Mistrz i Małgorzata

klasyka
Leokadia Anna Przebinda, Grzegorz Przebinda, Igor Przebinda
Igor Przebinda Leokadia Anna Przebida literatura rosyjska

Opinie [2 624]

Wiem, że to uwielbiany klasyk, ale jakoś nie mogłam się przekonać do tej książki. Zaczynałam kilka razy i zawsze zniechęcałam się po kilku stronach. W końcu się przemogłam. Część o mistrzu była dla mnie nudnawa, za to ta o Małgorzacie naprawdę mnie wciągnęła.
Mimo osobistych odczuć, muszę docenić niezwykły kunszt i warsztat tego wielkiego literata.

Narracja/język/konstrukcja - 10/10
Fabuła - 10/10
Przedstawiony świat - 10/10
Bohaterowie 10/10

łącznie 10

Zachwyciłam się pierwszą częścią, druga trochę mnie znudziła, ale wciąż uważam, że książka jest warta uwagi - cudowna.

Nie wciągnęła mnie.Pewnie nie zrozumiałam jej kiedy ją czytałam.Dla mnie do przeczytania,i szybkiego zapomnienia.Nic z niej nie zapada w pamieć.

Nie powiem całkiem nieźle się to czyta, ale nie rozumiem tego zachwytu nad tą pozycją
Owszem jest dobra, świetna politycznie itd, ale nie znajdzie się w moim top życia

Świetnie napisana powieść o współistnieniu dobra i zła. Barwne i ciekawe postacie. Znakomity początek powieści i wciągające perypetie bohaterów.
Woland wraz ze swoją świtą przybywa do Moskwy lat 30-stych XX w. przysłuchując się rozmowie dwóch literatów postanawia się do nich przyłączyć. I od tego wszystko się zaczyna. Rusza lawina groteskowych zdarzeń które zamieszają ...

Na półkach: , , , ,

Już pierwsza lektura pozostawiła we mnie coś co postawiło wszystko na głowie. Drażni duszę, uwiera myśli, wypala się obrazem pod zamkniętymi powiekami... Może jeszcze : "nie zasłużyłem na spokój"?

Ulubiona książka. Ponadczasowa opowieść o ludzkich słabościach i uleganiu pokusie przeplata się z historią jednej miłości. Najbardziej przypadła mi do serca Historia Poncjusza Piłata, te fragmenty zawsze czytam jednym tchem.

Uwielbiam.

🌸Mistrz i Małgorzata 🌸
Michaił Bułhakow.
________________
Cudowna,wielowątkowa powieść rosyjskiego pisarza Michaiła Bułhakowa, w której wątki przeplatają się szaleńczo jak w kalejdoskopie.Cała plejada fascynujących osobowości na czele z pewnym czarnym kotem.
Mamy tu w krzywym zwierciadle obraz Rosji z lat 30-tych,z całym jej wachlarzem relacji obyczajowych.Następnie...

Dyskusje

57 930