Mort

Terry Pratchett Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Świat Dysku (tom 4) Seria: Nowa Fantastyka [Seria książek] fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
838686852X
Piotr W. Cholewa
Nowa Fantastyka [Seria książek]
fantasy humor parodia Świat Dysku

Chyba moja ulubiona z serii, pokazująca, że każdy potrzebuje urlopu, typowy Pratchett z którego wypływa sarkazm, ironia i czarny humor z każdej strony.

Śmierć, czarodzieje, księżniczki, królestwa, charakterystyczny dla Pratchetta humor, jeden z pierwszych trójkątów miłosnych, Pimpuś i Mort, czyli po prostu dobra książka.

Cały Prtatchett kuriozum dialogów wywołuje tą specyficzną nutę humoru do tego absurd opisywanych sytuacji, po prostu super .

Gorąco polecam :)

Świetna!

Terry Pratchett i Śmierć ze świata dysku... - czy coś mogłoby pójść nie tak? To pytanie odwzorowuje treść książki - po pratchettowsku - wiele absurdalnego humoru - zaczynając od bohaterów ( Śmierć, Mort ), kończąc na ich przygodach. Ciekawa, zadająca poważne pytania i odpowiadająca na nie z humorem. Dobra książka.

Dziwna książka - miejscami śmieszna, miejscami poważna... miejscami straszna. Oprócz humoru są dający się lubić bohaterowie i całkiem wartka (choć nieco przewidywalna) akcja.

Wróciłem do Pratchetta po latach i akurat ta książka wydaje mi się słabsza, mniej odjechana od innych.

Pratchett to człowiek legenda wśród fanów fantastyki. Moja pierwsza styczność z jego twórczością miała miejsce dobrych kilka lat temu przy lekturze Koloru Magii. Pamiętam, że jakoś mnie nie zachwycił i stwierdziłam, że trochę poczekam z nadrabianiem reszty cyklu ze Świata Dysku. Po latach postanowiłam podejść do tego bardziej świadomie - poszukać, poczytać o konkretnych...

Jak zwykle nie zawiodłam się, ironiczny i znajomy świat Dysku. Tym razem o przeznaczeniu i zależnościach, o tym na co każdy zasługuje. O sile przeznaczenia i sylwetkach ludzkich.

Mistrz!

Dyskusje