Romeo i Julia

Okładka książki Romeo i Julia
William Shakespeare Wydawnictwo: Greg Seria: Kolorowa Klasyka utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Kolorowa Klasyka
Romeo and Juliet
Greg
2016-05-01
2016-05-01
Józef Paszkowski
William Szekspir klasyka dramat teatr Cappuletti Julia Monteki Romeo

więcej Więcej

Nie bez powodu Romeo i Julia jest dziełem znanym na całym świecie. Ponadczasowy temat- dwie skłócone ze sobą rodziny. Jedno pokolenie znienawidzone a drugie zakochane w sobie. Temat powszechny również w naszych czasach. Do sztuki podeszłam niechętnie. Stwierdziłam, że skoro to klasyk literatury, to trzeba go przeczytać. Nieszczęśliwa miłość i jeszcze język w jakim książka...

Wiem, że to klasyk. Czytajcie tę książke przez pryzmat tamtych czasów - wtedy okazuje się wybitna!

Fajne, ale smutne.

Książka nudna, stary język i dramat, co od razu obniża ocenę o 99%. Fabuła jak na lekturę mającą ponad 400 lat, w granicach tolerancji.
Nie polecam, ale i tak będziecie musieli to przeczytać lub już przeczytaliście więc nie ma to znaczenia :D Dla tych co muszą przejść przez ten dramat, polecam odsłuchanie audiobooka, szybciej idzie.

Jako romans - 3/10
Jako komedia - 9/10

Spośród całego kanonu lektur szkolnych zalicza się wg do tych ok/lepszych.Podobała mi się ekranizacja Baza Luhrmanna ,który ciekawie przedstawił Romea i Julie w czasach współczesnych. Film był trochę jak komedia(do teraz pamiętam postać Merkucja z filmu,którą dała mi wiele uśmiechu) Historie największej pary w historii literatury warto znać, mi np: przydała się do napisania...

Pamiętam jak "Romeo i Julia" było lekturą szkolną. Choćbym miała spłonąć, tej książki nie wzięłabym do ręki. Od samego początku coś mnie od niej odciągało, odrzucało.
Teraz minęło dobrych parę lat, odkąd miałam ją w kanonie lektur. Przeczytałam ją i nie wiem czemu wtedy tak krzyczałam. :P
Historię zna każdy, więc przed przeczytaniem już wiedziałam kto z kim, jak i...

8/10 - treść
8/10 - wiersz

Mnie ta książka nie podeszła!!!

Jedna z moich ulubionych lektur szkolnych. Pokazuje jak ogromną moc ma miłość mimo tragicznego zakończenia.

39 788
    5 681