Wielka uczta

Buchmann
2016-01-01
2016-01-01

TAK POWINNY WYGLĄDAĆ KSIĄŻKI KUCHARSKIE ♥

- przepiękna graficznie, zdjęcia i artystyczne rysunki/malunki to uczta dla oczu

- prościutkie przepisy, serio! takie dla totalnych laików i tych którzy nie potrafią i nie lubią godzinami siedzieć nad garami

- przekąski, drineczki, makarony, słodkości, sałatki, pieczone warzywa... jest co jeść i pić :))))

- książka ma duży i czytelny format, jest w twardej oprawie - prezentuje się naprawdę zacnie

Idealna dla wegetarian (oczywiście nie tylko) i kuchennych leniuchów.

TAK POWINNY WYGLĄDAĆ KSIĄŻKI KUCHARSKIE ♥

- książka ma duży i...

„Wielka uczta” Erin Gleeson, autorki kulinarnego bloga theforestfeast.com, kobiety, która porzuciła wielkomiejski zgiełk, by dać się ponieść ciszy i urokowi lasu, to zbiór bardzo prostych i smacznych przepisów wegetariańskich, które jednak przede wszystkim zachwycają oko prawdziwą feerią wspaniałych i kolorowych zdjęć potraw, wszak warto w tym miejscu wspomnieć, że Erin Gleeson zajmowała się fotografią w codziennej pracy zawodowej.

Książka podzielona jest tradycyjnie na kilka rozdziałów, wedle charakteru prezentowanych w książce potraw, i są to kolejno: przystawki, koktajle, sałatki, dania z warzyw i w końcu nasze ulubione słodkości. Z zaproponowanych przez autorkę przepisów szczególną uwagę zwróciły takie dania jak np. : aromatyczne, choć bardzo niewielkie rozmarynowe ciasto, do którego wykonania potrzebujemy tylko 4 składników, a które z pewnością zasmakuje wymagającym podniebieniom bądź rozgrzewająca ciało i duszę zupa z dyni i gruszek, do której składniki o tej porze roku z łatwością dostaniemy w osiedlowych warzywniakach.

Na co należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę przy okazji recenzowania „Wielkiej uczty”? Jestem niepodważalnie oczarowana metodą, którą autorka obrała w swojej publikacji przy okazji przekazywania czytelnikowi swoich autorskich receptur. Brak tu bowiem tradycyjnego spisu wszystkich składników, mamy za to ponumerowane kolejno czynności, ograniczone do niezbędnego minimum, obok których królują smakowite zdjęcia, czy to tylko elementów dania, czy już gotowej potrawy.

Żadna dotychczas recenzowana przeze mnie publikacja kulinarna z tak dużą mocą nie oddziaływała na kubki smakowe, jak „Wielka uczta” Erin Gleeson. I choć na pozór mogłoby się wydawać, że autorka gustując na co dzień w kuchni wegetariańskiej, przemyci do swojej książki mało smakowite przepisy na zielone sałatki, to po zapoznaniu się z zawartością publikacji od razu można wykluczyć, że proponowane przepisy są nudne i banalne. Jest tutaj kolorowo, fotogenicznie, a przede wszystkim bardzo, bardzo smakowicie. A przecież o to w literaturze kulinarnej przecież chodzi, by inspirować i przekonywać niedowiarków do odkrywania nowych smaków. :)

Pięknie wydana książka, jednak przepisy to tragedia. Przepisy typu : Weź dwa ciastka, posmaruj lodami i zrób kanapkę. Porażka

• Kucharskie
  • Gatunek: Kulinarne
  • Kucharskie
  • Książki kucharskie

Dodaj cytat z książki Wielka uczta