Lontano

Jean-Christophe Grangé Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Lontano (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
Lontano (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak
seryjny morderca rodzina Afryka Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak

Echa francuskiej Afryki odzywają się w życiu rodu Morvanów. Rodzina jest powiązana z Afryką. Handluje z afrykańskimi prezydentami rzadkimi minerałami (koltanem i magnezem) a ten handel zaczyna kuleć. Ktoś wykupuje akcje firmy. A sama rodzina jest nieco patologiczna. Przemoc, szykany, zaburzenia odżywiania to u nich norma. Rodzina nie ma wrogów bo jak nawet się pojawiają to...

Niesamowity klimat, wiele ciekawych wątków, ale niepotrzebne epatowanie okrucieństwem i słaba końcówka.

To skandal, żeby napisać tak dobry kryminał, przy którym zapominasz o wszelkich obowiązkach i zobowiązaniach, a to nie na krótko, gdyż książka jest przy tym dość opasła. Wydawcy powinni o tych zagrożeniach uprzedzać na okładce tłustym drukiem, że wciąga bez pamięci i póki nie dobrnie się do końca inny świat nie istnieje dla czytelnika.

Grange w mistrzowskiej formie. ...

Książka wciągnęła mnie do tego stopnia, że parę minut temu, natychmiast po zakończeniu lektury wszedłem na Allegro i kupiłem drugi tom.

Ale po kolei.

Dziwaczna zbrodnia - nie zbrodnia w Bretanii. Doświadczony glina przylatuje z Paryża aby sprawę zbadać dokładnie. Glina pochodzi ze zdewastowanej rodziny, w której każdy skrywa jakieś własne tajemnice. Nad wszystkimi czuwa i...

Obrazek zamożnej (milionerzy) rodziny francuskiej, której dorośli członkowie mieszkają w Paryżu. Zasobność portfela pochodzi z wyzyskiwania Afrykanów, pracujących w kopalniach w warunkach urągających wszelkim normom, bez minimalnych zabezpieczeń. Problemy psychiczne właściwie wszystkich Morwanów (stosuję polską fonetykę nazwiska) wywodzą się z ich dzieciństwa. W takich...

Zakochałam się w tej książce. Wszystko mi się podobało. Nie wiem skąd autor bierze takie pomysły ale już dawno przekroczył wszystkie możliwe granice.

Czytane kryminały w dużym uproszczeniu można podzielić na takie które robią na tyle silne wrażenie, że wyróżniają się na tle innych i zapadają w pamięci i te pozostałe. I cokolwiek nie myśleć o Lontano to niewątpliwie jest to mocna pozycja, która pozostaja z czytelnikiem na dłużej. Wątek kryminalny niezły chociaż te gwoździe i inne elementy trochę przesadzone. Ale ok to...

Grange należy do moich ulubionych autorów kryminałów. Lontano to wielowątkowa historia, bardzo dobrze napisana. Czasami Grange w swoich książkach na siłę przeciąga zakończenie, w tym przypadku wszystko jest tak, jak powinno być w rasowym kryminale. Polecam.

Nie wiedziałem czego się spodziewać po tej książce ale teraz wiem jedno.KONIECZNIE trzeba kupić ciąg dalszy !!!
Rewelacyjnie się to czyta. Akacja wciąga z każdą stroną a tajemnice które są odsłaniają się powoli,bardzo powoli ..

9/10
Niezwykle mroczna opowieść o dysfunkcyjnej by nie powiedzieć totalnie popierdolonej rodzinie z seryjnym mordercą ( niezwykle ciekawym) w tle.
Jeśli miałbym się silić na górnolotne porównania to powiedziałbym, że Grange pisze tak jak Beksiński maluje i wydaje mi się, że nie ma w tym grama przesady. Krew się leje strumieniami, seryjny morderca fascynuje i przeraża...

Dyskusje

• 2018