Lontano

Jean-Christophe Grangé Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Lontano (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
Lontano (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak
seryjny morderca rodzina Afryka Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak

Czytane kryminały w dużym uproszczeniu można podzielić na takie które robią na tyle silne wrażenie, że wyróżniają się na tle innych i zapadają w pamięci i te pozostałe. I cokolwiek nie myśleć o Lontano to niewątpliwie jest to mocna pozycja, która pozostaja z czytelnikiem na dłużej. Wątek kryminalny niezły chociaż te gwoździe i inne elementy trochę przesadzone. Ale ok to...

Grange należy do moich ulubionych autorów kryminałów. Lontano to wielowątkowa historia, bardzo dobrze napisana. Czasami Grange w swoich książkach na siłę przeciąga zakończenie, w tym przypadku wszystko jest tak, jak powinno być w rasowym kryminale. Polecam.

Nie wiedziałem czego się spodziewać po tej książce ale teraz wiem jedno.KONIECZNIE trzeba kupić ciąg dalszy !!!
Rewelacyjnie się to czyta. Akacja wciąga z każdą stroną a tajemnice które są odsłaniają się powoli,bardzo powoli ..

9/10
Niezwykle mroczna opowieść o dysfunkcyjnej by nie powiedzieć totalnie popierdolonej rodzinie z seryjnym mordercą ( niezwykle ciekawym) w tle.
Jeśli miałbym się silić na górnolotne porównania to powiedziałbym, że Grange pisze tak jak Beksiński maluje i wydaje mi się, że nie ma w tym grama przesady. Krew się leje strumieniami, seryjny morderca fascynuje i przeraża...

Grange należy do nielicznego grona moich ulubionych autorów. I kolejna jego książka umacnia pozycję autora na mojej liście top of the top.
Lontano jest swego rodzaju perełką. Mocne noir z dużą dawką rzetelnego kryminału czyli tak jak lubię.
Autor w swoim żywiole - jest mocno, inteligentnie, bez nudy i ubarwień.
Polecam bardzo zdecydowanie.

Swietny kryminał .Nie nuży w zadnym moencie mimo objetsoci az 700 stron . Swietna fabuła ,klimaty afrykańskie w tle , bardzo sprytnie wpleciona w fabułe ksiązki cała rodzina głownego bohatera . Napewno siegne po kontynuacje ! Zdecydowanie 8/10!

Dobrze napisana książka. Naprawdę, dobrze napisana. Czytanie tej książki to czysta przyjemność. Zresztą, podobną opinię mam po przeczytaniu, tego samego autora, - "Purpurowe rzeki".

Książka od połowy jest męcząca. Im dalej tym bardziej wieje nudą. Cała intryga może wydawać się rozbudowana. Autor na siłę wplątał wiele wątków, które jak się na końcu okazało były mało istotne.
Warto zauważyć, że zakończenie bardzo podobne do epilogu z książki Kasztanowy Ludzik. Jako że Lontano powstało wcześniej autor Kasztanowego Ludzika krótko mówiąc zgapił zakończenie.

Jedni kradną żeby zjeść,
Drudzy kłamią żebyś ich zauważono,
Trzeci zaś, zabijają żeby przeżyć.
Cel uświęca środki.

Paryżem wstrząsa wieść o potwornych, prawdopodobnie rytualnych, zbrodniach.
Sprawa ta trafia do rąk oficera policji - Erwana Morvana. Policjant będzie musiał zmierzyć się z eskalacją zła - która potęguje w zastraszającym tempie i rodziną - z którą łączą go...

Na półkach: , , , ,

Krótkie podsumowanie po przeczytaniu całości: cykl LONTANO Jean-Christophe Grange czyli 2 książki, 1300 stron pełnych mrocznej i brutalnej historii, która nie pozwala czytelnikowi ani chwili odetchnąć, to chce się czytać, czytać, czytać!

Te książki wymykają się trochę wszelkim standardom.

Na głównym planie połamana psychicznie rodzina Morvanów w której wszyscy się...

Dyskusje

• 2018