Mort

Okładka książki Mort
Terry Pratchett Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Świat Dysku (tom 4) Seria: Nowa Fantastyka [Seria książek] fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
838686852X
Piotr W. Cholewa
fantasy humor parodia Świat Dysku

więcej Więcej

Czwarty tom Świata Dysku to powiew świeżości w wyeksploatowanym wątku magii i czarodziejstwa. Prachett odchodzi od kalkowania sprawdzonych schematów, wprowadzając trzecią fabułę stawia ponownie na nieprzewidywalność i absurd rodem z najlepszego brytyjskiego humoru. Historia jest prosta. Śmierć, choć tutaj mniej nihilistyczna niż w poprzednich tomach, postanawia wziąć sobie...

Czy wiecie, że w wielu kulturach koty są lub były uznawane za stworzenia mogące widzieć Śmierć? 🤔 🐈

Mort co prawda nie jest kotem, tylko człowiekiem, ale Śmierć widzi doskonale. Kiedy zostaje wybrany przez niego na terminatora jest bardzo zadowolony. Szybko zdaje sobie jednak sprawę, że praca Śmierci nie jest wcale taka łatwa i przyjemna jak mogłaby się wydawać.

Znaczy...

Jedna z moich ulubionych części. Śmierć jest jedną z moich ulubionych postaci i zawsze świetnie czyta mi się te części, w których on występuje.
W książce jest dużo akcji, masa humoru a magia wylewa się strumieniami.
Jakby to powiedział Śmierć - POLECAM.

Książka bardzo lekka, szybko się czyta pełna niecodziennego i bardzo oryginalnego humoru, co oczywiście jest na plus. Dużo abstrakcyjnych sytuacji, opisów, napomknięć, co świadczy o złożoności Świata i bardzo dużo wnosi do uniwersum i samej lektury, nawet jeśli są to małe wzmianki/ciekawostki.
Niektóre zjawiska są tak abstrakcyjne, że nie ma sensu zastanawiać się nad...

Jest humor znany z wcześniejszych tomów, ale całość niestety nudna.

Miło się czytało, bardzo spodobała mi się postać Śmierci i jej chęć przerwy/wolności od pracy.
Całość byłą nawet ciekawa chociaż poprzednie części przyznam, że bardziej przypadły mi do gustu.
Przyznam, że momentami irytował mnie Mort, a dokładniej jego niektóre decyzje, działania ale koniec końców jestem w stanie je zrozumieć.
Ci, którzy czytali poprzednie części...

"Mort" to czwarta część Świata Dysku i jednocześnie pierwsza część zaliczana do podcyklu o Śmierci i jego rodzinie. Pełna humoru powieść Pratchetta wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie. Właściwie co chwilę parskałam śmiechem. Bardzo udana lektura.

Książka opowiada o biednym chłopcu (Mortimer, w skrócie Mort) , który szuka swojego rzemieślnika. Wkrótce zgłasza się do niego...

Dla mnie to historia o wakacjach od rutyny i szukaniu zajęcia w którym jest się dobrym. Jak zawsze będzie zabawnie i odrobinie złośliwie. Tym razem na warsztacie są nastolatki i ich pierwsze zauroczenia.

Świetna lektura pociągowa, kopalnia niewymuszonego śmiechu, współpasażerowie zazdrośnie próbowali dostrzec, cóż tam czytam, że mnie to tak bawi. Przyjemne czytadełko, czasami tylko tyle wystarczy.

Bardzo zabawna i pomysłowa!

11 536
    2 301