Milion cudownych listów

Okładka książki Milion cudownych listów
Jodi Ann Bickley Wydawnictwo: Insignis biografia, autobiografia, pamiętnik
2016-10-26
Olga Siara
list choroba

Oficjalne recenzje i

Papier jest cierpliwy, wszystko przyjmie

Link do recenzji

1178 222 30

Idea bardzo ciekawa i dla samego projektu ogromne brawa. Niestety, styl do mnie nie trafił. Przesyt optymizmu i infantylne podejście do niektórych tematów - no jakoś to nie dla mnie.

Książkę przeczytałam w ramach akcji "Book tour w ciemno". Dałam jej szansę, po przeczytaniu utwierdzam się w przekonaniu, że sama bym po nią nie sięgnęła.

Na półkach: , , , ,

Czy zdarzyło wam się sięgnąć po książkę, której nie czytaliście opisu, ani nie widzieliście okładki? Daria z @zaminionkowana postanowiła stworzyć taką akcję z kilkoma książkami, które jej się spodobały, a które jej zdaniem miały za mały rozgłos. Niedawno jedna z tych książek trafiła do mnie. Nie mogę wam o niej napisać dosłownie nic. Nie mogę nawet zdradzić chociaż jednej...

Przeczytałam tę książkę w ramach booktouru w ciemno, czyli dostałam książkę do przeczytania i nie wiedziałam, co czytam. Uwielbiam takie booktoury, bo emocje przy czytaniu są jeszcze większe, człowiek wyzbywa się wszystkich uprzedzeń do książki, o których przeczytał w opiniach i co za tym idzie, ewentualnego rozczarowania. Sam wyrabia sobie całkowite zdanie, przysłowiowo...

Nie wyobrażam sobie nie mieć tej książki na półce. W każdy gorszy dzień mogę do niej zajrzeć i znów poczuć pozytywną energię jaka z niej wypływa. Gdybym miała wypisać ulubione cytaty, musiałabym przepisać niemal całą książkę. Bardzo mi pomogła w kilku sytuacjach, a ulubione fragmenty dodają otuchy, gdy mam gorszy dzień.

A kiedy przyjdą złe chwile warto mieć tę książkę w pogotowiu. Polecam.

„Wszyscy jesteśmy wyjątkowi. Wszyscy jesteśmy zdolni do niesamowitych rzeczy – każdy z nas może zmienić świat."

Na książkę natrafiłam zupełnym przypadkiem, ale od razu przykuła moją uwagę ze względu na swoją tematykę. Pisanie listów obecnie nie jest popularną formą komunikacji i ustępuje mailom, zdawkowym SMS-om, wiadomościom na Facebooku, Twitterze czy Instagramie. A...

Bardzo inspirująca książka. Sprowokowała mnie do wielu przemyśleń i inaczej spojrzałam na niektóre sprawy. Polecam przeczytać, naprawdę może pomóc otworzyć oczy:)

Cudowna i dająca nadzieję książka. Przyznam, że od samego początku polubiłam autorkę. Podziwiam ją za to, że pomimo tylu przeciwności w życiu nie poddała się i dawała obcym ludziom pocieszenie i nadzieję na lepsze jutro. Najbardziej podobał mi się list zadedykowany do każdego czytelnika z osobna. Dał mi wiarę i motywację do działania. Jest to książka, którą warto przeczytać.

Młoda dziewczyna, która w obliczu własnych trudności wpada na pomysł dawania dobra i zyczliwosci innym. Ratuje tym siebie i tych, do których pisze listy. Bardzo ciekawa historia, prosty język, prawdziwa historia, bez patosu. Ciepło i dobro bije z tej książki. Ciekawa postać.

Na półkach: , , , ,

Nikt z nas nie wie jak potoczą się nasze losy. Nie wiedziała tego również autorka książki. Jej los potoczył się zupełnie w inną stronę niż myślała. Przez to co przeszła w swoim życiu udowodniła jak bardzo silną osobą się stała przez swoje przeżycia.

• 2018
  • Chcę w prezencie