Stop prawa

Brandon Sanderson Wydawnictwo: Mag Cykl: Ostatnie Imperium (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
The Alloy of Law
Anna Studniarek-Więch
Mag
Ostatnie imperium
The Alloy of Law
Ostatnie Imperium (tom 4)
fantastyka, fantasy, science fiction
2016-01-01
Anna Studniarek-Więch
Ostatnie imperium
1942 ocen 146 opinii

1942 ocen

No fajnie się czyta te książki Sandersona. Szkoda, że wzięłam się za kolejną sage parę lat po przeczytaniu tomów 1-3.
Książka w klimacie strzelaniny a nie wymachiwania szabelką. Dla mnie to minus. Aczkolwiek - dobrze się czyta. Lecę dalej

Za mało fantasy - za dużo dzikiego zachodu. Autor skupił się na pojedynkach i walkach - zapominając nieco o budowaniu fabuły. Ponadto książka jest znacznie mniej obszerna od poprzednich części cyklu - miałem wrażenie, że przeczytałem jakiś wstęp do historii, która za chwilę się rozpocznie.

Druga Era Zrodzonego z Mgły, to pomysł który jednocześnie intrygował, a z drugiej strony budził obawy. Niestety moje wątpliwości w przypadku tego tomu się sprawdziły, co nie oznacza, że książka jest napisana źle, ani że autor nie miał na kontynuację konceptu. Ciężar gatunkowy "Stopu Prawa" jest jednak zupełnie inny: to historia dużo lżejsza, kameralna, utrzymana w klimatach...

Dziwnie się czytało.Bohaterowie których już poznałam są tylko wspomnieniem.Poznaje nowych.Od samiutkiego początku polubiłam tego drania Wayne'a.Co do Wax'a to autor już wystarczająco go pokarał imieniem nie będę wieszać na nim przysłowiowych psów.Nieśmiała ale waleczna Marise również podbiła mi serce.Czytało się szybciej niż poprzednie części ponieważ nie było wtrętów z...

Kontynuacja nie będąca kontynuacją cyklu "Z mgły zrodzony". Ten sam świat, inny czas historyczny, podobny (ciągle dobry) styl pisania, ale tym razem w klimacie westernu fantasy.
Książkę czyta się łatwo i szybko, jest bardziej liniowa, krótsza i bardziej ograniczona niż inne - epickie - pozycje tego autora, ale akurat to mi nie przeszkadzało.
Z rzeczy które mogły...

W porównaniu do poprzednich części ta jest słabsza, ale i tak warto przeczytać żeby zobaczyć jak przedstawiony świat ewoluował.

Bardzo przeszkadzało mi momentami dziwne tłumaczenie i błędy wynikające z niechlujnej korekty (dotyczy wydania II).

Wspaniała książka od razu polubiłem głównego bohatera

Dla mnie po "Zrodzonym z mgły” najlepsza pozycja.

Western w uniwersum ostatniego imperium, ciekawy pomysł choć akcja trochę przewidywalna.

Brandon Sanderson przyzwyczaił mnie to rozbudowanej wizji świata, zawikłanych intryg i rozsiewania drobiazgów, które okazują się później mieć kluczowe znaczenie.
Świat się zgadza, ok, ale fabuła jest prostsza, znacznie prostsza niż w przypadku Archiwum Burzowego Światła czy pierwszej trylogii obecnego cyklu. Jest to bardziej kryminał niż rozbudowana fantastyka. Problem mam...

Dyskusje

2 507