca i czyta się ją lekko i przyjemnie.

Postać Fortune'a, Jeffa, Alexa i Hectora na plus.
Za to Sophie potwornie mnie irytowała.
Zakończenie niby zaskakujące. Ale, w książce przewijały się różne zagadki i było by fajnie gdyby czytelnik również miał okazję aby je rozwiązać. W fabule - zaznaczam, że dopiero pod koniec - mamy wskazówki, które mogą wskazywać winnego jednak i tak nie było tu takiego WOW.
Generalnie da...

Książka ta bardzo mi się spodobała, wielce prawdopodobne dlatego, bo bardzo lubię tego typu historie, szczególnie, gdy są one tak napisane jak ta. Czytałam ją z zainteresowaniem, wciągnęła mnie. Tym bardziej mnie zaskoczyło, że to syn mścił się na ojcu i to w taki sposób za to jaki los mu zafundował. Nie ukrywam jednak, że czytając miałam kilka razy myśl o treści "Jak to...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

ciekawa, bardzo ciekawa

szkoda, że internetowy hejter okazuje się postacią, która wyrównuje rachunki z przeszłości

szkoda także drugoplanowych postaci, potencjalnych pomocników fortune'a, bo mogli oni wnieść coś ciekawego do fabuły

miejscami nierówna, miejscami naciągana, jednak wciągająca i dająca do myślenia - czy rzeczywiście musimy tak bardzo obnosić się w social...

Rewelacja!! Przerażająca, zaskakująca historia, trzyma w napięciu od początku do końca. Polecam!!

Młoda kobieta Sophie Fortune znika w tajemniczych okolicznościach. Jej zapracowany ojciec nie wierzy w jej samobójstwo dlatego postanawia ją odnaleźć. W ten sposób zostaje pionkiem w grze wyjątkowo inteligentnego porywacza, który prowadzi z obojgiem z nich swój własny rodzaj gry.

Jak dla mnie książka jest przeciętna. Chyba ze względu na to że naoglądałam się za dużo filmów o takiej tematyce i wszystko jest dla mnie bardzo schematyczne/przewidywalne.
Trudna relacja ojciec - córka, brak wsparcia od nikogo, zagadka do rozwiązania która ma na celu ocalenie życia.
Podzielam również zdanie moich poprzedników że jest to bardziej książka z gatunku...

Gorąco polecam. Wciągająca, zaskakująca i ciekawa książka. Czyta się szybko i przyjemnie. Idealna na zimowe wieczory.

• 2018
  • Kryminał