Karolcia

Okładka książki Karolcia
Maria Krüger Wydawnictwo: Edipresse Seria: Kanon Literatury Dziecięcej - Lektury Dla Najmłodszych opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Kanon Literatury Dziecięcej - Lektury Dla Najmłodszych
Edipresse
2016-09-15
2016-09-15

więcej Więcej

Było się kiedyś małym i czytało takie książki... Pamiętam to wzruszenie, fascynację opisaną historią, dziecinne zaciekawienie. Dobra pozycja dla dzieci, warta przeczytania, zdecydowanie.

Czytałam jako dziecko i bardzo mi się podobała. Najlepszy wątek był z tajemniczym, niebieskim koralikiem :)

To ponadczasowa, wspaniała powieść o przygodach dziewczynki o imieniu Karolcia, która razem ze swoim przyjacielem Piotrusiem wyrusza w świat przygód. A dzięki niebieskiemu koralikowi wkraczają w świat czarów i sprawdzają jak wielką moc ma ten mały niebieski koralik.
Ale, ale niebieskim koralikiem jest również zainteresowana czarownica Filomena. Jesteście ciekawi przygód...

Do Karolci mam ogromny sentyment. Była jedną z moich pierwszych lektur i pamiętam że jako dziecko bardzo mi się podobała. Dlatego fajnie było wrócić do niej po latach i przeżyć tą przygodę jeszcze raz. Z ciekawości sięgnę jeszcze po drugą część.

Na półkach: , , , ,

Gdyby "Karolcia" nie była lekturą przerabianą przez mojego synka w trzeciej klasie, pewnie nie miałbym okazji jej przeczytać. Jestem mile zaskoczony. Od pierwszych stron ujęła mnie forma opowiadania pani Marii. Książka opowiada o perypetiach sympatycznej ośmiolatki Karolci i jej rówieśnika Piotrka po znalezieniu czarodziejskiego błękitnego koralika. Któżby nie chciał mieć...

Nie przypominam sobie, żebym czytała tę książkę w szkole. Z takich "czarodziejskich" to pamiętam tylko "Małgosia contra Małgosia". Ale teraz bardzo mi się podobała, zwłaszcza, że jak na tekst z 1959 roku, to trudno to zauważyć - chyba tylko to, że dzieci same wychodziły na pół dnia pobawić się pod blokiem.

Książkę czytałam razem z córką. Najbardziej spodobała jej się przygoda ciotki Agaty oraz kamienne lwy, które wcale takie kamienne nie były.

Niby fascynujące przygody Karolci i Piotra, ale wydanie książkowe może rozczarować dzieci. Przydałaby się również większa czcionka dla pierwszych czytelników.

Tę książkę pamiętam z dzieciństwa, potem czytały ją moje dzieci a teraz ja czytałam wnukom, podobała im się bardzo, zresztą ja też wspominam dobrze przygody Karolci.
Polecam

Najlepsza książka przeczytana za dzieciaka, książka, która jako pierwsza otworzyła mi drzwi wyobraźni.

15 449
    1 560