Królestwo kanciarzy

Nominacja w plebiscycie 2017
Leigh Bardugo Wydawnictwo: Mag Cykl: Szóstka wron (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Crooked Kingdom
2017-03-29
2017-01-01
Data 1. wydania:
2016-09-27
Wojciech Szypuła
Mag
fantastyka fantasy humor literatura amerykańska przestępca przygoda tajna misja zaczarowana kraina
Crooked Kingdom
Szóstka wron (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2017-03-29
Wojciech Szypuła
Inne

Kaz i jego ekipa ledwo co wrócili z Lodowego Dworu a już wpakowali się w kolejne kłopoty i aby z nich wyjść muszą nauczyć się ufać sobie nawzajem i wykazać się jeszcze większym sprytem. Bardugo wykreowała fantastycznych bohaterów, których kocha się i kibicuje od pierwszych stron. Dużo wartkiej akcji, plot twistów, przekrętów, gdzie każdy następny jest większy od...

Przyznam, że książka wymierzyła na końcu cios w policzek. Nie spodziewałam się wydarzeń i takiego obrotu spraw.

Jak poprzednio, wielki ukłon w stronę pani Leigh Bardugo za całą szóstkę bohaterów, nie mogłam się oderwać.

Jedyne, czego żałuję, to, że nie przeczytałam wcześniej trylogii i nie wyłapałam podczas pierwszego czytania ukrytych smaczków.

Na półkach: , , , ,

Obłędna!! Drugi tom jest jeszcze lepszy niż pierwszy. Eh, jak teraz żyć, czekając na tom trzeci?
Bardzo, bardzo dobrze napisana i przetłumaczona opowieść.

Po zachwycie "Szóstką wron" obawiałam się rozczarowania, ale niepotrzebnie. Historia znowu bardzo mnie wciągnęła. Jedyne moje zastrzeżenie to skrócenie akcji kulminacyjnej do niezbędnego minimum. Miałam wrażenie, że autorce nie udało się przedstawić zakończenia, które sobie wymyśliła i część tej historii została tylko w jej głowie.

Ta część jest jeszcze lepsza od pierwszej - to wiem na pewno. To co tutaj się dzieje zostaje zapamiętane na bardzo długo. Pewne relacje między bohaterami zyskują szczebel wyżej, co dodaje tylko uroku. Akcja dzieje się niebotycznie szybko, więc czasem łatwo się pogubić. Uwielbiam tych bohaterów oraz ich charakterki, które nadają całokształt.

Ω Jeśli nie możesz wygrać, zmień zasady gry.

Ω Ketterdam, miasto portowe Kerchu, gdzie gangi i Rada Kupiecka sprawują władzę. Okradają, okłamują i wzbogacają się. To wszak jest ich główną siłą życiową – pieniądze. Kaz Brekker i jego ekipa po przeprowadzeniu największego w historii skoku domagają się zapłaty, jednak nie tylko w złocie. Chęć zemsty i dosięgnięcia...

Już dawno nie przeczytałam tak dobrej książki!!! Jestem zachwycona!
Drugi tom jest zdecydowanie lepszy od pierwszego. Akcja mocno trzyma w napięciu od pierwszej strony do samiutkiego końca! A zakończenie? Po prostu coś rewelacyjnego! Bardzo podobało mi się jak Bardugo poprowadziła fabułę w tym tomie. Miałam na początku obawy, bo pierwszy tom był naprawdę świetny i bałam...

Żadnych żałobników. Żadnych pogrzebów.

Bardugo znowu to zrobiła, ta książka to mistrzostwo. Nic dodać, nic ująć. Inni mogą jedynie marzyć o tak dobrze stworzonych bohaterach i świecie wykreowanym z taką precyzją.

Kocham każdego z osoba.

Na półkach: , , , ,

Dynamiczna, ciekawa książka opowiadająca o zemście i walki... tak naprawdę pomiędzy złem i złem. Tutaj nikt nie jest bez winy, a postać, którą się lubi można w przeciągu kilku minut znienawidzić do szpiku kości. Podobnie działa to też w drugą stronę. Dużo tutaj biznesu, przekrętów i zwrotów akcji.
Ulubiona postać? Wylan. Podobała mi się kreacja jego postaci, był naprawdę...

Królestwo Kanciarzy to druga część Szóstki wron. Jest dalszym ciągiem historii Kaza Brekkera i jego ekipy. Udało im się wydostać z najbardziej strzeżonego więzienia a co teraz ???
Wracają do rodzinnego miasta a tam wybuchają zamieszki i już inni ludzie władają miastem. Kaz i jego kompanie muszą zrobić wszystko żeby wrócić tam gdzie byli i zwyciężyć. Czy im się to uda...

Dyskusje

3 716