Romeo i Julia

William Shakespeare Wydawnictwo: Greg Seria: Kolorowa Klasyka utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Romeo and Juliet
Józef Paszkowski
Greg
William Szekspir klasyka dramat teatr Cappuletti Julia Monteki Romeo
Romeo and Juliet
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Józef Paszkowski
Kolorowa Klasyka
William Szekspir klasyka dramat teatr Cappuletti Julia Monteki Romeo

Opinie [1 055]

Klasyk. Nie lubię czytać dramatów, do tego jednak będę jeszcze wracał. Zawsze doceniam aspekty psychologiczne w u Szekspira.

Czytam co jakiś czas, słucham co jakiś czas. Podejrzewam, że nigdy mi się nie znudzi.

Przereklamowana.

Klasyk literatury. Piękna, bardzo dobra książka. Nie jestem fanką tych bohaterów, jednak nadal uważam to za fenomen.

Nudna, ale pięknie napisana.

Jedno z najbardziej znanych dzieł literatury światowej i jedno ze szczytowych osiągnięć Williama Szekspira-to ogólnie przyjęte fakty.Osobiście nie odbieram tej sztuki z taką euforią i nie plasuję jej w pierwszej dziesiątce dzieł Williama Szekspira .Moim zdaniem "Romeo i Julia",są nieco przereklamowane a wartości i oddziaływanie moralno-społeczne oraz siła przekazu tego...

Lekturka. Klasyk. Ponadczasowa opowieść o nieszczęśliwej miłości.

Ponadczasowa historia tragicznej miłości, która obecnie coraz częściej jest niedoceniana.

Na półkach: , , , , , ,

Po niskiej średniej ocen wnioskuję, że duża część czytelników spodziewała się czegoś lepszego pod słynnym tytułem.
Nie przeczę, że czegoś mi brakowało, ale to przecież klasyk! I dlatego przypadł mi do gustu.

Znajdziemy tu wiele emocji jak na dramaty Shakespeare'a przystało i nie wiem jak innych, ale akurat mnie to porwało.
Byłam świadkiem zwady dwóch rodów, którymi...

Pamiętam tą książkę jako lekturę szkolną.
Każdy narzekał, że musi to czytać, a ja natomiast wtedy zakochałam się w tej książce. Piękna historia miłosna, jak na czasy z przed kilku lat to prawdziwe dziełko.

38 221
    5 593