Pan Samochodzik i Skarb Atanaryka

Okładka książki Pan Samochodzik i Skarb Atanaryka
Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Pan Samochodzik (tom 1) Seria: Pan Samochodzik [Edipresse Polska] literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Pan Samochodzik (tom 1)
Pan Samochodzik [Edipresse Polska]
Edipresse
2016-02-01
2016-02-01

więcej Więcej

Historia ciekawa, która udało mi się przeczytać po latach. Książka na jeden wieczór i idealna do odstresowania się.

Na półkach: , , , , ,

Czytając książkę "Pan Samochodzik i skarb Atanaryka" zauważyłem że poczytny w późniejszych latach autor pisząc ją dopiero szlifował swój warsztat.

Niektóre pomysły fabularne charakterystyczne dla Nienackiego bywały ciekawe, np. ten z martwym domem w którym z niewiadomych przyczyn zapalało się światło. Jednak ich wykonanie określiłbym jako słabiutkie.
Liczne długie opisy...

Jak ja nie cierpię zabaw z tytułami książek i dopisywania ich na siłę do nieistniejących w momencie wydania cyklów.

Określiłabym tę lekturę jako zjadliwą - mimo upływu lat.
Nie jest to jeszcze właściwy Pan Samochodzik - więcej tu flirtów, intryg i drobnych złośliwości, niż rzeczywistych przygód. Ale da się to czytać.
Mnie osobiście zainspirowało do odwiedzenia Węsiorów - więc jakiś pożytek z lektury był :D

Rewelacyjne połączenie polskiego Jamesa Bonda z Indiana Jonesem. Przygody, pościgi, źli złoczyńcy ukarani. Jak tego nie kochać?
Niby młodzieżówka, ale dla wszystkich!
Będzie wesoło!

Po długiej przerwie postanowiłem znów sięgnąć po "Pana Samochodzika". Skarb Atanaryka jeszcze należy do tych części gdzie pojawia się bohater protoplasta Pana Samochodzika znanego ze swojego niesamowitego wehikułu. Mimo to, książka ciekawa, zawierająca spory ładunek wiedzy historycznej. Nasz bohater bierze udział w wykopaliskach archeologicznych gdzie archeolodzy poszukują...

Drugi prequel do całej serii. Wesoło napisana przygoda, pełna kolorowych i urozmaiconych postaci. Zagadki kryminalne, poszukiwanie zaginionego skarbu, odległa historia, Goci i ich król Atanaryk. Książkę czyta się jednym tchem, zamykając oczy można sobie wyobrazić teren obozu przy wykopaliskach i okolice jeziora czy wysepki. Ciekawa pozycja, warta zainteresowania. Już...

Kocham Pana Samochodzika wiec żadna opinia nie będzie obiektywna. Proszę czytać i się zachwycać

Super historia!!!! Zdecydowanie będę wracać i chętnie do niej wrócę :)

Przyjemna lektura o wykopaliskach archeologicznych w starym stylu. Czyli w czasach kiedy samochód stanowił towar luksusowy i większość społeczeństwa podróżowała po kraju pociągami i pks-ami, kiedy nie było telefonów komórkowych, o internecie nie wspominając, a z wakacji wysyłało się listy i pocztówki do rodziny oraz znajomych.
Fabuła raczej lekka, spiski i tajemnice...

1 477
  • Pan Samochodzik