Demaskator

Data 1. wydania:
2016-10-25
Andrzej Szulc, Anna Dobrzańska
Albatros
korupcja literatura amerykańska manipulacja niebezpieczeństwo powieść sensacyjna prawnik sędzia szantaż śledztwo thriller wyścig z czasem
The Whistler
kryminał, sensacja, thriller
Andrzej Szulc, Anna Dobrzańska

Początek mnie bardzo męczył, dopiero w połowie książki zaczęłam doceniać bohaterów i akcję jaka się dzieje. Jest ok, ale nie zachwyciła mnie na tyle by skończyć czytać w 2 dni.

John Grisham w świetnym wydaniu. Od początku zaczyna wciągać aż do momentu kiedy nie można jej odłożyć na półkę, bo tak bardzo chcemy wiedzieć kto, co zrobił i dlaczego. Zaskakuje, uzależnia. Polecam serdecznie!!!

Książka, która w 2016 roku miesiącami nie schodziła z pierwszego miejsca listy bestsellerów New York Timesa. Po jej przeczytaniu wcale się temu nie dziwię.
Ta książka jest niczym dynamit...
Odpala się na pierwszej stronie i... i z coraz większym sykiem i efektami pędzi do końca...

Indiańskie kasyno, skorumpowana sędzina, tajemniczy kret i informator...wszystkie te elementy są częścią intrygi całkiem zgrabnie stworzonej w ”Demaskatorze”. John Grisham a raczej jego bohaterowie demaskują chciwość i zachłanność potężnej grupy przestępczej, w szeregach której prawdopodobnie spory udział ma popularna i znana sędzina. Dwojgu członkom Komisji Dyscyplinarnej...

Ach jo. Typowy Grisham. Bez szału ale i bez przypału. Można przeczytać, tylko nie wiem do końca czy warto.

Książka moim zdaniem dzieli się na trzy części:
pierwszą w której czytelnik dostaje jedynie skrawki informacji a akcja książki toczy się bardzo wolno, drugą gdy tempo akcji zaczyna przyspieszać a na jaw wychodzą nowe fakty i więcej kart zaczyna być odkryte oraz trzecią kiedy akcja jest już całkowicie rozwinięta a wszystkie niewiadome zaczynają łączyć się w całość.
To druga...

Fajna lektura, trochę przypominająca swoim stylem "Raport Pelikana". Książka bardziej sensacyjna, a przeplatane wątki związane z prawem i sądownictwem są dość przystępne dla zwykłego czytelnika.

Typowy fast food i to jeszcze nieświeży. Jednakże jeśli dopada mnie wilczy apetyt a w okolicy nie ma nic innego to zjadam to, co jest i nie wybrzydzam (no dobra, wybrzydzam po cichu). Wiem, że jeśli tego nie zrobię będzie gorzej wiem, że muszę prowadzić w miarę higieniczny tryb życia bo inaczej migrena czai się za rogiem a nawyków też szybko się nie zmienia.

Tak było z tą...

Interesująco-wciągająca ☺

Grisham - mistrz thrillera prawniczego wydał kolejną w 2016r. książkę, ale czy dobrą? Ani to thriller prawniczy, ani kryminał, ani sensacja - wszystkiego po trochu. Akcja nie toczy się jak zwykle na sali sadowej. Bohater demaskuje sędzinę z Sądu Najwyższego, która regularnie przyjmuje duże łapówki. Jak przeciętny człowiek może ufać wymiarowi sprawiedliwości, kiedy uświadomi...

Dyskusje

• John Grisham