Wieża Jaskółki

Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: superNOWA Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 6) fantastyka, fantasy, science fiction
2014-10-28
1997-01-01
superNOWA
Wiedźmin Geralt magia potwory literatura polska
Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 6)
fantastyka, fantasy, science fiction
2014-10-28
Wiedźmin Geralt magia potwory literatura polska

Do tej pory to chyba najbardziej tragiczna część, najsmutniejsza. Trochę za mało Geralta jak dla mnie. Przeskoki akcji w czasie, momentami mnie lekko dezorientowały. Wszystko złożyło się w całość, ale czytając musiałam się mocno skupić, żeby dojść do tego kto z kim, po co, kiedy.
Czekam na finał:)

Lecę jak szalony, kolejny przedostatni już tom sagi za mną ;)

Wciąga, ta wielowątkowa przygoda wciąga jak bagno. aż chce się od razu zabrać za ostatni tom, poznać tą historię do końca.

Chodź muszę przyznać, że sama "Wieża Jaskółki" nie jest pozbawiona wad i swoją narracją potrafi zdezorientować.
Mamy tutaj przesłuchania, różnego rodzaju konszachty polityczne, które...

Kolejna, trzecia moja podróż po świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego, pewnie nie ostatnia. Tym razem pochłonąłem tom czwarty głównej sagi o przygodach Wiedźmina Geralta, pod tytułem „Wieża Jaskółki”. Dobrze spędzony czas, przypomniałem sobie kilka szczegółów i odkryłem nowe lub przegapione wątki.

W tej części mamy przedstawione losy trójki bohaterów, dziejące...

+67/2020 (A)

Jak w każdym poprzednim tomie dużo się dzieje .
Bardzo dużo postaci , częste przeskoki między nimi, co wprowadza trochę chaosu. Zakończenie jak zwykle trzyma w napięciu i pozostawia z wieloma pytaniami.

Jak dla mnie najlepsza cześć sagi. Fabuła po dwóch poprzednich książkach wreszcie posunęła się do przodu i to jak! Świetne opisy, niezapomniane przygody i rewelacyjnie nakreślony wstęp do finału opowieści.

Rzekłbym taki przerywnik, niestety jak dla mnie momentami nudnawy. Były lepsze i gorsze stronice

Kolejny, czwarty już (a ogólnie szósty), tom przygód wiedźmina Geralta za mną. Po rewelacyjnym cyklu Roberta M. Wegnera nie przypuszczałem, że będę jeszcze w stanie aż tak wsiąknąć i zachwycić się rodzimym fantasy, a jednak stało się, i jestem z tego cholernie rad, bo cykl Sapkowskiego to zdecydowanie jedna z najwspanialszych literackich przygód, jakie było mi w życiu...

Nadal wiele się dzieje, interesująco i spójnie kontynuowana opowieść. Nie jesteśmy się w stanie znudzić, autor nadal potrafi zaskoczyć.
Więcej na blogu:

Wahałem się między oceną 8 a 9. Czemu? Pierwsza połowa stron mnie nie porwała, finisz natomiast bardzo dobry, który czytało się jednym ciągiem, żeby nie przerwać frajdy. Do tej pory najbardziej brutalna, najbardziej mroczna i najmniej nacechowana "humorem" część. Z niekłamaną przyjemnością podejmę się kolejnego tomu.

PS. "Puste runki" jednak wywołały salwę śmiechu...

Dyskusje

35 163