Granica

- Data wydania:
- 1993-01-01
- Data 1. wyd. pol.:
- 1993-01-01
- Liczba stron:
- 231
- Język:
- polski
- ISBN:
- 8307023548
- Wydawnictwo:
- Zielona Sowa
- Tagi:
- Zenon Ziembiewicz Elżbieta Biecka powieśc psychologiczna
- Kategoria:
- klasyka
- Data wydania:
- 1993-01-01
- Liczba stron:
- 231
- Język:
- polski
- ISBN:
- 8307023548
- Seria:
- Złota Seria
- Tagi:
- Zenon Ziembiewicz Elżbieta Biecka powieśc psychologiczna
Powieść przedstawiająca dzieje życia i kariery inteligenta pochodzenia ziemiańskiego, Zenona Ziembiewicza, który dla kolejnych stopni społecznego awansu rezygnuje ze wszystkich wyznaczonych wcześniej ideałów. Stopniowe ustępstwa doprowadzają go do kompromitacji prywatnej i publicznej, a wreszcie do samobójstwa.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Polecane księgarnie
Pozostałe księgarnie
Informacja
Oceny
Dyskusje
Wypożycz z biblioteki
Cytaty
Chodzi o to, że musi coś przecież istnieć. Jakaś granica, za którą nie wolno przejść, za którą przestaje się być sobą.
Umiera się w byle jakim miejscu życia.
Samotność jest złudzeniem. Myśli człowieka krążą zawsze koło innych ludzi i łączą go z ich obcym losem, który na próżno stara się odepchnąć.
Opinie [523]
Ta Justyna to prawie tak głupia jak ja. każdego szkoda
Pokaż mimo toNałkowska oczywiście nie nadaje się do czytania, "Granica" to taki nieudany romans, który udaje literaturę. Obecność tego gniota w kanonie lektur wiele mówi o naszym szkolnictwie.
Pokaż mimo toBardzo fajnie było wrocicdo historii, którą przedstawiałam na maturze ustnej :) znów przypomniało mi się dlaczego wybrałam właśnie te książkę. Czyta się cudownie, mimo że nie jest to książka która porywa fabuła. Bardzo miła lektura na wieczór.
Pokaż mimo to„Granica” Zofia Nałkowska powieść wydana w 1935 roku i porusza problemy nie tylko społeczne ówczesnej epoki, ale również aborcji, ubóstwa, biedy i gospodarki w tym ekonomii, zaliczając tym samym powieść do gatunki psychologii, realizmu, sensacji i nawet kryminału. Powieść została nagrodzona Państwową Nagrodą Literacką (1935 r.).
więcejHistoria jakich wiele, historia prosta,...
To naprawdę jest bardzo dobra książka.
Pokaż mimo toAutorka ma dar trafnego nazywania codziennych zjawisk, co skutkowało tym, że w wielu momentach miałam wrażenie, że też już kiedyś czułam coś takiego.
Bohaterzy są skomplikowani, całkowicie różni od siebie. Historia niebanalna, zakończenie przykre
Naprawdę, czytałam ją z dużym zaciekawieniem.
Książka opisuje historię, jakich wiele w tamtym okresie. Główny bohater Zenon Ziembiewicz jest mężem Elżbiety Bieckiej. Oboje są z dobrego domu, obracają się w wytwornych towarzystwach. Polowania, spotkania na salonach i herbatki to normalne rozrywki dla małżonków. Na pozór ich życie jest szczęśliwe i normalne. Zenon wplątuje się jednak w romans z chłopką, córką kucharki –...
więcejJuż sam tytuł "Granica" jest kluczem do zrozumienia powieści. Opowiadając historię trzech głównych bohaterów i pozostałych bohaterów drugoplanowych, Nałkowska bada ograniczenia narzucane przez społeczeństwo, granice moralne, granice klasowe czyli rozbieżności między bogatymi i biednymi czy granice filozoficzne.
więcejLektura książki szła jak po grudzie. Fabuła książki jest...
Ciężko mi wyrazić opinię o tej książce. Z jednej strony niektóre zjawiska przedstawiła dosyć trafnie, z drugiej strony pewne czyny bohaterów wydały mi się absurdalne i denerwujące. Niemniej jednak zakończenie było krótkie i szokujące jak na tak rozwlekłą powieść.
Pokaż mimo tociężka, ale warto dla samego zakończenia
Pokaż mimo toLektura przyjemna w odbiorze, jednak czasem trudno było mi znieść psychicznie tą prawie ciągłą papką na temat starości i śmierci.
Pokaż mimo toOcena: 6,5/10 (doprecyzowuję, ponieważ 7 wydaję mi się oceną za dużo, a 6 za mało, nie mogę ustawić oceny pośrodku)